Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Tomkowa ta konkretna roleta w kuchni zakrywa tylko szybę i cała rama jest widoczna. Uznałam, że nie ma sensu chować ładnych drewnianych ram, które mi się podobają. Odpowiadając na pytanie - roleta jest węższa o szerokość ramy. W salonie w wykuszu miałam inną koncepcję i na 5 rolet tylko jedna środkowa jest montowana w ten sposób ( 4 pozostałe do sufitu we wnęce ) i ma szerokość skrzydła. Otwieram je bez problemu ale nie jestem tu ograniczona ścianą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem czy nacisk ulegnie zmianie. U mnie są może grubsze bo to pakiet trzyszybowy i są rzeczywiście bardzo rozbudowane. Moi rodzice mają super okienka, takie cienkie z włókna szklanego przesuwane jak szyby w bufetach i tam np. wcale nie można zamontować takich mechanizmów. Dużo zależy od konstrukcji okien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje okna taki mają profil http://dremar.pl/katalogi/okna/78-mm.png

jak patrze to nie uszczelka byłaby tym problemem a to miejsce gdzie ta uszczelka jest montowana :sick:

 

Jak nie urok to sraczka. Może doszukuję się niepotrzebnie problemów...

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa ta konkretna roleta w kuchni zakrywa tylko szybę i cała rama jest widoczna. Uznałam, że nie ma sensu chować ładnych drewnianych ram, które mi się podobają. Odpowiadając na pytanie - roleta jest węższa o szerokość ramy. W salonie w wykuszu miałam inną koncepcję i na 5 rolet tylko jedna środkowa jest montowana w ten sposób ( 4 pozostałe do sufitu we wnęce ) i ma szerokość skrzydła. Otwieram je bez problemu ale nie jestem tu ograniczona ścianą.

 

Podzielisz się nazwą i modelem tych rolet? Jaką mają szerokość? Ja, co prawda, mam zwykłe białe ramy, które cudne nie są, ale można byłoby swobodnie skrzydło otwierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małydomekpodłodzia witam :bye: Blat jest szary i jestem zadowolona chociaż rzeczywiście widać na nim smugi ;) Ale doszłam do wprawy w przecieraniu, tertrowa pielucha jest the best :p

 

Lodówka :confused: Nie kupiliśmy :( Mamy przygotowany otwór o szerokości 60 cm z hakiem i wysokości 186 cm : miał być pod lodówkę 60x185cm z odprowadzaniem ciepła z tyłu. Okazało się teraz że większość lodówek ma 187 cm i oddaje ciepło bokami. Mieliśmy upatrzonego samsunga i w jednym sklepie pan mówił że może stanąć w ciasnej zabudowie, w drugim że żaden samsung nie. Zadzwoniłam do wsparcia technicznego samsunga i usłyszałam że 5 cm z każdej strony ma być luzu!! I tak wszystkie lodówki z no frostem. Pal licho ten no frost ale nie mogę znaleźć takiej bez tego....NO i nie wiem co tam wstawić, temat lodówki zaczyna nas przerastać do tego stopnia że zaczynam się zastanawiać czy da się to przerobić na lodówkę pod zabudowę :bash:

 

Łazienka doczekała się pierwszej ściany w kaflach. Chwalę, oczywiście -tyle że nie męża :p Jak zaczął ciąć kafle i zobaczyłam efekt zadzwoniłam po wujka który robił podłogi :rolleyes::rolleyes: Trzeba z kasy wyskoczyć, łazienka męża przerosła i sam odetchnął z ulgą że jednak kafelkarz :)

 

Z offtopami się nie krępujcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whirpool twierdzi że część ich modeli można ciasno zabudować( ale nie mają nic na 185 cm), beko że potrzebne są 2 cm luzu, samsung chce po 5 cm z każdej strony. Jestem na skraju załamania nerwowego.....CHyba zadzwonię do firmy meblowej zapytać czy da się zrobić w tym miejscu zabudowę :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaolina nie pisałam wtedy z braku czasu ale odpowiedź przeczytałam i też podwyższyłam nieco umywalkę względem standardowych podobno 86 cm

 

Kupiliśmy lodówkę. Po wstępnej przymiarce wygląda tak

 

192fa0b8cab3ee8f76017af9870e5d89.jpg

 

Dziś M kuje w ścianie żeby ją wsunąć tak żeby wystawałą tylko linia drzwi a z tyłu zostało miejsce na wentylację. Ma zrobić kratkę wentylacyjną do wiatrołapu za ścianą żeby nam się ta lodówa nie ugotowała. Dodam że to model pozwalający na ciasną zabudowę z boków. Wszedł pod szafką wiszącą na styk. Jakoś mi się nie chce walczyć kolorem tych drzwi, szary wygląda bardzo źle? Mamy jesczze tyle roboty że mam ochotę to zostawić

 

Łzienka stan z przedwczoraj.

 

0fb157321de0b8f3e34168b7700e5744.jpg

 

 

Wczoraj mnie nie było i panowie podjęli "męską" decyzję na temat wprowadzenia zmian na ścianie z lustrem - bo się nie mogli do mnie dodzwonić :mad::mad:

Tym sposobem zamiast listwy drewnianej z oświetleniem nad lustrem wylądował rząd kafli. Mój M uznał ż to prostsze rozwiązanie....I że mu się podoba :?

Zdjęcie wstawię wieczorem

 

Łóżeczka wreszcie skręcone. Niestety z zabudową okna jest obsuwa, pan stolarz "nie obiecuje że się wyrobi do końca tygodnia". No raczej już nie, mamy piątek...

 

5fea994b346d7e5a96dc15521a80cf0f.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waniliana, piękne kafle pod prysznicem :yes: Płytki rozmierzone wzorowo ;) A przycisk wyszedł idealnie ;) Gdyby był na środku płytki, to miałabyś kibelek równo po środku między prysznicem a wanną. Nie chciałaś tak? Kładą też płytki za wanną? W sumie różne szkoły są, u mnie np. nie ma ;) Na fotce wygląda tak, że wnęka nad wc jest płytsza przy oknie, ale to z pewnością złudzenie. Bardzo jestem ciekawa ściany z lustrem :D

Lodówkę pokaż z większej odległości, ale wcale się nią nie martw, bo jest dobrze :) To jest inox, tak? Łóżeczko ma śliczną pościel i poduszki i stoi na pięknej podłodze :yes:

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wanną płytki są położone. Wanna wczoraj osadzona i obudowana, dzis kaflowana :)

Zdjęcie lodówki robione bylo na szybko, nie chcialam złapac dzieci na fotkę, stąd zblizenie. No i na srodku kuchni stala stara lodówka.

Posciel dzieci na wierzchu tylko doczasu przyjazdu zabudowy, potem będzie lądowac w skrzyniach za łózkiem bo inaczej pranie co dwa dni chyba :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...