Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas prace powoooooli ale do przodu. Wczoraj na zakupach byliśmy i oprócz farby do drzwi kupiłam też parę rzeczy do kuchni w I, m.in. słoiczki na przyprawy i gary do tej nieszczęsnej indukcji :p Aaaaa, i jeszcze zasłony bo na okno nadal nie mam sprecyzowanego pomyslu a czuję potrzebę zasłonięcia się w nocy chociaż trochę ;) Tak więc kupilismy coś w bardzo rozsądnej cenie i jak tylko dorobimy się karnisza :D to powiesimy

I tu mam pytanie : coś powinnam o karniszach sufitowych wiedzieć? Jak kupię zwykły w markecie to będzie ok? Ściana z oknem ma 4 m - chyba nie uniknę łączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas prace powoooooli ale do przodu. Wczoraj na zakupach byliśmy i oprócz farby do drzwi kupiłam też parę rzeczy do kuchni w I, m.in. słoiczki na przyprawy i gary do tej nieszczęsnej indukcji :p Aaaaa, i jeszcze zasłony bo na okno nadal nie mam sprecyzowanego pomyslu a czuję potrzebę zasłonięcia się w nocy chociaż trochę ;) Tak więc kupilismy coś w bardzo rozsądnej cenie i jak tylko dorobimy się karnisza :D to powiesimy

I tu mam pytanie : coś powinnam o karniszach sufitowych wiedzieć? Jak kupię zwykły w markecie to będzie ok? Ściana z oknem ma 4 m - chyba nie uniknę łączenia?

Waniliana gratuluję zamieszkania:))) co do karnisza,to planujesz maskownicę? Jeśli tak,to wg mnie może być najtańsza listwa,ja kupowałam do jednego pokoju w I,a do salonu w Ob...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwyczajny karnisz marketowy jest idealny - kup sobie na 2 szyny byś mogła kiedyś i firankę zawiesić i zasłonkę jak Ci się zachce :D

bierz jaknajdłuższe odcinki i było mało łączeń! mimo iż da się przesuwać po łączeniach, to jednak się zaczepiają żabki :( i mnie do szału to doprowadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała stoi aktualnie w pomieszczeniu gospodarczym i nie moge namówić męża żeby ją przestawił bo mówi że jak stanie w kuchni to pewnie już na zawsze ;)

Ale postaram się bardziej z tym namawianiem : chyba przejdę na level "ględzenie" :wiggle:

Pestka możesz mi jeszcze napisać jak jest z trwałością tej folii do oklejania? Od czasu do czasu muszę pozmywać różne dziwne rzeczy z lodówki które się tam za sprawą dzieci pojawiają :cool:

Nie pisałam Wam ale przymierzałam takie drobne półokrągłe listewki do mandali i wyglądają zupełnie nieźle. Jakoś tak mi się wydaje że razem z półką okapową będzie fajnie. A okap mam nadzieję w przyszłym tygodniu zawiśnie, już ustalone ze stolarzem jak go obrobić żeby zamontować tą drewnianą opaskę

Farba ceramiczna nad płytą to chyba jednak nie jest rozwiązanie dla mnie, ciąglesię denerwuję że zachlapię tak że nie dam rady domyć (chociaż jeszcze nic mi nie chlapnęło) i postanowiłam zamalować pas pod mandalą lakierem (bezbarwnym fluggerem)

 

W związku z ogólną niewyróbką odwołaliśmy wyjazd wakacyjny :( Ale nie wyobrazaliśmy sobie wyjechać i potem wracać do tego bałaganu i to jeszcze bez łazienki

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję tapety w takiej kolorystyce

 

http://loveyourwall.com/sceneimage/index/index/id/192/s/0/size/small

 

http://loveyourwall.com/sceneimage/index/index/id/186/s/2/size/small

 

Ma być żółty i niebieski a najlepiej jeszcze coś z szarego. Gdyby się ktoś gdzieś na taką natknał to proszę mi dać znać :wiggle::wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slonko ta ostatnia tapeta....Taką chcę i innej nie szukam pomyślałam. A potem zobaczylam cenę :eek:

no wiem, wiem :( przykro mi, że nie znalazłam tańszej........

gdyby chociaż połowę kosztowała, prawda ?

 

a myślałaś, by dać tylko na fragmencie ściany ??

tutaj coś podobnego (no chyba, że to płytki tyle, że w kuchni

ale jakby podobnie zrobić w salonie/pokoju??

i przy tym stolik kawowy + fotele ?

 

 

http://4.bp.blogspot.com/-hYFkjso_FMM/VbYh6lJjgzI/AAAAAAAAHdc/r3asemkKLn4/s1600/2%2Bkatalog%2Bikea%2B2016%2B52.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diana to twoje koszyki? Boskie.

Tapety to moja bolaczka. Też podobają mi się te mega drogie i też planuje pokryć jakaś kawałek jednej ściany - na tyle mnie będzie stać A udawać będę ze to zamierzone ;)

Współczuję urlopu ale czasem tak bywa. Mieszkanie bez łazienki? Jak dajecie rade? Wprowadziliscie się legalnie z błogosławieństwem urzędu czy skłotujecie własny dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniko tak, to kosze szyte przez Dianę - ale w sumie to są moje :lol2::lol2::lol2: Nie mogę się ich doczekać ale wciąż nie mam zabudowy okna i wolę poczekać z szyciem rolety

 

Bez łazienki żyje się srednio, nie powiem że mamy tu luksusy :p Ale jest już gotowa do kaflowanie : wszystkie regipsy poprzycinane, poprzykręcane, zagruntowane itd. Dziś mąż zaczyna kleić. A póki co mamy wolnostojącą wanne, tyle że plastikową :D

 

A tapety potrzebuję na określony fragment i wychodzi tego dwie rolki. Ta najbardziej mi pasująca kosztuje 800zł za rolkę. Racezj spasuję;)

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diana w wiz którą robiła mi Ana jest taka roleta i chyba taką bym chciała właśnie : biała, gładka, z delikatnym zdobieniem na dole

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/w16_zpsrxsfwo8p.jpg

 

Szerokość wnęki okiennej to 145 cm, wysokość wnęki też 145 cm, od sufitu do blatu jest 170 cm

Materiał nie musi być zaciemniający bardzo ale fajnie jakby trochę krył jednak :) Jak możesz prześlij mi wycenę na @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...