Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mała ma już skończone 3 lata ?

 

Julka tez twardo stawiała opór, aż 3 dni przed swoimi trzecimi urodzinami sama chciała na nocnik. od razu załapała, bez żadnej wpadki, W jej urodziny byliśmy pół dnia po za domem już bez pampersa :D

 

jeszcze dodam w poprzednim temacie. W domach w których jest reku nie ma potrzeby dogrzewać się grzejnikami w nasze polskie lato, jak i wiosną i jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://zdrowybrzuszek.pl/wordpress/wp-content/uploads/2013/04/ksiazkakupa.jpg

Nasza ulubiona na ten temat, nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży. A książek obrazkowych córka ma ponad 200 ;) ciężko coś wybrać ale zakamarki ma dużo fajnych. Swojego czasu kochała słownika Pomelo.

 

Słonko - naprawdę grzejesz teraz? My śpimy z otwartym oknem i odslaniamy się bo za gorąco pod kołdrą w nocy (dzieci też)

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to nie jarze po co czytacie dzieciakom książką a załatwianiu potrzeb fizjologicznych skoro odpieluchowane :rotfl:

 

brrrrrrr u nas ledwo 20 stopni w dzień, okna w życiu bym nie otworzyła, jestem mega ciepłolubna :lol2: w nocy boję sie sprawdzać ile jest na termometrze :p

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia chyba żadna z tych książek o załatwianiu potrzeb fizjologicznych nie jest, Kupa Siku przynajmniej nie ;)

Aniko książka wygląda interesująco :wiggle:

 

Po wyprawie do Wrocławia, autobusem, pociągiem, tramwajem, na nogach, z dziećmi oczywiście MAM : farby kredowe i wosk. Na moje nieszczęście mąż zdążył skończyć pracę i podjechał po nas do sklepu zanim zdążyłam zapłacić - trochę się zdziwił :p:rolleyes::rolleyes:

 

Znalazłam też wykonawcę kratki drzwiowej, cena tym razem zdecydowanie bliższa mojemu sercu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 'moja' jest taka mała encyklopedia o odchodach. Skąd ten kolor, kształt i po co ona. Czym się różni ta mięsożerców od roslinozercow. iektóre zwierzęta robią z nich domy, że jest zawód zajmujący się badaniem kup. No TYYYLE ważnych i fascynujących informacji na poczytanie przed snem ;)

Tak. Znam ją prawie na pamięć ;)

 

Ale nie polecam bajki o kreciku któremu ktoś narobił na głowę. Jest jednak nawet nie tyle niesmaczne co po prostu głupia i ma rozczarowujace i wybitnie nie dydaktyczne zakonczenie

 

No to my jesteśmy gorąca rodzina. Krótkie rękawy zakładamy jak tylko na termometrze z przodu pojawi się liczba dwucyfrowa. Będziemy się chyba męczyć w naszym Energooszczędnym domu.

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście ogrzewanie można precyzyjnie ustawić, na taką temperaturę jaką lubicie, tak samo na wentylacji :) ostatecznie pieca nie musisz włączać w ogóle :rotfl:

 

ja tylko w krótkim rękawku chodzę - inaczej nie potrafię nic zrobić, nie lubię jak cokolwiek ogranicza mi ruchy, albo moczą mi się rękawy przy sprzątaniu, dlatego w domu mamy ok 24 stopnie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to będą nas dwie specjalistki od szybkiego malowania :lol2:

 

Zrobiłam próbę na części zeszlifowanej drewnainej, niezeszlifowanej drewnianej i na tym badziewiu z cholera wie czego. Jutro rano zobaczę czy to dziadostwo rzeczywiście pije farbę czy uda się jednak pomalować.

 

Weselej będę miała z szafą bo ma być w dwóch kolorach z czego jeden muszę rozjaśniać żeby uzyskać taki kolor jak chcę

 

 

Macie może jakiś namiar na szablony do malowania czego takiego?

797046f32ee5f3c15daadd8705096643.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor który planuję uzyskać to coś między tym 085c31b66dfff02b0954cadde368cbb2.jpg

 

a tym

 

89d9d8bf35638f152607a5046849bbb6.jpg

Pod oknem zabudowa z biurkiem, półki na pewno białe, zastanawiałam się czy biurka nie zrobić zielonego żeby przełamać biel z tej strony pokoju. Chociaż przekonana nie jestem bo przecież półki będą zastawione więc kolorowe, pościel kolorowa, nad łóżkami plakaty.

W oknie roleta i tu też się waham

 

de11e983ca5d8cd752dae7c0a2658f5d.jpg

 

i nr dwa

3a1a89be375d013f8b6e50bcf82e6c53.jpg

 

Obie tkaniny to bawełna, nie wiem czy się nada na rolety. Chciałabym zamówić już bo np gałek meblowych które Wam kiedyś pokazywałam już nie ma niestety, z tkaniną może być tak samo....:(

 

Podłoga w kolorze jasnego dębu, chyba jednak panele bo strach się bać co dzieci zrobią z drewnianą

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam szblon http://twojewnetrze.com.pl/p1019,szablon-z-tworzywa-tapeta-w-trojkaty-3.html

http://www.craftart.com.pl/pl/p/Szablon-TROJKATY-30x30-cm-ASMM15-Americana-Decor/10983

 

jak chcesz stołeczki w ten sposób obkleić możesz kupić fajny papier do scrapu i przykleić za po mocą kleju 3w1 - podkład-klej-podkład typu mod podge.

 

a tkaninę może niech dzieciaki same wybiorą. Pokaż im te które Ci sie podobają, pasują do zamysłu, niech mają swój wkład w wystrój wnętrza :)

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam próbę na części zeszlifowanej drewnainej, niezeszlifowanej drewnianej i na tym badziewiu z cholera wie czego. Jutro rano zobaczę czy to dziadostwo rzeczywiście pije farbę czy uda się jednak pomalować.

 

Weselej będę miała z szafą bo ma być w dwóch kolorach z czego jeden muszę rozjaśniać żeby uzyskać taki kolor jak chcę

 

 

Macie może jakiś namiar na szablony do malowania czego takiego?

797046f32ee5f3c15daadd8705096643.jpg

 

Namiaru nie, ale to się robi przy pomocy wielokrotnego użycia taśmy malarskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...