Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]311207[/ATTACH]

 

Waniliana - w tej koncepcji, gdyby dać po lewej nerkę zamiast 90x90, to zlew byłby pod oknem po lewej stronie - zatem bliżej płyty. Na prawo od niego - też pod oknem byłby blat śniadaniowy. Przy płycie również byłoby dość miejsca - taki układ jest chyba najlepszy, a jednokomorowy zlew, w dodatku czarny, czy czekoladowy nadałby niezłego pazura w Twojej kuchni;) np Pedro

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTNU3OD_R0wpg3841gVuNaeGvOuasuYH3wt4dYgQxMkme-DO2VgfQ

Może wtedy pomyśleć o sławetnych płytkach hexagonalnych w bieli, brązie i czerni właśnie, zamiast tych kolorowych, choć są obłędne:). Z pewnością Pestka zasypię Cię propozycjami:D

 

Blat półwyspu zrobiłabym bez dolnych szafek, jak nie zmieści się 60cm, to nawet węższy, tak, żeby te dwa stołki barowe zmieściły się obok stołu - a zmieszczą, na pewno:) Masz już wybrany narożnik? On też zdeterminuje pozostałą wolną przestrzeń - tak jak wielkość stołu - z pewnością uda się dobrać takie meble, żeby wszystko się zmieściło:D

Będzie cudnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iw spojrzałam na zlew - możesz napisać coś więcej? To znaczy wymiary, cena ? :D

Przekonałyście mnie :yes: Zlew pod oknem może być jeśli to ratuję resztę

Kupiłam go za połowę ceny na wyprzedaży w Dom Bianco w Raszynie. Jest to zlewozmywak z konglomeratu, firmy Schock. Musiałabym zmierzyć dokładne wymiary, ale wg mnie ma standardowy wymiar zlewozmywaka dwukomorowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się tutaj - przylazłam za dziewczynami :D

 

pozwolę sobie wypowiedzieć się w tej sprawie:

...

Opcja ze zlewem po lewej stronie powoduje że muszę się ograniczać z jego wielkością

....

To oczywiście przykład przejaskrawiony ale co duży zlew to duży zlew :p

...

sama od niedawna jestem posiadaczką dużego jednokomorowego zlewu - kocham go!!

ma 50cm szerokości komory i wielkie gary i patelnie bez problemu się w nim mieszczą

Dzień dobry :) Witam się zwabiona klimatami, które lubię :)

 

Chciałam napisać, że mam kuchnię o bardzo zbliżonych gabarytach, z podobnie rozmieszczonym oknem i u mnie zlewozmywak jest właśnie pod oknem (niestety, nie centralnie, ale prawie, tutaj link do posta: ) i jest dokładnie taki, jak piszesz, ogromny, jednokomorowy (pokazywałam go kiedyś na wątku u siebie, ale jakoś nikt na niego nie zwrócił uwagi ;) a ja go uwielbiam i za objętość i za umiejscowienie).

Dlatego oddaję głos na zlewozmywak pod oknem!

...

o matulu jaki kolos!! cudowny!!!

no i teraz będę sobie w brodę pluła... bo też przez chwilę chciałam taki jednokomorowy na 80cm ale spękałam, że to za wielki kloc będzie i taki bardziej przemysłowy... na żywo nie miałam jak go zobaczyć i kupiłam 60tkę... też jest mega duży :) ale po cichu teraz Ci zazdroszczę i żałuję że się nie odważyłam jednak

 

A można na szczotek, ścierki i chemię coś takiego?

59c700d43ec0f070bc518a3e159685c1.jpg

Także witam się u Ciebie :)

mam to foto w inspiracjach od dawna :)

dokładnie tak mam zaprojektowaną szafę w korytarzu - od frontu szafki z półkami a z boku szafka na szczotki, worki na śmieci, szmatki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waniliana - w tej koncepcji, gdyby dać po lewej nerkę zamiast 90x90, to zlew byłby pod oknem po lewej stronie - zatem bliżej płyty. Na prawo od niego - też pod oknem byłby blat śniadaniowy. Przy płycie również byłoby dość miejsca - taki układ jest chyba najlepszy, a jednokomorowy zlew, w dodatku czarny, czy czekoladowy nadałby niezłego pazura w Twojej kuchni;) np Pedro

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTNU3OD_R0wpg3841gVuNaeGvOuasuYH3wt4dYgQxMkme-DO2VgfQ

Może wtedy pomyśleć o sławetnych płytkach hexagonalnych w bieli, brązie i czerni właśnie, zamiast tych kolorowych, choć są obłędne:). Z pewnością Pestka zasypię Cię propozycjami:D

 

Blat półwyspu zrobiłabym bez dolnych szafek, jak nie zmieści się 60cm, to nawet węższy, tak, żeby te dwa stołki barowe zmieściły się obok stołu - a zmieszczą, na pewno:) Masz już wybrany narożnik? On też zdeterminuje pozostałą wolną przestrzeń - tak jak wielkość stołu - z pewnością uda się dobrać takie meble, żeby wszystko się zmieściło:D

Będzie cudnie!

 

Nie wiem zy skoro zlew wędruje jednak pod okno to nie wolałabym go centralnie... Zwłaszczca że u mnie blat wchodzi w parapet bo okno niskie.

Płytki heksagonalne .....:no: Dla mnie zbyt surowe. Podobają mi się ale u siebie nie chcę. Jeśli miałabym zrezygnować z szafek pod barkiem to muszę się przeliczyć z miejscem bo nie ukrywam że mam trochę sprzętu kuchennego typu szybkowar, sokowirówka itd. To wszystko zajmuje sporo miejsca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałabym zrezygnować z szafek pod barkiem to muszę się przeliczyć z miejscem bo nie ukrywam że mam trochę sprzętu kuchennego typu szybkowar, sokowirówka itd. To wszystko zajmuje sporo miejsca....

 

Ja bym nie rezygnowała z szafek pod barkiem, ale zrobiła je nieco płytsze od strony krzeseł, aby siedzenie było wygodne, a nieużywane można bardziej wsunąć.

 

waniliana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waniliana, ale jak chcesz rozmieścić zlew centralnie i zmywarkę, jeśli pod oknem masz 100cm po odjęciu dwóch narożnych 90-tek? A pod zlew potrzebujesz 60, zatem zawsze będzie w osi przesunięty. I co wtedy ze zmywarką?

 

Wolnostojąca lodówka może być przy ścianie - ja tak mam od lat,

ale jak pisałam moja mama miała zostawione 20cm dziury i przykrytą dziurę listwą na zawiasach - wyglądała jak wysokie cargo na 20cm, a skrywała tylko dziurę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana 289 patrzę na rysunek i mas zrację, nawet gdyby wywalić zmywarkę spod okna i dać na lewo to robi się kicha z szafkami/ Pod oknem zostaje mi miejsce na dwie 20ki po obu stronach zlewu, ściana ze zmywarką i płytą też byłąby taka "poszatkowana", bez miejsca na pożądne szuflady. Jak blisko moich półek musiałby być ten zlew? Chyba mi nie popsuje efektu? Mam chyba fizia na punkcie wizji tej zieleniny :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waniliana - moim zdaniem najrozsądniej jest po lewej stronie zamiast 90x90 dać nerkę (ikeowa ma wymiar 68x128 i dałabym ją w stronę płyty). Wtedy pod oknem wchodzą Tobie dwie 60 i dalej narożna 90x90 (Tomkowa, to dla Ciebie informacja;)). Zlew dałabym jako pierwszy od lewej strony (byłoby bliżej płyty), za tym zmywarka. Moim zdaniem nie będzie to źle wyglądać, spójrz:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/1_zps3eitb9v3.jpg

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/2_zpswoibzh87.jpg

 

A wracając do lodówki - nie wolisz mieć jej pierwszej przy blacie, zamiast przy ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waniliana - moim zdaniem najrozsądniej jest po lewej stronie zamiast 90x90 dać nerkę (ikeowa ma wymiar 68x128 i dałabym ją w stronę płyty). Wtedy pod oknem wchodzą Tobie dwie 60 i dalej narożna 90x90 (Tomkowa, to dla Ciebie informacja;)). Zlew dałabym jako pierwszy od lewej strony (byłoby bliżej płyty), za tym zmywarka. Moim zdaniem nie będzie to źle wyglądać, spójrz:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/1_zps3eitb9v3.jpg

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/2_zpswoibzh87.jpg

 

A wracając do lodówki - nie wolisz mieć jej pierwszej przy blacie, zamiast przy ścianie?

 

I to jest chyba to , jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka mogłaby być przy blacie, w sumie chyba mi bez różnicy...?

Marzy mi się coś takiego 135fdb5b5ffab2abf1a3534ad992ca12.jpg

 

oczywiście są dużo fajniejsze, w stylu retro ale ceny też fajniejsze ;)

W wizji czerwonej lodówki jestem rozkochana, jeśli to bardzo zły pomysł sprowadźcie mnie na ziemię ;)

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł:))

 

Ale będziesz miała pozytywną kuchnię:D

 

Właśnie tak bym chciała żeby było - pozytywnie :)

Dzwoniłam dziś do mojej firmy stolarskiej i mają mi dać odpowiedź co z tym olejowaniem bielącym.

Dla przypomnienia wrzucam zdjęcie frontów które wstępnie wybrałam. Miał być dąb olejowany z białym

 

10984655_1635916293296254_476396343_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...