Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Romana miło mi że się odezwałaś :) DZękuje za linki, zwłaszcza na tą skałdaną kabinę zwrócę uwagę. A Ty masz odpływ liniowy?

 

W dolnej łazience zaplanowaliśmy odpływ liniowy, tylko zapomnieliśmy poinformować o tym panów od wylewek :bash::bash::bash:. No nic, będziemy teraz kuć podłogę i szlifować beton, na szczęście u męża w firmie maszyny możemy wypożyczyć za darmo.

W górnej łazience będzie niski brodzik, bo tam strop drewniany i odpływ liniowy nie wchodzi w grę. Kupiłam brodzik mineralny sanplast w bardzo dobrej cenie na tej stronie http://www.123lazienka.pl/?page=shop&prdid=27156, baterie do obydwu łazienek zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za stronę - zaraz poprzeglądam :)

Zapomnieliście poinformować o odpływie? :D My w ogóle nie pomyśleliśmy i UWAGA też będziemy kuć podłogę. Nie wiem co się stało, zrobiłsm w nocy dokłądny szkic łazienki i raz jeszcze pokazałam rano mężowi. Powiedziałam że spokojnie mozemy wstawić ten płaski brodzik. Patrzy mąż, patrzy i mówi że przecież z brodzikiem bez sensu, że dużo lepiej będzie z odpływem :o:rolleyes::jawdrop: Czy aj ten tydzień spędziłam na gadaniu do ściany? :bash: A jak spasowałam to proszę....I jeszcze mówię że to przecież dużo roboty z kuciem itd " NO NIE PRZESADZAJ, ILEŻ TO JEST ROBOTY" :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za stronę - zaraz poprzeglądam :)

Zapomnieliście poinformować o odpływie? :D My w ogóle nie pomyśleliśmy i UWAGA też będziemy kuć podłogę. Nie wiem co się stało, zrobiłsm w nocy dokłądny szkic łazienki i raz jeszcze pokazałam rano mężowi. Powiedziałam że spokojnie mozemy wstawić ten płaski brodzik. Patrzy mąż, patrzy i mówi że przecież z brodzikiem bez sensu, że dużo lepiej będzie z odpływem :o:rolleyes::jawdrop: Czy aj ten tydzień spędziłam na gadaniu do ściany? :bash: A jak spasowałam to proszę....I jeszcze mówię że to przecież dużo roboty z kuciem itd " NO NIE PRZESADZAJ, ILEŻ TO JEST ROBOTY" :o

 

Dobre, to się nazywa męska dyplomacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilia - super!! i co? będzie zasłonka, czy szyba?

 

Napisz mi proszę wymiar Twojego prostokątnego okapu? (masz chyba poszerzaną płytę, prawda?) Jaka zatem głębokość i jak wysoko nad płytą ma iść?

 

Mąz chce szybę ale zobaczymy. Póki co bardziej zastanawiają mnie kafle - do prysznica muszą iść jakieś specjalne?

 

A okap....hmmmm, nie mam pojęcia :rolleyes: Szafka z płytą to 90ka, zastanawiam się nad poszerzaną płyta ale decyzji jeszcze nie podjęłam. Zupełnie zapomniałam że wtedy i okap musiałby być większy. Muszę sprawdzić ceby takisz szerszych okapów żeby sobie nie strzelić w kolano z ta płyta. Bo wszystko co niestandardowe jest od razu drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilia - to daj znać - wyrysuję poki co prostokąt na 60cm, głębokości 36 pod wysuwany okap - może tak być? Czy myślałaś o głębszym okapie nie wysuwanym?

A czy musi być szerszy? chyba nie - w końcu te wyspowe jeszcze węższe i wiszą nad dużymi płytami i chyba dają radę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawiałam tylko płytek, ani wnęki..

ale okap jest - nie wiem, czy taki miał być (płyta powiększona):

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w16_zpsrxsfwo8p.jpg

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w18_zpseel2puel.jpg

 

Ana dziękuję, myślę że wymiary się mniej więcej zgodzą.

Bardziej chyba mi się podobało z Twoim okapem ale ten też jest ok - decyduje cena ;) Taki zabudowany zrobimy za grosze, a o ładnych gotowcach juz pisałyśmy i ceny mało przyjazne :p

 

Muszę zdecydować jakie dać cokoliki do tej kuchni, myślicie że jakby dać na całość złamaną biel - w kolorze zabudowy to będzie ok?

 

Wyjechałam na tydzień stąd mnie mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cokołach pod szafkami dałabym kolor płytek podłogowych, a najlepiej same płytki. Druga opcja, która mi się bardzo podoba, to polerowana jak lustro listwą stalowa. Powstaje efekt wiszących szafek :)

 

Na obudowie okapu zrób szerszą listwę drewnianą i to 2 krotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cokołach pod szafkami dałabym kolor płytek podłogowych, a najlepiej same płytki. Druga opcja, która mi się bardzo podoba, to polerowana jak lustro listwą stalowa. Powstaje efekt wiszących szafek :)

 

Na obudowie okapu zrób szerszą listwę drewnianą i to 2 krotnie :)

 

Da się położyć płytki na szafkach? Z kolorem płytek raczej będzie cięzko....

Polerowana listwa stalowa? Nie bardzo umiem sobie wyobrazić, nie wiem czy to rozwiązanie nie pasuje bardziej do nowoczesnych kuchni? Masz może jakieś zdjęcie takiego rozwiązania?

 

Zgadzam się że drewna na okapie musi być więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się położyć płytki na szafkach? ...

można :)

 

Płytki da się chyba położyć na każdej twardej powierzchni. Na przykład w ramach blatu. Sama o tym myślałam...

ja też chciałam na blacie... ale mi dziewczyny wybiły pomysł z głowy, bo fugi brudne itp

czasem trochę żałuję że odpuściłam... w stanach to norma że blat z płytek i żyją :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płytek na blacie dawno temu się wyleczyłam. Używałam przez miesiąc „pilnując” paryskiego domu przyjaciół. Kuchnia jest wypasiona, domek kapitalny, ale blat kuchenny doprowadzał mnie do furii. Ciągłe czyszczenie fug między kafelkami, bo wszystko w nich się zatrzymywało – ZMORA. Przeszło mi podziwianie urody takiego blatu.

 

Dziś wpadło mi w oko coś takiego. Zobaczcie, że blat jest miekko (z zaokrągleniem) wprowadzony na ścianę. Na pewno jest to mozaika, ale widziałam z mojej ukochanej Formici tak robione blaty, tylko jeszcze ostrzej zagięte (ale bez kątów ostrych). Mieli je w kuchniach w dwu domach znajomi architekci w Kanadzie. Boski pomysł :)

Kitchen-modern-Livingetc5.jpg

 

COŚ do łazienki – zamiast zasłonki roleta, może być nawet narożna http://www.decomania.pl/pl/c/Akcesoria_Lazienka_Zaslony-i-rolety/539Roleta prysznicowa narozna.jpg

 

Nie znalazłam kuchni z „wiszącymi” szafkami, o której myślałam, ale ta Siematica też ma takie listwy przypodłogowe. Myślę, że pasuje to do każdej kuchni niezależnie od stylu. Jest neutralne.

SieMatic-BeauxArts.02_08.jpg

SieMatic-BeauxArts.02_09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej zasadzie mąż nie chce blatu z Ikei z takimi mikro rowkami które chyba mają emitować drewno. Więc pewnie u niego drewno też odpada. Został by marmur na którego nas nie stać i który mi się nie podoba i jakieś dziwaczne plastiki których nie chcemy ;) więc póki niczego nie znajdę to ogólnie w kwestii blatu narazie ignoruje kwestię wygody sprzątania bo co mi się podoba to się beznadziejnie czyści a skoro sprzątania i tak nie lubię to mi nie sprawi różnicy :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...