Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale zrobi się wąsko przy wejściu?

 

Przy wejściu będzie tak samo zarówno z zaokrągloną, jak i kwadratową, tyle, że przy tej pierwszej będziesz miała mniej miejsca wewnątrz kabiny :) Robiąc brodzik kwadratowy i zabudowę wc do samej kabiny ściankę szklaną od strony wc trzeba będzie zrobić na wymiar. Drugą ściankę, którą będziesz wchodzić pod prysznic można zrobić składaną do środka (jestem ich wielką fanką :) ) i przy wejściu nie będzie optycznej "wąskości". Zabudowy wc nie ciągnęłabym za wannę

 

wanilliana.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za Tomkową, ale trzeba zmniejszyć umywalkę i szafkę pod nią, żeby się nie obijac o kant. Po co Ci taka kobylasta. Pod umywalką i tak zazwyczaj lądują jakieś czystościowe, a to można schować po bokach sedesu. Wąsko, ale warto wykorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za Tomkową, ale trzeba zmniejszyć umywalkę i szafkę pod nią, żeby się nie obijac o kant. Po co Ci taka kobylasta. Pod umywalką i tak zazwyczaj lądują jakieś czystościowe, a to można schować po bokach sedesu. Wąsko, ale warto wykorzystać.

 

To jest kobylasta szafka? :o Łoooo matko, jaki wymiar proponujesz? Trzeba tu pamiętać że szerokość tej szafki miała być na max 42 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmniejszała szafki umywalkowej. Kasi pewnie chodziło o szerokość. Przy idealnej symetrii wchodzi tam szafka szerokości 80-90 cm. I to jest wymiar super. Między brzegiem stałej szyby prysznica a rogiem szafki umywalkowej zostaje ok. 60 cm przejścia. To niezbyt dużo. Żeby nie obijać się o szybę można i tę część kabiny zrobić składaną do środka :) Zabudowa sedesu na 10 cm to trochę wąsko na półki od strony prysznica. Koszt kabiny na wymiar jest zbliżony do gotowych (przy łamanych drzwiach). Powłoka easy-clean to wyłącznie chwyt marketingowy. Mam drzwi Radaway z tym cudem i nie zauważyłam, żeby się różniły czymś od wcześniej posiadanych zwykłych ;)

 

wanilliana.jpg

 

Łazienka Oli jest szersza od Twojej tylko o 16 cm (ma 2 metry) i wcale nie wyszło ciasno :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli przy takim rozwiązaniu niestety nie zyskuję półki w kabinie...To nie lepiej zakończyć postument wc bok w bok z prysznicem? Mniej kombinowania

 

Chyba nie ogarniam ;) Właśnie zakończenie postumentu bok w bok z kabiną miało dać możliwość zrobienia wnęki od środka :D Możesz poszerzyć postument do 15-20 cm i dać kompaktowe wc 48 cm. Jest naprawdę bardzo wygodne w użytkowaniu. Wtedy, przy szafce umywalkowej o gł. 40 cm, masz między wc a umywalką 76 cm. To sporo :) Wanna 160 cm ;)

 

Wrzucę fotkę Oli (mam nadzieję, że się nie pogniewa), żeby dokładnie pokazać o co chodzi. Na czerwono to jest postument wc. Wyżej są zrobione w nim wnęki na przybory.

ola.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 cm to mało, ja bym się bała o biodra.

16 cm w szerokości łazienki, dałoby 76 cm na przejście między prysznicem, a szafką i byłoby dobrze.

 

Czyli szafka pod umywalkę ma 42 x 80. To masz wybór, uciąć szafkę do 60 cm, albo rozbijać się o nią przechodząc, albo namówić męża na opcję ze składanymi drzwiami prysznica i odpływ w podłodze. Spróbuj mu wytłumaczyć, że przeklnie półokrągłą kabinę. Wiem coś o tym :yes: Jest po prostu mała nawet dla szczupłej kobiety. Pisałam wcześniej, że rodzice taką mieli. Zawsze obstukiwałam łokcie o szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam - w półokrągłej 80 nie da się wykąpać;)

Zresztą - najlepiej podejść do jakiejkolwiek castoramy i wejść do środka - jak tak ostatnio mamę przegoniłam, bo kłóciła się, że 80 półokrągła będzie dobra;)

 

Pomysł z wykorzystaniem zabudowy nadgeberitowej częściowo jako wnęki na szampony prysznicowe super!

Kafle łazienkowe piękne - są we wzorek, bielone drewno i gładkie białe? tak widzę na zdjęciu:)

 

Kasiu - Twoje Frozen przepiękne!!:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...