Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Nie wiem czy teraz to robić a jeśli to fotorelacja byłaby dziwaczna bo tej paskudnej kuchni się wstydzę ;P (panuje moda wśród wynajmujących mieszkania by wrzucać dowolne meble naznoszone z miejsc z których ludzie ich nie chcieli - strasznie zniszczone) bo przy przeprowadzce - która będzie w sumie relatywnie niedługo bo pewnie w wakacje - może się ta folia porysować i trzeba by było znowu oklejać, więc może już w domu? A wtedy dopiero właśnie czerwiec-lipiec.

Aniko my też mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu i zgadzam się z tym że ten trend meblowania istnieje :cool: Co ciekawe tak nam się dziwnie teraz poukładało że gdzieś w okolicach października sami staniemy się właścicielami mieszkania które chcemy wynajmować. I chcemy je powykańczać co prawda tanio ale bez żenady. Pewnie będę się zgłaszać będę po pomysły na łądnie i po taniości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mam siły się zawlec do wyra to siedzę przed kompem....

Spójrzcie jaka cudna poducha :)

il_570xN.758186630_8e7r.jpg

http://cdn1.notonthehighstreet.com/system/product_images/images/001/054/784/normal_scandinavian-fabric-cushions.jpg?1361569890

 

http://www.notonthehighstreet.com/lovefrankie/product/scandinavian-fabric-cushions

 

http://www.notonthehighstreet.com/lovefrankie/product/scandinavian-fabric-cushions

 

A tak swoją drogą : gdzie w pl kupić tkaniny zasłonowe " z jajem" ?

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tkaniny kupuje na allegro np sklep 'szyj kolorowo'. Takie oryginalne tkaniny do tanich nie należą zazwyczaj ok 14zł za odcinek ok 50x50 cm ale w detalu, nie w promocji ciężko dostać taniej jak szyję się hobbystyczne od czasu do czasu.

 

Ale modny teraz kocyk dla dzieci z polarkiem minky z wymarzonym aparacikowym wzorem z możliwością wyłożenia do fotelika samochodowego kosztował mnie 60 a nie >140zl ;)

 

 

Ps wypełnienie do poduch/zabawek kupuje 9zł za kilogram ;)

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wieczór wpis o kosztach budowania domu "systemem gospodarczym" .

Zaczęliśmy 3 lata temu i tak jak pisałam mąż zrobił w tym domu prawie wszystko sam - i bynajmniej nie jest budowlańcem ;) Dziś wieczorem córka 3,5 mówi : "To jest moja mampcia pampcia która mnie kocha zawsze a to jest mój tatuś który jeździ do pracy i jeszcze znika na budowie".

I to jest najwyższa cena jaką zapłaciliśmy, mam nadzieję że uda nam się nadrobić stracony czas :( Czasem się śmiałam że jestem mamą samotnie wychowującą dwójkę dzieci, dzieci jak widać też to odczuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój może nie znika na budowie ale z pracy idzie do 'pracy' czyli siada przed komputerem i koduje prywaty i też w tym czasie nie należy mu przeszkadzać. Taki niestety los ojców. Nasza już w tym rola byśmy w miarę możliwości pomogły nawiązywać im bliskość (mimo że uwielbiam kino to córka chodzi zawsze z tata, on czyta bajki na dobranoc, wieczorne przedsenne czułości syna też należą do taty)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa ja się przyznaję bez bicia że ja w innej rzeczywistości funkcjonuję i ledwo łapię co tu się dzieje :p Nie rozpisując się zbytnio mam w domu gości i wszyscy jesteśmy chorzy, w tym czworo dzieci....Więc jeśli pisząc tamtą wiadomość przegapiłam w niej Twój udział w stworzeniu ostatecznej wersji tej kuchni to przepraszam:cool: Bo czuj ę się tak :sick::sick::sick:

A na pocieszenie napiszę Ci że cały czas myślę o łazience i coraz bliżej jestem podjęcia decyzji o dużej wannie :p

 

Jaki tam udział, przestań. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :hug:. Duża wanna? Jestem pewna, że jeśli taką decyzję podejmiecie, z pewnością będziecie zadowoleni :) Ja ostatnio generalnie czuję się tak :sick::sick::sick: stąd tamto "załamanie" i też nie za bardzo kojarzę co się dzieje :lol2: To chyba wiosenne przesilenie. Najbardziej pociesza mnie świadomość, że zaraz zacznie się maj, a ja go kocham najmocniej ze wszystkich miesięcy. I wszystkie smutki mi przegoni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam udział, przestań. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :hug:. Duża wanna? Jestem pewna, że jeśli taką decyzję podejmiecie, z pewnością będziecie zadowoleni :) Ja ostatnio generalnie czuję się tak :sick::sick::sick: stąd tamto "załamanie" i też nie za bardzo kojarzę co się dzieje :lol2: To chyba wiosenne przesilenie. Najbardziej pociesza mnie świadomość, że zaraz zacznie się maj, a ja go kocham najmocniej ze wszystkich miesięcy. I wszystkie smutki mi przegoni ;)

 

:hug: U nas niestety dzieci nadal osłabione po wirusie jelitówki. Ale najgorsze za nami chyba

 

Maj......o tak :)

 

A wanna będzie duża :yes:

Zresztą w swoim czasie powrócę z tematem łazienki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam udział, przestań. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :hug:. Duża wanna? Jestem pewna, że jeśli taką decyzję podejmiecie, z pewnością będziecie zadowoleni :) Ja ostatnio generalnie czuję się tak :sick::sick::sick: stąd tamto "załamanie" i też nie za bardzo kojarzę co się dzieje :lol2: To chyba wiosenne przesilenie. Najbardziej pociesza mnie świadomość, że zaraz zacznie się maj, a ja go kocham najmocniej ze wszystkich miesięcy. I wszystkie smutki mi przegoni ;)

Madzia, Ty się tam nie łam :) w maju cieplutko i ładnie słoneczko będzie świecić :)

dostałam nowe winko, oceń :) nazywa się ....Barton&Guestier :) trzymam na sobotni, wieczorny relaks :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe tego co bym chciała i występują też w wersji "gałkowej"

 

http://akcs1.m3.pl/gfx/_zdjecia_wspolne/sklep_oferta/0/58/58770/luchwyt_up19_mosiadz_antyczny_porcelana_mlk_10_roz_2535986840.jpg

 

Nie za dużo szczęścia z kolorowymi kaflami?

nawet jak będzie ciut za dużo to co z tego?:D delikatny ten wzorek a kolorem będą pasowały do lodówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i pada dziś....Mam nadzieję że się wypogodzi bo M mial przygotować szalunki pod schody. W sumie już niewiele zostało i będzie można do domu normalnie wchodzić :) Swoją drogą po obsypaniu schodów uwidoczniło się ile trzeba jescze ziemi nasypać do poziomu docelowego wokół domu :o Działkę mamy w miejscowości przez którą w 97 przeszła woda, z naszej strony wsi nie było tragedii ale mimo wszystko fundament podnieśliśmy i wokół domu trzeba usypać górkę. Jestem na etapie szukania inspiracji więc gdyby któraś coś miała fajnego to poproszę ;)

Wrócił też ostatnio temat ogrodzenia bo póki co działka ogrodzona siatką i jesteśmy jak na patelni widoczni. Wymyślilismy sobie połączenie starej cegły z drewnem. Niestety nie znalazłam jeszcze zdjęcia przy którym mogłabym powiedzieć że to dokładnie to czego chcemy ale z pewnością chcemy taką "furtkę"

http://images.landscapingnetwork.com/pictures/images/636x510Max/gates-and-fencing_19/wooden-privacy-gate-brick-wall-zaremba-and-company-landscape_9010.JPG

 

Marzy mi się obsadzenie muru bluszczem

Brama też koniecznie drewniana, ale raczej przesuwna bo nie bardzo jest miejsce przy wiejździe do garażu na otwieranie wrót

 

Z cegłą nie powinno być większego problemu, na początek popytamy po wiosce - sporo tu rozpadających się starych stodół itp

 

Podjechałam też wczoraj do Pana który ma piękną bramę garażową, oczywiście drewnianą ;) Podpytałam go jak się sprawuje bo to kawał wjazdu : 4,3 m . Pan stwierdził że było sporo regulacji itd przez pierwszy sezon, teraz już podobno super. My mamy w garażu zostawione miejsce na 5m. Mnie osobiście wydaje się to dużo i chodzą mi po glowie dwa rozwiązania : albo wstawić w środek słup i zrobić dwie bramy po ok 2,3 m albo zmniejszyć otwór i dac bramę max 4,5 m . Jak myślicie? Dodam że wycena bramy panelowej przyszłą nam na około 8 tys - mam wrażenie że drewniana nie byłaby wcale powalająco droższa? Zresztą nie musimy jej robić w tym roku

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...