Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Kasia, pytania o kominek, kozę/piecyk i komin najlepiej zadawaj w wątku kominkowym

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166279-KOMINKI-Pomoge-i-doradze-we-wszystkim-co-dotyczy-komink%C3%B3w&p=7604376#post7604376

Tam odpowiedzą ci fachowcy i to naprawdę dobrzy.

Ja wiem dużo o kominkach i ich funkcjonowaniu, ale fachowcem nie jestem. Zawsze jest tak, że podpowiadam co wiem i mogę, ale o rzetelną odpowiedź też zgłaszam się do Piotra Batury, Zduna Darka, Wojtka_796, Foresta Natury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ruszamy z tematem schodów. Nic nie mam upatrzone, wymyślone...Za miesiąc chcielibyśmy ruszać. W międzyczasie zaczynamy robić poddasze bo dzieci dopominają się o swoje pokoje ;) Mają być dwa pokoje i duża przestrzeń wypoczynkowa. Pufy, leżanka, huśtawka/hamak. Na podłodze koniecznie dechy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Długo oj długo rozmyślałam nad ścianą nad stołem.

A dziś kupiłam obraz na który przypadkiem trafiłam w jednej z galerii w poszukiwaniu twórczości M. de Brade na którą mnie w tym momencie nie stać ;)

Cieszę się jak dziecko :D

 

4bfb95e9b8a7040cf076d0bedbba8575.jpg

 

Dziś dotarły też nowe krzesła. Może nie wymarzone bo tu też zdecydowały względy ekonomiczne ale i tak jestem zadowolona. Chociaż przyznam że bym je maźnęła na inny kolor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w okolicy stolarza, żeby zrobił wzorując się?

 

Przypuszczam, że z autorką można by porozmawiać na ten temat. Ma wystawymalarskie, ale zdaje się, że jest też ilustratorką. Może zgodziłaby się za rozsądne pieniądze nawykonanie drukowanej kopii obrazu.

https://www.facebook.com/pg/malwina.debrade/photos/?tab=album&album_id=966409523381094

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój M jak słyszy o stolarzach to zielenieje :D

 

Tak wyglądają krzesła. Chyba je przemaluję na trochę mniej biały kolor bo kontrast bieli ze stołem jest duży...A może się czepiam? Drewniane nie wchodziły w grę bo za dużo tego drewna by było. Przy bibliotece mają być kwiaty ale kwietnika wciąż brak ... No i obraz nad stołem.Kończę tworzyć bazę, teraz potrzebuję wprowadzić trochę koloru bo jakoś tak nudno się zrobiło.

 

65d3e039d8925ff1d28a71e1a4a384c5.jpg

Screen-Shot-2016-10-04-at-8.51.58-AM.jpg?ssl=1

 

Co do wydruku to muszę pomyśleć. Może za dwa, trzy lata jak się w końcu "powykańczamy" kupimy sobie oryginał?

Chciałam jechać w niedzielę na festiwal sztuki jeździeckiej do Warszawy ale chyba mi się nie uda :( Pooglądałabym sobie te obrazy na żywo.

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesełka są super. Co myślisz... jakby im tak dolną część nóżek obedrzeć z farby i zostawić drewniane pod kolor stołu? A resztę krzesełek ja bym przemalowała na szary taki ciemniejszy, albo nawet na granatowy = navy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesełka są super. Co myślisz... jakby im tak dolną część nóżek obedrzeć z farby i zostawić drewniane pod kolor stołu? A resztę krzesełek ja bym przemalowała na szary taki ciemniejszy, albo nawet na granatowy = navy.

 

Ojjj, trudna opcja, nie wiem czy dam radę :o Granatowy mówisz? W sumie to mógłby nieźle wyglądać. Jak szary to jasny, coś się nie mogę polubić z ciemnym wydaniem szarości ;)

 

Joana no właśnie nie wyglądają tak dobrze jak bym chciała :D Ale kupiłam je w niezłej cenie i do wyboru były tylko dwa kolory. A stół mam nadzieję zostanie z nami na dłużej - to nasz trzeci ;)

 

Kupiłam łąweczkę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana też się właśnie przyglądam obrazowi :D

Tak wygląda ta część salonu z szerszej perspektywy. Wciąż nie mam tu koncepcji więc jest pusto i tak smutno...

 

12154f3bd9c48a5b70cdfed931487789.jpg

 

Koniecznie muszę opracować koncepcję kącika kwiatowego.

Chciałam przy bibliotece wieszać kolorowy kilim, taki podłużny i na jego tle kwiaty. Ale coś nie mogę się zdecydować czy tak ma być

 

Edit : przyglądam się temu zdjęciu i mam wrażenie że zrobiło się trochę....prowansalsko z tymi krzesłami? Muszę uciekać z tego stylu, nabrałam pewności że krzesła trzeba pomalować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zakochana w granatowych kolorach :D Ale, Joana, ten pomysł z poszukaniem na obrazie koloru jest super. Może ten koło skrzydełka. To jest jakiś nieprzesadnie ciemny granatowy. Byłby dobry. Ja wolałabym żeby nie był szary.

 

Podoba mi się pomysł z koralową ścianą, a na tym tle tkanina, ale spokojna. Piękna byłaby czarno biała. Na białostoczyźnie tkają tzw. kilimy dwuwątkowe. Pokazywała Iscra. Super byłby taki :)

 

Dlaczego boisz się nóżki krzesełek oskrobać? Nawet w bardzo nowoczesnych wnętrzach robi się takie nóżki w meblach.

 

Piękny chlebaczek :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...