Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

szafka??? a co ma ona do tego?

 

przykleić płytki na osb i z tego zrobić cokół... osb przykręcić od góry do szafki

 

:rolleyes: NO taka moja orientacja w temacie ;)

 

KOlejny raz to samo zdjęcie

4e793a3eef17a7bb500200a6512be024.jpg

 

Cokoliki będą chyba w kolorze wysokiej zabudowy, tj złamana biel. Domyślam się że pewnie napiszecie że na tym zdjęciu coś jest inaczej niż u mnie i dlatego wygląda dobrze :p Może u mnie taka kombinacja tez nie wyjdzie fatalnie? Nie mam już mocy przerobowych, muszę podjąć decyzję

 

Wysokość kuchni to 2,6m - ciągnięcie zabudowy na taka wysokość nie dość że mnoży koszty to wydaje się bez sensu. Czy 2,2 m z zabudową regipsową byłoby ok? Martwi mnie że na tej ścianie mam wysoką zabudowę plus szafki wiszące więc mają różną głębokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wanilia - może regips pociągnąć nad szafkami na głębokość lodówki i w tej obudowie ukryć oświetlenie blatów? (2,20 jest ok) Nie pamiętam tylko jak to z oknem się zgra.

 

Właśnie szukam inspiracji w necie ;) Nie wiem ile tu jest nad oknem....

 

a680e50bc5465ab001e60ff0f9aaa3c9.jpg

 

Żeby było śmieszniej jutro rano powinnam dać znać jaką podjęłam decyzję bo jak kuchnia ma być gotowa na za 6 tyg to musza zacząć działać podobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilia, a jak tam płytkowy puzzle, zrobiłaś te wydruki i próbowałaś jak to się ułoży?

 

Tak, wydruki zrobione ale nie doszacowałam czasu potrzebnego na powycinanie ich :wiggle::wiggle::wiggle: Córka bardzo mi chciała pomagać więc w ciągu dnia nie dałam rady niestety. W niedzielę wyjechałam więc temat odłożony na kolejny weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taki efekt odblasku mi chodziło, nie koniecznie aż tak lustrzany.

 

Cokoliki możesz zrobić jakie Ci się zamarzą nawet czerwone jak Andariel, ale niektóre kolory będą się bardziej brudzić niż inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie że mi się te cokoliki śniły ;) No nic, decyduję się na białe (brudzą się tak samo jak inne - tylko bardziej widać ;) ) , zwłaszzca że listwy przypodłogowe tez raczej białe będą

 

A jeszcze miałam pisać o listwie przyblatowej - babka od mebli stwierdziła że ściany są TAK PROSTE I RÓWNE ze blat można zamontować bez listwy. I tak pewnie zrobimy

 

Co do wysokości mebli decyzję miałam podjąć dziś i przed południem dać znać.....nie podjęłam, nie wiem. Zabudowa regipsowa na 40 cm i o różnej głębokości musiała by być. Trochę się obawiam efektu wizualnego. NAd oknem jest zaledwie 18-20 cm (tyle co ma nadproże) a od okna do ściany jakieś 75 -80 cm. Jak sprawdzałam dokąd sięgałaby witrynka to wychodziło że do połowy tego kafla bliżej ściany narysowanego. Ciasno, ciasno, ciasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilia - zaraz Ci wkleję zabudowę na głębokość lodówki - moim zdaniem fajnie to wygląda;)

 

edit:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w19_zpswk9qltik.jpg

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w20_zpsb87ygdn8.jpg

 

powiększyłam też rant na okapie.

 

Roletę montowałabym przy samym suficie.

 

Moim zdaniem - jeśli by zróżnicować głębokość regipsu - wyjdzie misz-masz i za dużo;) Robiłabym na głębokość lodówki - przy oknie wejdzie, a roleta zamaskuje inne wysokości (regipsu i okna)

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilia - zaraz Ci wkleję zabudowę na głębokość lodówki - moim zdaniem fajnie to wygląda;)

 

edit:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w19_zpswk9qltik.jpg

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w20_zpsb87ygdn8.jpg

 

powiększyłam też rant na okapie.

 

Roletę montowałabym przy samym suficie.

 

Moim zdaniem - jeśli by zróżnicować głębokość regipsu - wyjdzie misz-masz i za dużo;) Robiłabym na głębokość lodówki - przy oknie wejdzie, a roleta zamaskuje inne wysokości (regipsu i okna)

 

:) Dzięki Ana.

Na wizce roleta opuszczona, pytanie jak w rzeczywistości bedzie wyglądać zabudowa pod oknem która wyjdzie ponizej poziomu okna o jakieś 20 cm?

Tak czy siak jeśli cena mnie nie zabije zamawiam meble podwyższone, nad regipsem będę miała czas żeby się zastanowić

Roleta rzeczywiście musi być od sufitu skoro tylko 18 cm tam.

Okap wygląda fajnie :) Podoba mi się :)

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och...jak taki kiciuś prosi, to muszę;)

 

renderuje się - trochę mi się te cokoliki rozjechały, przymknij proszę na to oko;)

A myślałam, że roleta rzymska ma być - to ona na stałe powinna przysłaniać górną ramę okna. Ale nawet jeśli zwykła, to dając ją na nadproże i ciut szerszą od ramy okiennej, też powinna od góry przysłaniać okno:) Zatem moim zdaniem powinno wyjść jak na wizce.

 

Kuchnia będzie śliczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby jeszcze być opcja pociągnięcia szafek do samego sufitu. Takie kolejne piętro zlicowane do wysokiej zabudowy i do płytkich szafek między wysoką a oknem. Nie musisz tego robić od razu. Regips za jakiś czas możesz usunąć i zrobić szafki. Ja mam np. zawsze kłopot gdzie utknąć kolekcję słoików napo przetworach, Mam stryszek nad kuchnią, ale tam trzeba drabinę przystawić, otworzyć klapę. Wnieść cały bałagan i wejść na stryszek żeby poustawiać. Takie szafki pod sufitem są idealne w sytuacji, gdy nie ma się pod ręką spiżarki.

Drzwiczki można do nich zrobić na gładko, żeby nie było za ciężko - prawie ich nie będzie widać. Pomalować na kolor ściany, nawet tą samą farbą.

Niskie to miejsce, ale nawet takie warto wykorzystać.

 

Taka biała roleta rzymska wspaniale pasuje. Można dół rolety trochę ozdobić, albo kolorem, albo tak jak Ana zrobiła. Bardzo mi się podoba :)

 

18 cm na składanie podciąganej do góry rolety rzymskiej wystarczy. Ale... nie musisz jej podciągać całkowicie. Rolety rzymskie najładniej wyglądają jeśli zwisają trochę i zakrywają górną część okna :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...