Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Ja kupowałam sosnowe skrzydła drzwi wewnetrznych w castoramie, bezbarwne, teoretycznie powinny być dobrze wysuszone. Stolarz je malował na biało i dorabiał ościeżnice, po roku zaczęły wychodzić żółte plamy:bash:, wygląda obrzydliwie, ale malować sie mi nie chce wszystkiego na nowo to udaje że nie widzę. Dlatego młoda ma teraz biurko bukowe, a reszta mdf i wygląda ok. W łazience górnej fronty kazałam zrobić z olszyny, i teraz będzie robiona zabudowa w pokoju młodego, musi byc z drewna i również będzie to olszyna.

Bierz regał używany, lekko tylko przetrzyj papierem dla lepszej przyczepności, jak masz więcej czasu i środków to daj podkład, ale bez podkładu sie tez powinno byc ok, nawet jeśli pojawia się po jakimś czasie plamy to środek i tak będzie wypełniony, a pomalować za pare lat kolejny raz boki regału to nie problem.

Ale, ale... jeszcze sobie przekalkuluj: regał + papier ścierny+farba (której wejdzie ze 2l jak nie wiecej)+ ewentualny podkład + czas, czy nie taniej wyjdzie kupić juz pomalowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nie myślałaś o "zhakowaniu" ikeowskiej Billy? ;)

 

[ATTACH=CONFIG]320998[/ATTACH]

 

TU szczegóły :)

 

"How hard can it be right? It wasn’t necessarily hard but it wasn’t a breeze. I spent a lot of time planning and many trips to Lowe’s to get this project completed."

 

Ja się zastanawiam czy malowaniu sprostam a to już wyższa liga :p Niemniej jednak piękna przemiana :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilia a dlaczego tak sie przejmujesz pleckami regałów, przeciez to nie problem. Możesz kupić kilka deseczek do podbitki i przybić z tyłu - na biało pomalować. albo sklejkę jakaś, albo płyte cienką - okleić ja tapetą jakaś fajną.

 

Chodzi mi raczej o to że jak mam kupić nowy regał to chciałabym żeby był taki jak trzeba. Jak mam przerabiać to wezmę używany za pół ceny. Chociaż może masz rację z tymi plecami z podbitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko wreszcie miałam czas spojrzeć na spokojnie i znów okazałaś się niezastąpiona :) Rozetki po 30-50 zł naprawdę fajne :yes: Wysłałam zapytanie do jeszcze jednego kowala, razem z linkiem do gotowej rozetki, musiałby tylko to połączyć z tralkami i czymś na końcu do mocowania. jeśli cena znów będzie kosmiczna to zamówię wszystko sama i dam znajomemu do pospawania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłużę się wizualizacja którą kiedyś zrobiła Ana :

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/2_zpswoibzh87.jpg

 

Tak mniej więcej będzie wyglądał salon. W chwili obecnej mam problem z grzejnikami, miały być pionowe : jeden przy oknie po stronie kanapy, drugi zaraz za barkiem. No i problem jest z tym drugim bo wypadnie w miejscu stołu :( Jest podłogówka ija najchętniej zrezygnowałabym z przynajmniej jednego grzejnika ale mąż nie chce. Co robić? Dodam że stół musi być dosunięty bardziej do ściany żeby swobodne przejście do kuchni było

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...