Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przychylam się do układania w poprzek tego co narysowane w kuchni. Argument jest taki, że optycznie poszerzy salon.

 

Mnie też trzymało jakieś cholerstwo 3 tygodnie. Potem odpuściło i jak się ucieszyłam, że już okey, wróciło świństwo z podwójną siłą. No, wtedy to już się zdecydowałam potuptać do naszego wiejskiego doktora. Dzwonię zamówić wizytę i szlag, doktory chore, wszystkie 2 sztuki, i zastępstwo tylko dzieci obsługuje, bo nie wyrabia czasowo.

 

Wani, nie daj się :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sorki ;)

Ja może zła matka jestem ale jak jest choroba to zawsze 'modlę się' by gorączkę dostaly ;) wtedy potulnie leżą w łóżku, śpią, ja obok nich wtulona też kimam i po 2 dniach są zdrowe. Inaczej też na 3min ani groźba ani prośba do łóżka się nie dają wpakować i z katarem czy kaszlem biegają 2 tygodnie a mnie nawet i miesiąc męczy

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dlatego jej nie zbijam jeśli nie dochodzi do 39.

Była taka sytuacja ze dopadła nas jakąś choroba którą zaczyna się po południu, po kolei wszyscy w rodzinie oprócz syna ;) wymagał się farciarz w odstepachP 2-3 dniowych i każdego dokładnie między 16 a 17 złapała gorączka wysoka, osłabienie.Po 24 godzinach umierania szybko mijalo tak ze po 2 dniach nie było śladu. Zarazila się teściowa tylko zaraz jak dostała gorączki wzięła ibuprom czy apap (coś na zabicie gorączki) to zlapalo ja na 2 tygodnie z jakimiś strasznymi powiklaniami typu ropnie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Choroba sprowadziła nas wszystkich do poziomu wyra....tzn oprócz dzieci bo te mimo że chore to śpią tylko trochę więcej niż zwykle. Dziś jakby lepiej bo obudziłam się wyspana :eek: Piję kolejny sok z aceroli i zastanawiam się co będzie : wirus wycofa się pod wpływem takiego stężenia witC czy ja polecę na kibel:rolleyes:

 

Dwa tygodnie choroby i przeprowadzkę musmy chyba przełożyć o miesiąc. Na budowie nie działo się NIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się jakby zdrowsza ale bez famfarów...Jutro będę szukać laryngologa co by mnie oświecił czemu na jedno ucho przestałam prawie słyszeć :(

 

Dzis pierwszy raz od ponad dwóch tygodni pojechaliśmy na budowę. Mąż przyciął mandalę i okazało się że nie ma z tym problemu, tnie się jak każda inna płytka. Naszły nas natomiast wątpliwości co do położenia tego cuda na ścianie. A dokładnie to mąż zaczął się zastanawiać czy da radę wnicować płytkę w scianę tak żeby stworzyła z farbą ceramiczną całość, estetyczną całość....I pojawiła się opcja żeby może jednak dodać jedną warstwę i zacząć płytki pod meblami i pociągnąć do linii okapu. W tym układzie jest też mniej cięcia bo tylko górny rząd, miałabym też płytki nad płytą a to chyba plus. Pytanie czy nie ucierpi zbytnio efekt wizualny :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiś zamawiam płytki. stanęło na wersji od mebli do linii okapu. Łączenie płytek ze ścianą chcemy zamaskować dębową listwą nawiązującą do obudowy okapu. Coś jak tu, tyle że to nie ma być półka a listwa - taka na której nie da się nic postawić i zagracić

9356729d981aaaaecc218c77dea9f0cb.jpg

 

I trochę mi się śmiać che bo tyle było kombinowania z tymi płytkami a ostatecznie stanęło na wersji najbardziej oczywistej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w grę wchodzi jakakolwiek listwa?? Jakiej grubości jest płytka mandali? Nie wiem, czy już tego tu nie pisałam, a jak nie, to gdzie indziej. Płytki się nie "wnicowuje" w ścianę, tylko dokleja nad nią (bo dół ma przylegać u Was do blatu) płytę g-k odpowiedniej grubości. Łączenie zaciera się tynkiem gipsowym. I wygląda super. Nie wiem, czy tak będzie z listwą :eek:

 

U mnie wyszło to tak:

 

łączenie.jpg

 

I u Ciebie też tak się da. Ja nie wyobrażam sobie drewnianej listwy przy mandali ;)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłyście się z tymi listwami ;) Listwa nie będzie wyglądała dobrze, raczej będzie trącić przypadkowością. Co innego, nawet wąska półka wypoziomowana do okapu.

Tomkowa ma rację, żadna sztuka zlicować płytki ze ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się, przekonana ;) Będzie tak : płytki przytniemy i zlicujemy, jeśli okaże się że jest potrzeba coś maskować to będzie półka.

 

Na budowie się ruszyło. Mąż kafluje kotłownię i jutro ściany powinny być skończone. W tygodniu jedziemy szukać tanich płytek do pomieszczenia gospodarczego i mamy nadzieję że do końca tygodnia i tu się uda wykaflować bo mąż ma trochę luzu w pracy teraz. NO i siedzi na budowie do 22-23h.

Robi się śmiesznie bo z chwilę mamy się przenosić a nie mamy wody. Mieliśmy być podłączeni do końca maja, mija pierwszy tydzień czerwca :eek:

Zaczęliśmy się rozglądać za piecem, miał być na pellet a tu ceny nas niemiło zaskoczyły. Czytam co znajdę na wątku grzewczym i coraz bardziej czuję że wiem że nic nie wiem. Jedno jest pewne : dom trzeba dogrzać. Teraz jest upalnie ale jak się trafi mokre i zimne lato to nie będzie nam przyjemnie:rolleyes:

 

Przyszedł zamówiony na próbę uchwyt do kuchni, jest bardzo ładny i naprawdę dobrze wygląda z dębem ale trochę mały jest. NIe wiem czy uchwyt 15 cm będzie dobrze wyglądał dajmy na to z szufladami 90 cm?

 

Pamiętacie szafę która mi się podobała? Tą z przeznaczeniem do dziecięcego pokoju. Chyba po nią pojadę w tygodniu.....Skoro tak mi chodzi po głowie to chyba ma być moja....;)

Przy okazji zaczęłam szlifować łóżeczka dzieci, są teraz ciemne a mają być białe, ewentualnie w innym jasnym kolorze. Czy akrylowa farba kredowa będzie ok do malowania łóżeczek? http://www.agohome.pl/farba-byta-yta-330-ml.html

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest :) licować i już.

 

Uchwyt – możesz zainstalować 2 sztuki na takiej szufladzie. Robi się tak i test okey.

 

O farbach do malowania mebli – nie wiem nic o akrylach, ale http://ago488.wix.com/farbykredowe

Kiedyś na Youtubie znalazłam całą serię filmów zrobionych przez krakowską firmę prowadzoną przez kobiety. Handlują farbami, a przy okazji uczą http://www.patynowy.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=5MosdaAuT8E

A tu firmowa strona Annie Sloan https://www.youtube.com/user/AnnieSloanOfficial

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...