Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

haha, zupełnie nie mówiłaś jaki ma być;):rolleyes:

 

Cos tam było ale bez złożenia w calość wizji ;) Barek ma byc podwyższony względem reszty mebli, blat w całości o szerokości 60 cm, dębowy. Plecy na stronę pokoju białe. Nie zdecydowałam do końca co zrobić z bokiem i frontem. W związku z tym że dzieci małe wolałabym uniknąc wiszącego w powietrzu narożnika i chyba zdecyduję się na blat przechodzący w bok. Fronty od strony kuchni chciałam białe ale babka od kuchni mówi że dziwnie taka biała plama będzie wyglądać i żeby się trzymać w niskiej zabudowie dębu. Tyle że wtedy blat dębowy, front dębowy a plecy białe...?

 

Ustawienie barku miało być takie (względem belki)

11a4a16a56f92be948e51e2ac1ccdcf6.jpg

 

Ostatecznie zdecydowałam ze plecy szafki "barkowej" bedą się kończyły w miejscu w którym zaczyna się belka. W ten sposób zyskam 15 cm w salonie a wizualnie powinno być ok. no i nie trzeba wycinać pleców szafki co mogłoby się wiązać z maskowaniem szczeliny itd. Bo belka idealnie równa nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby jeszcze być opcja pociągnięcia szafek do samego sufitu. Takie kolejne piętro zlicowane do wysokiej zabudowy i do płytkich szafek między wysoką a oknem. Nie musisz tego robić od razu. Regips za jakiś czas możesz usunąć i zrobić szafki. Ja mam np. zawsze kłopot gdzie utknąć kolekcję słoików napo przetworach, Mam stryszek nad kuchnią, ale tam trzeba drabinę przystawić, otworzyć klapę. Wnieść cały bałagan i wejść na stryszek żeby poustawiać. Takie szafki pod sufitem są idealne w sytuacji, gdy nie ma się pod ręką spiżarki.

Drzwiczki można do nich zrobić na gładko, żeby nie było za ciężko - prawie ich nie będzie widać. Pomalować na kolor ściany, nawet tą samą farbą.

Niskie to miejsce, ale nawet takie warto wykorzystać.

 

Taka biała roleta rzymska wspaniale pasuje. Można dół rolety trochę ozdobić, albo kolorem, albo tak jak Ana zrobiła. Bardzo mi się podoba :)

 

18 cm na składanie podciąganej do góry rolety rzymskiej wystarczy. Ale... nie musisz jej podciągać całkowicie. Rolety rzymskie najładniej wyglądają jeśli zwisają trochę i zakrywają górną część okna :)

 

Póki co czekam na wycenę z wysoką zabudową - babka mówi że cena nie zmieni się jakoś drastycznie bo nie ma tych szafek dużo. Mąż nadal twierdzi że bez sensu ale kuchnia to moje królestwo i mam zamiar zrobić po swojemu :p Nie wiem czty będę robić dodatkowe szafki na górze bo mam pomieszczenie gospodarcze i ziemiankę w planach

Co do rolety może byc opuszczona, byle się dało ją podnieśc czasem na tyle żeby okno otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ustawienie barku miało być takie (względem belki)

11a4a16a56f92be948e51e2ac1ccdcf6.jpg

 

 

No to chyba tak narysowałam.....;) - no prawie - bo belka u mnie w wyższej części, a u Ciebie w niższej. I barek miał być wyżej, niż blat w kuchni, a nie, jak na Twojej inspiracji, gdzie jest na jednej wysokości, dobrze pamiętam?

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w22_zpsqy3haxtz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemianka :wiggle: Super :) My już mamy nawet dół pod nią wykopany od dawna. Tylko lata ostatnie były bardzo mokre. W tym roku robimy, tym bardziej, że znalazłam coś takiego

http://www.ztrapid.pl/index.php/2013-06-20-09-24-12/piwnice-ogrodowe

http://www.nor-kam.pl/index.html#kontakt

 

Moim zdaniem ten pomysł ze zdjęcia jest bardzo dobry. Od strony kuchni szafki płytkie 30-40 cm głębokości. Z boku wąska (płytka) biblioteczka na książki kucharskie i zarazem ochraniacz głów dziecięcych, żeby nie rozbijały się o blat.

Standardowy blat kuchenny ma 62 cm. Ja bym zrobiła szerszy w stronę pokoju o 10-20 cm.

Potrzebowałabyś tylko nieco wyższe krzesła do tego blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat na barek będzie robiony osobno przez stolarza już po montażu kuchni więc jest czas żeby się zastanowić nad szerokością blatu. Nie bardzo wiem w jaki sposob zrobić półkę na całości ścianki : skrócić szafkę o szerokość półek?

U nas ziemianka bedzie murowana, mąż już postawił jedną u moich rodziców i działa :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój dzieci. Muszę się baaardzo dobrze zastanowić nad wykorzystaniem przestrzeni i organizacją zabawek. Niby nie ma tego duzo bo bardzo pilnuję zeby w zabawkach nie utonąć a jednak....

 

To będę miała w końcu o czym pisać bo w tym pomieszczeniu pozostaje tradycjonalistka jednak ;) chętnie pooglądać twoje pomysły :)

 

Ziemianke też nam wyrysowana w planie bo ponoć trzeba mieć na nią pozwolenie. Jedno z moich marzeń które jednak musiałam zrealizować ;) tylko teraz myślę czy nie za mała ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie się zapowiada!!

 

ana jesteś mistrzynią wizek :)

...

Co z kolorem frontów na barku? Od strony kuchni? Myślicie że białe rzecywiście będą wyglądać nie halo? A z kolei dębowe fronty z dębowym blatem....?

zostawiłabym szafki drewniane - kolorowa lodówka, kolorowe płytki - to już niech szafki trzymają jeden kolor :)

te szafki będziesz widziała tylko Ty od strony kuchni - nie będzie ich 3m... tylko kawałek - drewno z drewnem będzie okej :)

 

 

przykłady:

http://www.wnetrzaplus.pl/wp-content/uploads/1111.jpg

http://www.wnetrzaplus.pl/art618-drewniany-blat-kuchenny.html

 

http://www.ikeafamily.eu/CMSPages/GetFile.aspx?guid=d784a560-8170-43da-8abb-395fc655728c

http://www.ikeafamily.eu/Inspiracje/Inspiracja.aspx?konkurs=15&id=402

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie kombinuję już i zostaje szafka dębowa.

 

Ana jeszcze raz dziękuję za wizualizacje !!! Oby realizacja była równie udana ;)

 

Jako że czas ucieka a powierzchni do wykaflowania mamy od groma zaczynamy się zastanawiać nad skorzystaniem z usług kafelkarza. Orientujecie się w cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój dziecięcy...to co mi się podoba czyli parę inspiracji.

Kolor mebli i klimat ogólny

89d9d8bf35638f152607a5046849bbb6.jpg

085c31b66dfff02b0954cadde368cbb2.jpg

 

 

Półki na książki obrócone frontami i na odpowiedniej wysokości

 

f35bf999266e971f2431f7fde30fb2b8.jpg

 

Łóżka już kupione, chyba identyko jak na zdjęciu, tylko trzeba je pomalować

0ee8ee5f646e251f6c56b656b4974b27.jpg

 

Miejsce do siedzenia na parapecie

03674562ef1576a1a3a29dcc7979afe8.jpg

cc17ecba8f4b625fff57d2b52d503b6d.jpg

 

TIPI :D

cecf9f80f11fa5cdf8fb0a772088529b.jpg

 

Oczywiscie musi się zmieścić przede wszystkim duża szafa na ubrania, biurko/stolik, regał na książki które kupuję dzieciom nałogowo i pewnie regał na zabawki, pudła z klockami lego itd

 

 

A TERAZ CHWILA PRAWDY :D

 

http://projekty.lipinscy-projekty.pl/www_data/lmb031d/rzuty/lmb031d_r1.gif?ver=20150407093933

 

Mówimy o pomieszczeniu 1.9 :p

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Ty sztuk musisz w tym pokoju zmieścić ???

 

EDIT: już wiem – panna ma 3,5, a braciszek 2. Kłopot podwójny, bo będziesz musiała ich za jakiś czas odseparować. Żeby chociaż dało się robić bardziej intymną przestrzeń do spania :(

 

A co masz nad sufitem? Jest jakaś przestrzeń?

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...