Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co tak przycichlo?

 

Działamy, tyle że jakoś tak powoli. Nic spektakularnego się nie dzieje....W czwartek montaż drzwi zewnętrznych, kafle podłogowe chyba dopiero za 10 dni bo jednak chyba fachowiec wejdzie. Zaraz potem przyjedzie kuchnia. Wciąż nie dotarła mandala. Dzieci marudne, upał wykańcza wszystkich.

Zdecydowaliśmy że jednak robimy schody - póki jest kasa. Jak się ogarnę z innymi sprawami będę męczyć ten temat ;)

No i muszę jeszcze bramę garażową rozkminić, wielką na 5m. ma być drewniana, być może dzielona na dwie. Myślę

 

edit: kupiłam szafę którą kiedyś wklejałam :D

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pytanie 2 : jakie są patenty na mocowanie poduchy do mebla?

 

...

Ja bym nie mocowała ;) Wystarczy podłożyć matę antypoślizgową...

popieram :yes:

mam to samo do zrobienia i nie będę mocować niczym... lepiej jak się zsunie i poprawić trzeba, niż jak mocowanie ma się wyrwać i dziura w materiale - dzieci potrafią :D

 

...

albo do plecków ławeczki przytwierdzić jakieś haczyki/gwożdziki, do poduszek doszyć jakieś wstążeczki i przywiązywać - tak jak poduchy na krzesła sie mocuje.

to wg mnie najgorsze rozwiązanie - wiercące się dzieci (nawet dorosły :D ) bardzo łatwo wyrwą dziurę w poduszce bo haczyk nie będzie chciał puścić a poduszka będzie ciągnięta pupką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny "trupek" :) czemu chcesz drzwiczki wyrzucić.?

Możesz środek pomalować kolorem, a z zewnątrz tylko oczyścić drewno i nadać mu jaśniejszy odcień.

 

Docelowo ma stać u dzieci z podklejoną tapetą w kształcie domku. Myślałam żeby pomalować to w kolorze pozostałych mebli tj, biel, zieleń turkusowo-miętowa ;) lub połączenie tych dwóch kolorów. W środku szyby powinna być listewka ale dzieci ją urwały i schowałam żby nie kusiła

 

Mebel ma też spód, masywny i mocny i z niego chcę zrobić siedzisko z miejscem na pudła. Kupiliśmy kiedyś toto za grosze do tego wynajmowanego mieszkania, raczej się nie spodziewałam że się może przydać :p

 

Za bałagan na zdj przepraszam, robione w graciarni naszej, obecnie trwa tam pakowanie, malowanie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie mocowała ;) Wystarczy podłożyć matę antypoślizgową. Najlepiej byłoby uszyć spód z takiego materiału z gumowymi wypustkami, coś takiego mają okrągłe poduszki na taborety Ikea ;)

 

Ja kupiłam np klej ABS bo będę robić dywan do pokoju Ali, kleje są w różnych kolorach myślę więc że spokojnie możnaby zastosowac do takiej poduchy, albo jak Pestka pisze mata antypoślizgowa. Bo jak na stałe się przymocuje to potem pnp do prania trzeba bedzie odrywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nasze wspólne forum, więc wg mnie, jeśli ktoś coś pokazuje i nie podaje zastrzeżenia, że prosi o nie wykorzystywanie, to z pomysłów można korzystać do woli.

Inspirujemy siebie i innych :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...