Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

ok, to jest istotny argument ale zlew w rogach także będzie widać, Ana czy nie można dać zlewu zaraz za wysoką zabudową?

 

Można, tylko wtedy jest daleko od płyty, a waniliana tak nie chciała. No i pytanie - gdzie wtedy zmywarkę?

 

Wiem, że są baterie okienne, albo można odpowiednio zaplanować okno, żeby przy otwieraniu nie uderzało w baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ok, każdy by się pogubił :) podaj mi jeszcze raz wymiary kuchni, ja to nie jestem taka bystra jak Ana :p ale też czasem coś sobie dłubie amatorsko, postaram się też coś wykombinować z tą kuchnią. Bo jak trzymasz ciągle coś na zlewie to rzeczywiście lepiej aby był zasłonięty, może zamiast tej szafki na miotły 40 cm, wystarczyłaby 20 cm i zmieścisz tam zlew? co z instalacjami? można jeszcze kombinować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, tylko wtedy jest daleko od płyty, a waniliana tak nie chciała. No i pytanie - gdzie wtedy zmywarkę?

 

Wiem, że są baterie okienne, albo można odpowiednio zaplanować okno, żeby przy otwieraniu nie uderzało w baterię.

Ana, jak popatrzysz na moją kuchnie to widać jak preferencje się zmieniają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, każdy by się pogubił :) podaj mi jeszcze raz wymiary kuchni, ja to nie jestem taka bystra jak Ana :p ale też czasem coś sobie dłubie amatorsko, postaram się też coś wykombinować z tą kuchnią. Bo jak trzymasz ciągle coś na zlewie to rzeczywiście lepiej aby był zasłonięty, może zamiast tej szafki na miotły 40 cm, wystarczyłaby 20 cm i zmieścisz tam zlew? co z instalacjami? można jeszcze kombinować?

 

dł 3,17, szer 2,76

MOżna kombinować, tylko płyta lepiej żeby została na tej ścianie gdzie jest bo tam komin

20 ka na miotłę starczy, tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie głośno....Opcja ze zlewem po lewej stronie powoduje że muszę się ograniczać z jego wielkością. Pod oknem to i wannę mogę sobie wstawić, co? ;) 23d79372f497318258c7375689363f5e.jpg

To oczywiście przykład przejaskrawiony ale co duży zlew to duży zlew :p

 

Da się kupić tego typu zlew w kolorze zblizonym do czarnego? Naczytałam się o kłopotach z utrzymywaniem w czystości białego zlewu i nie zaryzykuję raczej ;)

be89c399da3b8eef7d37f14d8f447819.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się serdecznie :bye:, podczytuję na bieżąco, z przyjemności i trochę z wyrafinowania ;) po to aby jak najwięcej się nauczyć :D

Będzie piękna kuchnia i fajnie mieć takich życzliwych doradców :) Z niecierpliwością czekam na realizację :D

 

ps. mam zlew w kuchni w rogu i dziś przesunęłabym go bardziej w stronę okna, po pierwsza utrudniony dostęp do niego, właściwie dla jednej osoby wygodny, a po drugie zawsze to milej zerkać przez okno niż na ścianę ;) na plus to, że nie widać go z kanapy, bo jednak chyba najwięcej w kuchni dzieje się w jego okolicy i w okolicy kuchenki.

Edytowane przez Casuall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się serdecznie :bye:, podczytuję na bieżąco, z przyjemności i trochę z wyrafinowania ;) po to aby jak najwięcej się nauczyć :D

Będzie piękna kuchnia i fajnie mieć takich życzliwych doradców :) Z niecierpliwością czekam na realizację :D

 

ps. mam zlew w kuchni w rogu i dziś przesunęłabym go bardziej w stronę okna, po pierwsza utrudniony dostęp do niego, właściwie dla jednej osoby wygodny, a po drugie zawsze to milej zerkać przez okno niż na ścianę ;) na plus to, że nie widać go z kanapy, bo jednak chyba najwięcej w kuchni dzieje się w jego okolicy i w okolicy kuchenki.

 

Witam serdecznie :) DZiękuję za opinię ze zlewem, muszę znaleźć dla niego miejsce gdzie indziej, kuchnia może nie jest ogromna ale też i nie mała więc chyba się uda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? MOoja ostatnia myśl przed snem to kuchnia....zgadnijcie o czym myślę od kiedy wstałam? Masakra....

Zastanawiam się nad miejscem do siedzenia w tej kuchni - miał być barek ale jego wizja zdaje się być ruchoma. Nie wyobrażam sobie żeby dzieci nie mogły zjeść śniadania w kuchni. W najważniejszym miejscu w domu wypadałoby mieć gdzie posadzić najważniejszą część ciała:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waniliana, masz bardzo podobny układ do kuchni forumowej Julianny16 :) Zajrzyj do jej wątku TU

 

A co powiesz na taki układ? ;) (stół powinien być prostopadle do ściany)[ATTACH=CONFIG]311205[/ATTACH]

 

No fajnie ale pisałam wcześniej że belka wstawiona i nie ma miejsca na lodówkę z drugiej strony :( No i komin jest dokłądnie na przeciwnej ścianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/1_zpshgamsoxe.jpg

 

O o o , regału tam nie potrzebujemy więc zrobi się jeszcze więcej miejsca :)

 

Sądząc po Twoim komentarzu, myślałam, że płyta w tym miejscu jest ok ;)

 

To, w takim razie, odwrotnie, tak jak rysowała Ana, ale bez narożnego zlewu. Ale pewnie też będzie źle ;)

 

waniliana.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jedziemy sprzątać po tynkowaniu, rozrysujemy sobie na czystej podłodze ten stół i zobaczę co z tym barkiem zrobić.

Na chwilę obecną chodzą mi po głowie dwie wersje : to co zaproponowałaś Tomkowa powyżej i moja pierwotna wersja bez szafek wiszących tak jak proponowała Ana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Tomkowa;6828044

. Ale pewnie też będzie źle ;)

 

[ATTACH=CONFIG]311207[/ATTACH]

 

CZy sprawiam wrażenie typu nie dającego się zadowolić? :rolleyes:

A tak serio : jestem typem zero jedynkowym przy podejmowaniu decyzji. Jak mi się coś podoba to przez wielkie P i nie ma dyskusji ;) Jak jestem czegoś niepewna, nieprzekonana, to znaczy że tego nie chcę. W 9 przypadkach na 10 ;)

Ale bardzo doceniam Waszą pracę, serio !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) Witam się zwabiona klimatami, które lubię :)

 

Chciałam napisać, że mam kuchnię o bardzo zbliżonych gabarytach, z podobnie rozmieszczonym oknem i u mnie zlewozmywak jest właśnie pod oknem (niestety, nie centralnie, ale prawie, tutaj link do posta: ) i jest dokładnie taki, jak piszesz, ogromny, jednokomorowy (pokazywałam go kiedyś na wątku u siebie, ale jakoś nikt na niego nie zwrócił uwagi ;) a ja go uwielbiam i za objętość i za umiejscowienie).

Dlatego oddaję głos na zlewozmywak pod oknem!

 

Myślę sobie głośno....Opcja ze zlewem po lewej stronie powoduje że muszę się ograniczać z jego wielkością. Pod oknem to i wannę mogę sobie wstawić, co? ;) 23d79372f497318258c7375689363f5e.jpg

To oczywiście przykład przejaskrawiony ale co duży zlew to duży zlew :p

 

Przyznam się Wam do mojej pierwszej miłości kaflowej : http://www.planetadom.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_d058e305b3e4cecfa7cf1932e2f05a42.jpg

Cenę tych kafli pozostawiam bez komentarza, w dodatku mają niejednorodne brzegi i nie da się ich zestawić z innymi... Fodatkowo babka od kuchni stwierdziłą że są zbyt kolorowe do kuchni no i mnie zniechęciła...

 

Są wspaniałe! Na pewno mocno zdeterminowałyby klimat kuchni (nie byłaby to kuchnia spokojna i neutralna ;) ) Ale jeśli babka od kuchni uważa, że są za kolorowe do kuchni, to ja mam pytanie: gdzie nie byłyby wg niej za kolorowe? :lol2:

 

Jeszcze jedno pytanie mam : czy szafki cargo to rzeczywiście taki cud? Bo mnie osobiście nie zachwyciły, mam póki co rozrysowaną jedną 40kę , za to sporo szuflad. Słuszna to koncepcja?

 

Ja u siebie zrobiłam maksymalną liczbę szuflad (nie mam ich tylko tam, gdzie się ich nie dało umieścić). I nie mam żadnego cargo. Przy takim rozwiązaniu jestem bardzo zadowolona z funkcjonalności mojej kuchni. Szuflady są super i jestem za szufladami!

 

Zupełnie na marginesie powiem, że mam to zdjęcie w inspiracjach, bo bardzo mi się podoba da szafka

A można na szczotek, ścierki i chemię coś takiego?

59c700d43ec0f070bc518a3e159685c1.jpg

Także witam się u Ciebie :)

Edytowane przez **lw**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...