Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeszcze jest fajny producent szablonów - fabryka fantazji. Robią chyba szablony na zamówienie. mam od nich sporo szablonów.

 

http://www.fabrykafantazji.pl/

 

taśmą malarską nie polecam zabawy :D już lepiej samemu wyciąć taki szablon - robiłam kilka takich,kiedy kilka lat temu nie było takiego wyboru szablonów i masek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani ostatnio sporo pościeli z mandalami się pojawiło poszukaj na Vivre i w Bonami. Gdzieś tam widziałam.

 

Tapety – chyba linak Ci wklejałam?

 

Wklejalaś, nawet się śmiałam że chyba będę musiała miejsce w kuchni wygospodarować :lol2:

Pościeli na razie kupować nie będę bo sypialnia jeszcze bez koncepcji

 

Emi jak zapytam dzieci którą chcą roletę to muszę się liczyć z tym że każde z nich będzie miało inne zdanie. Nie mam ochoty na negocjacje, zwłaszcza że samej bardziej podobają mi się słoneczka :p

Wczoraj Młodzieniec wybrał sobie żarówiastożółtą biegówkę, sama bym na nią nawet nie spojrzała ;) Ale rower jest Jego więc mógł wybierać, o wspólnych rzeczach serio wolę decydować ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczka które wstawiłam dostępne są w ilości niewystarczającej na uszycie rolety :( Znalazłam je na ebayu ale cena za metr już trochę zniechęca...

 

Dwa nowe typy ;)

 

http://allegro.mcolors.pl/img/bawelna/31.jpg

 

http://allegro.mcolors.pl/img/bawelna/35.jpg

 

Biorąc pod uwagę zamysł ogólny na pokój bardziej odpowiednie wydają mi się liski, patchwork z kolei bardziej pasuje mi do rolety

 

http://www.przedszkole1.swierklany.pl/przedszkole/userfiles/image/emotikon%20mysli.jpg

 

http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/54/71/74/77/5471747729

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caparol sporo forumowiczów stosuje.

Ja bym się tak nie zastanawiała nad firmą. Te wiodące raczej wszystkie dobre. Raczej myśl czego oczekujesz po farbie - ma oddychać, nie brudzić się, dawać się myć, ... może ma być z nanotechnologią z tego powodu.

 

Przed wczoraj zainwestowaliśmy w pistolet Wagnera - ma dwa komplety dysz, do gęstych i do rzadkich powłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii farb dziękuję za wypowiedzi :)

 

Wracam do planów roletowych dla dzieci bo pojawił się problem z szerokością : okno ma 175 cm szer a tkanina 110 :bash:

Szukam sposobów dla zamaskowania łączenia lub alternatywy dla rolety. Zdecydowałam się na drzewka i tak łątwo się nie poddam :cool:

 

Rozwiązanie nr 1 : lamówki, u mnie mogłyby być dość szerokie żeby zamaskować że wzór nie zagra.

158666c3b9ef41a6e76ddc23fe148b51.jpg

 

Rozwiązanie nr 2

Zwykła roleta w oknie i zasłonki ozdobne z drzewek

 

269f3675ae5c77d1f23bda077dc00f42.jpg

 

Rozwiązanie nr 3

Podwójna roleta. ta opcja chyba najmniej mnie przekonuje, jest też pewnie najdroższa bo potzrebne są dwa mechanizmy

 

cbf8e27ced3cd05d91ce45762d147b77.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałam podwójną warstwą CHALK paint pierwsze łóżeczko i nie jestem zadowolona bo widać mocno ślady pędzla. Oglądam filmiki i tam szast prast i pomalowane, ja jakoś tak nie potrafię. Pędzel mam do farb akrylowych ale może nie taki? Nie wiem też czy na koniec zawoskować czy polakierować żeby dzieci tego nie zajechały od razu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii farb dziękuję za wypowiedzi :)

 

Wracam do planów roletowych dla dzieci bo pojawił się problem z szerokością : okno ma 175 cm szer a tkanina 110 :bash:

Szukam sposobów dla zamaskowania łączenia lub alternatywy dla rolety. Zdecydowałam się na drzewka i tak łątwo się nie poddam :cool:

 

 

Najprościej będzie uszyć ją z dwóch kawałków z przeszyciem na środku, albo z trzech (trzeba rozliczyć zużycie tkaniny), też łączonych symetrycznie z równych części. Tkanina jest wzorzysta i można tak ją spasować, że niemal nie będzie tego łączenia widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja nr i z tasiemkami maskującymi jest super ale wybrane przez Ciebie tkaniny są wzorzyste a tu jednolite więc wiesz żeby nie było wszystkiego za dużo, no chyba że jak mówisz podział na 3 i 2 ozdobne delikatne tasiemki jakoś ładnie podkreślające roletę to tak.

Numer 2 mi się podoba a numer 3 zupełnie ale to może akurat wina tego okna.

 

Co do malowania nie lepszy byłby wałek? Ja malowałam stolik kawowy u siebie w domu i chyba wałek równomierniej rozkłada farbę, jak 2 raz pomalujesz powinno być o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...