Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

no to jak bateria na umywalce to spokojnie dasz radę :)

 

....po co tak właściwie montuje się dwie umywalki jedną obok drugiej? Chodzi o efekt wizualny?:rolleyes:

a w sumie nie wiem, dla bajeru? :-P

hihihi

 

od początku wiedziałam że umywalki mają być dwie - mam dwie córki, to jest ich łazienka, i jak przyjdzie etap szkolny to będzie im łatwiej z poranną toaletą, bez przepychania :) no takie moje marzenie po prostu komfortowych i dużych łazienek

w małżeńskiej też mamy 2 umywalki-każdy swoją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wani, a może Kerra-3.jpg taka umywalka http://allegro.pl/umywalka-nablatowa-kerra-kr-781-8-lat-gwarancji-i5314551077.html

Jest tania, ma tylko 34 cm szer., długą warancję. Uważam, że ładna. Kran, który przy niej jest na zdjęciu mam w wersji srebrnej przy mojej umywalce. Jedyna uwagą jaką mam do niego, to że trochę za dużo wody się leje, bo to działa jak wodospad :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, a może [ATTACH=CONFIG]315391[/ATTACH] taka umywalka http://allegro.pl/umywalka-nablatowa-kerra-kr-781-8-lat-gwarancji-i5314551077.html

Jest tania, ma tylko 34 cm szer., długą warancję. Uważam, że ładna. Kran, który przy niej jest na zdjęciu mam w wersji srebrnej przy mojej umywalce. Jedyna uwagą jaką mam do niego, to że trochę za dużo wody się leje, bo to działa jak wodospad :)

 

Bardzo ładna i wymiary fajne ale moje dziecię wyświadczyło mi przysługę i jakieś dwa dni temu po raz pierwszy zostawiło odkręconą wodę w łazience. Gdyby nie odpływ przelewowy....;) Tak więc skreśliłam umywalki bez odplywu bo prędzej czy później łazienka by pływała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu mandali.

Rozrysowałam sobie dziś płytki na ścianie i :

po lewej stronie niestety wychodzi po 8 płytek w dwóch rzędach, zostaje jakieś 15-18 cm, czyli gdyby nie przycianać to powiedzmy około 8 cm z każdej strony do brzegu bez płytki. Ni w pięte ni w oko więc chyba jednak przytniemy te skrajne żeby płytki ułożone były od belki do wnęki

 

Większy problem mam ze ścianą z oknem - tu też planowaliśmy podwójny pas płytek ale zaczynam się zastanawiać czy ma to sens. po lewej stronie okna płytki się nawet fajnie wpasują (wyjdzie 6 sztuk, nic nie trzeba ciąć) ale na te w kącie będą nachodzić półki ( dla poglądu przyłożyłam płytkę)

 

a680e50bc5465ab001e60ff0f9aaa3c9.jpg

 

9e7171c7b99165b7556313ca4f8924bb.jpg

 

Po prawej stronie wyszłyby 4 płytki, z czego dwie będą w dużej części zakryte szafką - tu ma być jedyna w kuchni witrynka, sięgająca do blatu.

I teraz zastanawiam się czy wizualnie to wszystko wyjdzie tak jak trzeba, tzn czy jest sens kłaść te płytki na ścianie z oknem?

 

edit : dodam jeszcze że płytka leży sobie w obecnej kuchni za kuchenką pod ścianą i czym dłużej na nią patrzę tym bardziej ją chcę :) Udało mi się wytargować w sklepie stacjonarnym cenę 84 zł ( z wyjściowej 99zł) , najtaniej w internecie znalazłam po 77 zł ale po doliczeniu przesyłki wyjdzie znikoma oszczędność. Więc chyba lepiej żeby przyjechała transportem z salonu, razem z ceramiką . O dziwo na wc, wannę i prysznic też dostałam rabat sięgający cen w sklepach internetowych :p Tak więc dla tych co jeszcze nie zamawiali : warto negocjować ceny :)

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu mandali.

Rozrysowałam sobie dziś płytki na ścianie i :

po lewej stronie niestety wychodzi po 8 płytek w dwóch rzędach, zostaje jakieś 15-18 cm, czyli gdyby nie przycianać to powiedzmy około 8 cm z każdej strony do brzegu bez płytki. Ni w pięte ni w oko więc chyba jednak przytniemy te skrajne żeby płytki ułożone były od belki do wnęki

 

Większy problem mam ze ścianą z oknem - tu też planowaliśmy podwójny pas płytek ale zaczynam się zastanawiać czy ma to sens. po lewej stronie okna płytki się nawet fajnie wpasują (wyjdzie 6 sztuk, nic nie trzeba ciąć) ale na te w kącie będą nachodzić półki ( dla poglądu przyłożyłam płytkę)

 

a680e50bc5465ab001e60ff0f9aaa3c9.jpg

 

9e7171c7b99165b7556313ca4f8924bb.jpg

 

Po prawej stronie wyszłyby 4 płytki, z czego dwie będą w dużej części zakryte szafką - tu ma być jedyna w kuchni witrynka, sięgająca do blatu.

I teraz zastanawiam się czy wizualnie to wszystko wyjdzie tak jak trzeba, tzn czy jest sens kłaść te płytki na ścianie z oknem?

 

Waniliana - osobiście potraktowałabym te płytki bardziej jak obraz niż płytki i zostawiła ich nierówne krawędzie. Czyli licząc od linii blatu (i pewnie jakiejś listwy przyblatowej - chyba, że nie planujesz) dałabym pierwszy pas mandali jakieś 3-5 cm wyżej, żeby zachować ich dolną krawędź. Tak samo p[o bokach - czyli te 8cm przed belką i 8cm przed wnęką. Czyli nad blatem na tle białej ściany powstałby symetrycznie położony poziomy obraz z mandali.

Ścianę z oknem bym odpuściła, skoro będzie tam witrynka (tej ścianki po lewej od okna też nie jest za dużo). Zrobiłabym ją białą.

Nie wiem też, czy roleta to nie za dużo - raz, że jest w innej kolorystyce, a dwa-niech obraz gra pierwsze skrzypce (pamiętaj jeszcze o czerwonej lodówce i uchwytach).

 

Jak chcesz mogę spróbować zrobić Ci wizualizację tej kuchni - potrzebowałabym raz jeszcze wymiary i opis jakie szafki (białe?) i jakie blaty (drewniane?) i wymiary wybranych szafek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Ana uważam że materiał to za dużo, zwłaszcza ze dla mnie kolorystycznie się mocno kłóci sam ze sobą, już nie mówiąc o kawałkach.

Jak chcesz rolety rzymska to proponuje poszukać materiału w kolorach mandali (kremowy, błękit i ten ciemny brąz/czerwień nie jestem pewna czy mi komórka nie przeklamuje kolorów) albo nawet zamówić taki (jak chcesz mogę ci podesłać link do strony gdzie zamawiasz tkaninę ze swoim wzorem i nie wychodzi to specjalnie drożej jak byś miała zamawiać z allegro.

 

100 lat dla synka:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 i więcej dla smyka :yes:

 

Nie kombinuj z manadlą jako roletą/zasłponą.

 

Jak podasz dokładne wymiary ścian to pokombinujemy z układem, żeby ładnie wyszło. Ana ma rację z wutrynką. trzeba tę mandalę potraktować jak dopowiedzenie, jak obraz. :) będzie pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast kafli zrobic w oknie roletę rzymską z motywem mandali?

 

 

Hej :)

Jestem za tą opcją :) Kiedyś Ci się znudzi ten motyw i zmienisz roletę na inną i będzie całkiem inna kuchnia. Kafelków pewnie nie będziesz skuwać, no chyba, że będziesz :) Ale jeśli sama rozwazasz ten pomysł, to jestem za nim, baza neutralna i pasująca do wszystkiego a szaleństwo w dodatkach. Niezbyt kłopotliwa wymiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za życzenia dla synka. W sumie dla niego urodziny = to lat to lat = tort ;) Miło spędziliśmy dzień, niestety w większości bez taty który zalewał schody...

 

Co do rolety z mandalą - zgadzam się że tkanina którą wkleiłam niezbyt udana :rolleyes:;) Tak więc bez strachu - nie powieszę jej w oknie :p

 

Andariel ale ja nie chcę całkiem rezygnować z kafli, chodzi jedynie o to czy kłaść je pod oknem. Zrezygnowałam już z wielu pomysłów na rzecz rozwiązań "bezpiecznych" a w kuchni postanowiłam że ma być tak jak mi się podoba najbardziej. JAk mi się za ileś lat znudzi to się będę martwić ;) Zresztą o dziwo te kafle mimo kolorów są raczej w odbiorze "na żywo" dość stonowane, wcale nie są krzykliwe i póki co nie obawiam się że się nimi zmęczę.

 

Ana czyli mogę uznać że wymiary masz? Układ sprzętów tak jak było ustalone , kolory szafek : barek biały z dębowym blatem, wys 100 cm więc wyższy niż reszta mebli. Szafki dolne dąb olejowany z szarym blatem, wysoka zabudowa biała, czerwona lodówka w rogu, szafki wiszące po lewej białe. Po prawej pod oknem witrynka.

Strona lewa to tylko okap obudowany regipsem i wykończony drewnem na dole. We wnęce dwie półki i chyba taki ikeowy wieszak na przydasie kuchenne

Mam tylko wątpliwości czy powinnam Cię tak angażować , zakładam że masz co robić....A mi trochę głupio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko wątpliwości czy powinnam Cię tak angażować , zakładam że masz co robić....A mi trochę głupio

 

Powinnaś:)

 

:lol2:

Wanilia - chyba coś pominęłam w Twoim wątku - zdążyłam zrobić wizualkę, ale zupełnie inną niż mi właśnie opisałaś:lol2:

\Ale nie szkodzi - zaraz zabiorę się za tą prawidłową:)

 

No i skoro już mam tą - to wkleję, a co tam, najwyżej namieszam;)

Postaram się właściwą zrobić jeszcze dziś - jak nie - to jutro:)

Rozumiem, że barek wyższy ten +-30cm zachodzący na słup, tak? A podłoga jaka? szara?

 

no i wizja niezgodna z Tobą, ale chociaż mandala jest;):lol2:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w5_zpsa04bbbjv.jpg

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w2_zpsckvjgxlv.jpg

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w4_zpsqbvehb0l.jpg

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w3_zpsz6w6qzxe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ładnie :) Rzeczywiście coś pominęłaś bo o ostatecznej wersji kuchni pisałam :D I nic się od tamtego czasu nie zmieniło :) A blat barku wychodzi poza słup, tzn okala go i wkracza do salonu zabierając nam przestrzeń na stół :p Jeśli chodzi o szczegóły to za piekarnikiem jest jeszcze wysoka 40 ka, drewniane słupy tworzą ramę wokół całego wejścia.

Piękne mi zaprojektowałaś uchwyty, gdzie mogę takie kupić? :rolleyes:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandela jest piękna :) tkanina moze mniej ale pewnie znajdziesz ładniejszą.

I teraz musisz sobie zadać pytanie: czy ryzykuję i robię piękną płytkę, której nikt nie ma i tak naprawdę nie wiadomo jak wyjdzie ( mała szansa ale może mi się nie spodobać efekt :( ) czy robię neutralne tło jak pisze Aga i szaleję w dodatkach, które są tańsze i co sezon mogą być inne

edit

dobra, nie ważne :) za długo pisałam tego posta :p

 

Ana zdolna z Ciebie bestyjka :jawdrop:

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...