Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

ojej dzięki dziewczyny:hug: aż mnie zawstydzacie:)

 

ale zgadzam się z Wami z mandalą, że najlepiej tylko po lewej stronie - ja bym nie mściła się pod oknem - raz, że roleta, dwa - nie za wiele tych ścianek i jeszcze półki wnękowe - może wyjść przedobrzone. Ale z drugiej strony jeśli wanilii tak zależy to niech zrobi - zawsze mówię, że lepiej żałować, że się coś zrobiło, niż żałować, że się nie zrobiło:lol2:

 

A może wanilia skończyć kuchnię z lewą stroną, wstawić meble, wprowadzić się i wtedy podjąć decyzję co do ściany z oknem? W tym przypadku łatwiej będzie dokleić mandalę niż skuć;)

 

Mogę dorobić pasek dodatkowy pod okapem (mandala ma 28cm, prawda? więc powinny chyba 3 wejść - nie wiem, jak wysoko chcesz/może być okap), albo zrobić pion przy oknie - wg chęci - teraz wszelkie zmiany w tym projekcie to 5 minut pracy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mamdalę i tak trzeba będzie ciąć, bo jak to będzie wyglądało takie pólkola na końcach. Na stronie producenta są zdjęcia i tam wszędzie mandala wykończona pod linijkę. Nawet jeśli są to wizualizacje, a nie fotki, to ja sobie nie mogę jakoś wyobrazić tych płytek nie zakończonych na równo.

 

81e7ae4c05bc2570d4072779fd4ed4cf.jpg aeb1351a39c2c6b7075624594fba0151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniko dzięki za stronę, możliwe że skorzystam.

 

Pestka muszę się z Tobą w duchu zgodzić ( chociaż po cichu bo to utrudnia sprawę), że bardziej by mi się jednak podobała mandala przycięta to raz, od brzegu do brzegu ściany to dwa....Na wizualizacji też raczej widać proste brzegi - efekt różnicy w odcieniach bieli. Zastanawiam się jednak czy po wnicowaniu płytki w ścianę i pomalowaniu jej farbą ceramiczną efekt niejednorodnych brzegów nie zniknie?

Wizualizacja producenta to raczej efekt pracy komputerowej : bo chyba się układ kółek nawet nie zgadza?

 

63ede17e7cc9f0dd3c412aa7f24ff7ab.jpg

 

Zresztą jakoś bez sensu ta mandala poprzycinana na tym zdjęciu, kiepsko te skrawki kółek na końcach wyglądają. a może płytka inaczej obrócona?

 

Dochodzę do wniosku że płytka jest równie kłopotliwa jak ładna, momentami odechciewa mi się tej zabawy

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana wstawiłaś mi lodówkę w wizualizacji gdzie indziej niż ją planowałam i..... efekt jest taki że dzwoniłam do sklepu i okazało się że tego modelu co chcę nie otworzę jeśli będzi stał przy ścianie. Możliwe jest natomiast ustawienie lodówki w środku wysokiej zabudowy bo grzanie ma z tyłu i po bokach może być zabudowana. Tak więc lodówka stanie tak jak na wizce :) I zakupię raczej gotowy czerwony model gorenje, obkleję za to swoją obecną lodówkę która stanie w mieszkaniu pod wynajem. Nawet się przez chwilę zastanawiałam czy nie zabrać do domu tej co mam i nie oklejać ale bez sensu skoro i tak coś musimy wstawić do mieszkania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

przybiegłam tutaj za mandalą, piękna Ci ona jest :D

będę podglądać, jaką ostatecznie podejmiesz decyzję,

 

układ na wizualizacji u producenta faktycznie do góry nogami

 

ciemnymi oknami się nie przejmuj, ja planuję mieć ciemne i wykończyć pomieszczenia na jasno, a pewnie przy myciu raz dwa docenisz ich kolor :hug:

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

przybiegłam tutaj za mandalą, piękna Ci ona jest :D

będę podglądać, jaką ostatecznie podejmiesz decyzję,

 

układ na wizualizacji u producenta faktycznie do góry nogami

 

ciemnymi oknami się nie przejmuj, ja planuję mieć ciemne i wykończyć pomieszczenia na jasno, a pewnie przy myciu raz dwa docenisz ich kolor :hug:

 

powodzenia!

 

kjuta witam :)

Decyzja.....jakakolwiek będzie musi być szybko :p Na początku lipca kuchnia ma być gotowa (nie wiem jakim cudem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilia - no to się cieszę, że tak pasuje:) Będzie wyglądać jak prawdziwa wiśnia na bitej śmietanie wewnątrz białej zabudowy:D

 

NO jakoś mnie to porównanie nie przekonuje :p

 

Mam jeszcze prośbę : zamienisz mi mandalę na wizce na coś takiego?

 

640b9ad2a242c70db15dfc931a6b9377.jpg

 

8f222b9518f92204a16248c3812fc1ec.jpg

 

To by była opcja tych ręcznie malowanych kafli. Z tym że niestey w grę wchodzi jedynie wymiar 15 x 15 cm

 

I jeszce jeśli chodzi o mandalę. Trzy pasy po 28 cm to dla mnie chyba za dużo. Okap dajmy na to 80 cm nad blatem, dwa pasy po 28 cm to zostaje 11 cm na farbę ceramiczną z dołu i z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ana, śliczne te Twoje wizki.

 

Wanilia, te drzwi są ciężkie, ale możnaby je trochę odchudzić - zmienić tę prostą kratę na delikatny wzór, łebki od gwoździ/nitów i klamkę też udelikatnić i będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ana, śliczne te Twoje wizki.

 

Wanilia, te drzwi są ciężkie, ale możnaby je trochę odchudzić - zmienić tę prostą kratę na delikatny wzór, łebki od gwoździ/nitów i klamkę też udelikatnić i będą pasować.

 

Jako że czas mnie goni nie czekając na odpowiedzi byłam u stolarza ( z dziećmi, rowerem z przyczepką - takie wyzwanie :p ) . Zrobiłam dokładnie tak jak napisała Dorka - zrezygnowałam z nitów, szyba będzie powiększona a kratka zmieniona, klamka kuta ale delikatniejsza. Do tego dwie kute klamry. Ciągle się waham czy zostawić je w kolorze jak na zdjęciu czy dać kolorowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:)

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/n1_zps4bl6a58u.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/n4_zpspcjllq2u.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/n3_zpsy7yfx2fq.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/n2_zpssjuygtfs.jpg

 

Dziękuję Ci Dobra KObieto :rolleyes::hug:

Podoba mi się, hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie, ale powiedzcie mi dlaczego te płyteczki zaczynają się na takiej dziwnej wysokości na blatem? Rozumiem, że tam ma być zagięcie glatu na ścianę, bardzo zresztą ładne i praktycznie. Chodzi mi o brak wyrównania dolnej granicy płytek z poziomem dolnej pólki we wnęce. To razi.

 

Drzwi, mniam :) Też takie chcę. I może mi się to uda. Ale mój domek większy od Twojego Wani. Ty musisz je wydelikacić jak pisze Dorka :)

Te już byłyby znacznie lepsze

Custom-Arched-Rustic-Door.jpg

Takie rozważam, ale bez tych przeszkleń, bo nie mam na nie miejsca

2a284611f423f319bfd3b86d44c04ac1.jpg

 

Te drzwi są u mojej Kaśki. Wejściowe do siodlarni i saloniku dla klientów. Wykonał je stolarz w firmie narzeczonego mojej córki. Też mi się podobają. Dębowe i jeśli nie znajdę rozsądnej ceny gdzie indziej, to w śierpniu będą robione właśnie te. Nie podoba mi się wykończenie i zamówię surowe.

Łubno-DSC_0898.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dorka:)

 

haha Wanilia - chciałaś to teraz masz:stirthepot: No.....i która ładniejsza?:lol2:

 

edit:

Dzięki Kasiu, że zwróciłaś uwagę - przy mandali były podniesione ze względu na ich nierówną dolną krawędź. Masz rację, że te drugie płytki można by puścić od blatu, tym bardziej, że pociągnęłam je do belki i wnęki.

Listwa przyblatowa nawet jeśli wanilia planuje, to pewnie nie tak wysoką;)

 

Wanilia - poprawić Ci tą wizkę?

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, a może właśnie wysoka listwa przyblatowa byłaby rozwiązaniem? 10 cm listwa, spod niej wychodziłaby mandala 3 cm dajmy na to schowane to zostaje 25 plus 25cm ( po przycięciu góry) = 50 cm kafli w równej linii. NO i ściana zabezpieczona pewnie lepiej niż farbą

 

Tamtej wizki nie poprawiaj ale jeśli to nie zbyt pracochłonne to może tą opcję wypróbujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...