Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Zastanawiam się nad takimi plecami do regału, wydrukowanymi na wymiar w formie naklejki bo jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniej tapety w cenie niższej niż 250-300 zł :eek:

 

91c24b7ca7342f63c6a7b49a70f2052b.jpg

 

Zastanawiam się tylko czy wzór nie jest zbyt mocny i jakie w tym układzie zrobić "domkowe" tło? Biorę pod uwagę że domek będzie zlikwidowany za jakieś 3 lata a mebel mam nadzieję przetrwa więc chyba wolę zrobić kolorowy regał i mniej odjechane tło ;) Macie jakieś pomysły?

 

Z tapet mam zapisaną taką w przystępnej cenie

 

3575ad3b56f735fb8991143dddc9e35f.jpg

 

boję się że mi się zielenie farby i tła nie zgrają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nie myślałaś, żeby od szablonu pomalować plecki tą samą farbą, co regał? Będzie wtedy zgrany kolor, akcent przykuwający oko i baza do innych kolorowych dodatków, których zawsze jest aż nadto w dziecięcym pokoju ;) I wyjdzie najtaniej i najłatwiej, w przypadku zmiany charakteru mebla :)

 

 

szablony-stoliczki.jpg

szablony-stoliczki.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałaś, żeby od szablonu pomalować plecki tą samą farbą, co regał? Będzie wtedy zgrany kolor, akcent przykuwający oko i baza do innych kolorowych dodatków, których zawsze jest aż nadto w dziecięcym pokoju ;) I wyjdzie najtaniej i najłatwiej, w przypadku zmiany charakteru mebla :)

 

Myślałam, tylko że malowanie od szablonu to jednak nie takie banalnie proste mi się wydawało :p NIe wiem czy dam radę na takiej powierzchni. Biorę jeszcze pod uwagę zostawienie gładkich pleców, w końcu na meblu staną książki, zabawki, pudła. Kolor zdecydowanie będzie, no i jeszcze domek w tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoliczki genialne :)

 

Wani, możesz wydrukować dowolny wzór na papierze samoprzylepnym, albo folii. Format możliwy z plotera to maksymalna szerokość 160 cm i ile chcesz na długość, bo drukują z roli.

Możesz zamówić np. http://www.d-print.pl/wydruki-wielkoformatowe-c-63.html Przyślą zapakowane w tubie. Drukują już od jednej sztuki. Nie sprawdzałam tego, bo ja zawsze sama przygotowuję materiały do druku, ale pewnie mają też grafików i jeśli trzeba wzór jakoś przygotować, to na pewno to zrobią. Cena od 25 zł/m2 w przypadku folii samoprzylepnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zabrałam się wczoraj ostro za malowanie :) Niestety na ostatnią warstwę regału zabrakło mi farby :cool:

Udało mi się za to namalować wzór na froncie łóżka i wygląda to tak :

 

830b7361c5eaf8f6743da56ccad9c55b.jpg

 

I teraz się zastanawiam co robić bo wzór jakiś taki drobny..Powtórzyć go, dać go wyżej czy zmienić na większy?

 

 

Drzwi wstawione. Brakuje jeszcze nieszczęsnej kratki na szybie ale póki co wygląda to tak. Kolor po oczach nie daje, powiedziałabym nawet że spodziewałam się czegoś bardziej czerwonego...No ale sama wybierałam więc ten tego.....MOim zdaniem wcale nie wyglądają na masywne, jakoś tak zwyczajnie wyszło...?

 

53388f4c9aaac5f6c6505f6f15ee564b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi piękne, kolorek mają bardzo ładny,

Teraz tego nie widać, bo nie ma zrbionej elewacji, Jak dodasz im kratkę zmienią się nie do poznania.

 

Ja na moje drzwi też nie mogłam patrzeć, dopóki nie zamontowali mi opasek dookoła, drzwi zmieniły się nie do poznania. Aż sama się zdziwiła, że to działa az tak bardzo.

 

wzorek śliczny, hmmm a teraz jest na górze łożka czy na dole? trochę mało sie wydaję, ale nie wiem czy dodawać drugi pasek, zeby niw przedobrzyć. I jak sie małowało :> bedziesz malować w wzorki plecki regałow???? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emi ma rację. Drzwi nabiorą wagi, gdy dostaną opaski wokół.

 

Na dolnej listwie nabiłabym mosiężną blachę jako ochronę przed pryskającą na drzwi wodą. Kiedyś robiło się to bardzo często, a teraz pewnie z powodu lepszych zabezpieczeń ciężko znaleźć takie drzwi. Jednak to nadaje drzwiom dodatkowego charakteru.

Ciężko znaleźć przykłady, ale mam taki. Nawet kolor podobny :)

Drzwi z bla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że efekt teraz taki sobie bo drzwi zawieszone w próżni i trzeba im zapewnić odpowiednie "towarzystwo" ;)

 

Emila tak, plecy regalu chcę jednak pomalować. Wzorek jest na dole łóżeczka ale....po wewnetrznej stronie czyli schowa się pod materacem :p Szczerze mówiąc to się pomyliłam ale dobrze wyszło bo mogę pomyśleć co poprawić :p

 

Taki wzór? NA regał of course

 

http://www.oldnewstyle.com/wp-content/uploads/2015/06/sd_052_szablon_fafame.jpg

 

Nie do końca jestem jeszcze przekonana co do koloru który uzyskałam, z rozjaśniania zieleni wychodzi mi morski lub błękitnozielonkawy.....Chyba chciałam coś troszkę bardziej zielonego. A co Wy sądzicie o tym kolorze na łóżeczku?

 

11752601_842662279154299_7007752835720663144_n.jpg?oh=d72dfe1112707012c49a788e58fec554&oe=56513A73

 

Tutaj dwie fajne zielenie (skrajne po prawej) ale musiałabym kupić dwie kolejne farby żeby móc mieszać, trochę drogo ta zabawa wychodzi....

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...