Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Miałam taki dylemat 16 lat temu, zostawiłam zatynkowane podejście pod grzejnik w kuchni jest tam do dziś bo okazało się niepotrzebne.

Szkoda miejsca na taki wątpliwej urody ozdobnik,a w razie potrzeby możesz bezinwazyjnie grzejnik powiesić,chociaż ja uważam że nie będzie takiej konieczności.Nam też mówiono że będzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podłogówka ma z założenia dawać efekt lekko ciepłej podłogi, grzejniki mają grzać mieszkanie....Może jest gdzieś błąd w koncepcji? Może zostawić tylko awaryjnie grzejnik przy oknie? Oprócz tego będą w sypialniach bo tam mają być dechy więc bez podłogówki jest, w łazience i pom. gosp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały dół otwarty, podłogówka na całej powierzchni plus tylko jeden grzejnik pod oknem w salonie. W zimie włączamy tylko podłogówkę w salonie plus ten jeden grzejnik i jest ciepło, (czasami podłogówkę w wiatrołapie).

A w łazience 2,5 na 2,5 mieliśmy podłogówkę plus drabinkę plus grzejnik pod oknem. bo hydraulik straszył, że będzie zimno hahahaha. Nie wyobrażam sobie temperatury w łazience przy tych trzech źródłach ciepła ;) odcięliśmy grzejnik pod oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No błąd bo ciepło zawsze leci do góry (dlatego balony latają - ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego i ciągnie je do góry).

Dlatego podłogówka jest chlodniejsza (na dobrą sprawę by ogrzać pomieszczenie do 22st będzie grzać pewnie do 24 czyli i tak pod nogami ciepło nie będzie) a bardziej efektywna niż grzejniki które na dobrą sprawę by nagrzać muszą oszukać fizykę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie mamy nigdzie grzejników... przekonaj męża że są niepotrzebne, co to za koncepcja "ciepłej podłogi" ? mieszane ogrzewanie to niepotrzebne koszty instalacji i eksploatacji przecież

 

Ale mieszane ogrzewanie i tak będzie bo w pokojach grzejniki są zaplanowane, podłogówki nie ma - podobnie na poddaszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie na temat, ale.... http://www.minimoderns.com/category/collections-buddha-of-suburbia?page=1

 

Popatrz na te tapety – pasują do Mandali :)

 

Taaaa, co by tu sobie w kuchni wytapetować....:p

A tak swoją drogą - mam problem z zakupem mandali. Złożyłam zamówienie w jednym jedynym sklepie int gdzie jest i cisza głucha. Mieli się kontaktować przed dokonaniem wpłaty rzekomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W chwili obecnej mam problem z grzejnikami, miały być pionowe : jeden przy oknie po stronie kanapy, drugi zaraz za barkiem. No i problem jest z tym drugim bo wypadnie w miejscu stołu :( Jest podłogówka ija najchętniej zrezygnowałabym z przynajmniej jednego grzejnika ale mąż nie chce. Co robić? Dodam że stół musi być dosunięty bardziej do ściany żeby swobodne przejście do kuchni było

a dlaczego?

przerabiałam ze swoim to samo ;) też chciał grzejniki w salonie dołożyć do podłogówki - zwyczajnie on temu rodzajowi ogrzewania nie ufał... jakoś się w końcu udało i dał się przekonać... podłogówka spokojnie daje radę :) w pokojach zaś mamy grzejniki

 

jak mąż tak bardzo się upiera to podejście możecie zrobić - chyba już jest? - i po prostu zaślepić i zagipsować... jak będzie mu za zimno to zawsze grzejnik można dokupić i założyć...

ja żałuję naszego w sypialni, bo też taki wielki pionowy - nawet raz nie był włączony w tym roku... musiałoby być chyba z minus 20 by był potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;tylko grzejniki to inna temperatura wody... tam nie starczy jak będzie 30 stopni. po co dla fanaberii męża niepotrzebnie tak grzać? w przypadku podłogówki starczył by prostszy piec i instalacja

nie do końca się zgodzę

 

inna temperatura wody to się zgadza, ale to nie to samo co inna temperatura na piecu

zresztą te 30 st., o których piszesz to zapewne nie jest temperaturą pieca (tam musi być wyższa)

 

 

jeśli robi się podłogówkę i grzejniki to na zasadzie 2 obiegów, dla każdego osobne wyjście z pieca, zawory, pompa

można grzać jednocześnie i podłogówką i grzejnikami nie podnosząc za bardzo temperatury pieca

to zawory mieszają wodę ciepłą z pieca z wodą powracająca i np przy podłogówce zawór miesza więcej wody z powrotu, a mniej tej cieplej z pieca

w przypadku obiegu dla grzejników - więcej ciepłej z pieca idzie w obieg

 

to tak w skrócie

 

nie uważam, by dodatkowe grzejniki to fanaberie, może zamiast "walki" o grzejniki lepiej się skupić na zamontowaniu ich tak, by nie rzucały się w oczy, a w razie potrzeby jednak dobrze grzały

grzejniki przydają się choćby w taką pogodę, jak mamy teraz - zimne, mokre noce ..... taki grzejnik szybko nagrzeje pomieszczenie do przyjemnej temperatury, a później się wyłączy (polecam termostaty)

tak samo w łazienkach

no i spalanie nie jest tak duże, jak w przypadku uruchomienia podłogówki

chyba, że ktoś ma chęć bawić się i uruchamiać i zamykać podłogówkę po 2-3 dniach

 

kiedyś byłam przekonana, że przy podłogówce grzejniki są niepotrzebne ....... teraz uważam, że się przydają (w mniejszej ilości, ale jednak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...