Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temat kuchni póki co zamknięty, drzwi wejściowe zamówione, salon może poczekać, do sypialni wstawi się materac i będzie ok na początek tak więc....pokój dzieci na tapetę :p

 

Coś tam mi świta, coś chodzi po głowie ale jakoś tego wpasować w przestrzeń nie mogę ;)

 

9fb4cd2308989863b0654f0b8444d10a.jpg

 

Za jakość przepraszam, rozrysowuję sobie ręcznie bo już za późno dla mnie żeby się programów uczyć (chyba że podpowiecie coś intuicyjnego dla laika?)

 

Ściana z oknem wydaje się być rozplanowana i nawet mi to gra. Zabudowa wokół okna, u mnie bez skosów a zamiast siedziska biurko

 

cc17ecba8f4b625fff57d2b52d503b6d.jpg

 

Ta przestrzeń o wymiarach 50x70 cm za łózkami to miały by być skrzynie na rzadko używane rzeczy. Okno jest zadaje się na wysokości ok 90 cm ( bo tyle mają meble z blatem w kuchni a są na tej samej wys) , biurko powinno mieć jakieś 65-70 cm. Nie wiem jeszcze czy mi to zagra z grzejnikiem który trzeba wcisnąć pod okno....?

Ale i tak większy problem mam z drugą częścią pokoju. Musi mi tu wejść szafa, regał i marzy mi się tipi.

Szafa którą wstępnie wybrałam ma 115 cm szer i 50 gł, nie wiem czy w tym ukłądzie co narysowałam nie jest zbyt blisko drzwi?

Nijak nie mogę wkomponować regału więc rozważam taką opcję w rogu

 

http://m.architektura.info/var/architektura/storage/images/architektura/wasze_realizacje/wnetrza/scianka_telewizyjna_stolik_pod_telewizor_meble_rtv_meble_do_salonu/1942703-1-pol-PL/scianka_telewizyjna_stolik_pod_telewizor_meble_rtv_meble_do_salonu.jpg

 

Przy jakiś 30-32 cm bez problemu kupię pudła w których miały by być przechowywane klocki itp. Ale może zrobić dolne półki szersze, dajmy na to na 40 cm? Mogłyby dzieci spokojnie na dolnej zabudowie stanąć żeby sięgnąć do górnych półek

 

W tym układzie zostałoby mi miejsce na tipi między tą półką narożną a łóżkiem. No nic nie poradzę, moje dzieci uwielbiają namioty i gdzieś muszę go wcisnąć ;)

 

Przy drugim łóżku 115 cm przestrzeni do drzwi wolnej - jestem przekonana że szybko zostanie zagospodarowana :p

 

Co o tym sądzicie? Może jakiś lepszy pomysł?

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja do tipi nie przywiązywałabym uwagi, stawiałabym na funkcjonalność, ale jeśli to dla Ciebie ważny element dekoracyjny, to pomyślałabym nawet o ustawieniu go na środku pokoju, a dlaczego nie ?

 

Element dekoracyjny to raz, jakas godzina świętego spokoju dziennie to dwa :p Pokazałam stolarzowi projekt zabudowy okna i ma mi zrobić wycenę. Co do reszty to zecydowłam się kupić regał i szafę drewnianą i potem będę myśleć jak to ustawić i gdzie wcisnąć ewentualną resztę

Co ciekawe taki regał można kupić za 300zł, chyba nie powinno być problemu z malowaniem? Bo po akcji z łóżkami już nie jestem taka pełna opymizmu ;)

http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/53/75/67/68/5375676879

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ pokoju dzieci jest ok, moi maja podobnie, tzn młoda wyniosła sie ze spaniem na góre, ale ubrania i podreczniki nadal w starym. Mam pytanie jedno, czy oni bedą mieli tylko ta szafę na ubrania? bo moi maja oprócz szafy jeszcze dwie komody i ledwo im sie ubrania mieszczą, rzuc okiem jesli masz ochote, okno ma 150 a łózka sa 90x200 KLIK KLIK KLIK KLIK KLIK

Regał bardzo ładny wypatrzyłaś, jednak łatwiej z malowaniem nie będzie, spytaj lw - Lui, no i jeśli to sosna to bez dobrego podkładu, wychodzą żółte plamy na białym kolorze od sęków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów zagwozdka z tym regałem, żółte plamy to nie jest to co bym chciała widzieć na swoich meblach ;) Generalnie trudno jest upolować regał z czegoś innego niż sosna. Są oczywiście białe gotowe ale jeśli drewniane to bardzo drogie a mdfu nie chcę. widziałam Veslila ten co ma Twoja córka i jest śliczny, niestety nie drewniany. Boję się że skoro łóżka będą drewniane, szafa też i zabudowa to ten regał rzucałby się w oczy. Są też na allegro białe sosnowe regały ale plecy z płyty klejonej na środku i zupełnie mnie to nie przekonuje....Nie wiem...muszę poczytać jak to z tym malowaniem sosny

 

http://allegro.pl/regal-sosnowy-bialy-toledo-180cm-meble-10004-i5416270911.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=alluserscro

 

Co do szafy to tak, ma być tylko jedna. Moje dzieci małe to i ubrania objętościowo nie zajmują dużo miejsca. Teraz mam dla nich komodę i wąski słupek, jest ciasno ale daje radę. szafa jednak większa

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tematu klamki wracam bo nie tylko ja mam problem. Firma z allegro do której wstawiałam link odpowiedziała że klamka do drzwi zewnętrznych się nada. Problemem okazał się rozstaw ; do furtek standardowo 90 cm, do drzwi na zamek listwowy 72 cm. Ostatecznie wykonają klamkę z rozstawem 72 cm za 63 zł ;) Powinnam ją mieć najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. Dam znać jak wyszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...