Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zadzwonię w sprawie stołu w poniedziałek, zobaczymy :)

 

Póki co przepadłam...kafle kominkowe oglądam :o

W salonie w którym dziś byliśmy za zabudowę kominka liczą średnio 5 tys. jak doliczę wkład w cenie 3 tys i jakieś rury etc to wyjdzie 8-9 tys za kominek.

To normalna cena????

 

Bo jeżeli tak to wolę dołożyć do kominka kaflowego

 

8399b0261ff204253acd687549032e7b.jpg

http://www.ceramikaiszklo.riwal.pl/getattachment/9581aabe-79d6-404e-b62f-1b910affa49f/406A3360.aspx?height=170

 

http://www.ceramikaiszklo.riwal.pl/getattachment/2d118bf8-feed-4a22-acc3-35e831665323/DSCN2306.aspx?height=170

 

13555ca2bfc253cb8ca1db0e7f269c65.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani kafle boskie :D jeżeli obudowa kominka miałaby kosztować 5 tyś :eek: to nawet się nie wahaj. Po za tym kafle są chyba genialne jeżeli chodzi o utrzymanie ciepła :-?. Czy Twój kominek też miałby takie właściwości, czy to byłaby taka piękna atrapa prawdziwego pieca. Ja kiedy się kiedyś zdecyduje na kominek (pewnie w wersji bio) to na bank będzie to piec kaflowy :yes::yes::yes:

 

 

Kanapa myśle, że jest do zrobienia, przez prawie każdego stolarza. tylko chyba tu jest gięte drewno - takie coś jest mega drogie i samo gięcie trwa jakieś 2 miesiące.

 

Kanapa jest przecudna. a rozglądałaś sie po starociach? może będą mieli takie kanapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Arnikę ile kosztowała obudowa jej kominka kaflami :)

Ten piec, to najprawdopodobniej prawdziwy piec szamotowy z paleniskiem wcale nie kominkowym, a kafle podejrzewam, że pochodzą z Kafel-kar. Tanio to on nie kosztował.

5 tys. to w przypadku kaflowegu cudu jest kropelką w morzu.

6 lat temu zapytałam pewnego zduna ile kosztowałby wkład kominkowy w obudowie kaflowej. Cena 30 tys ostudziła mój zapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka rozmawiałam ze zdunem którego polecałaś i pojawiła się kwota sporo niższa niż 30 tys ;) Piszemy o odpowiedniku tego kominka wolnostojącego w obudowie kaflowej który kiedyś wstawiałam i którego cena mnie skutecznie zniechęciła. A kafle to ceramika riwal

http://www.ceramikaiszklo.riwal.pl/Podstrony/Galerie/KOMINKI

 

Co do kanapy to jestem na etapie poszukiwania stolarzy którzy robią meble gięte, coś tam znalazłam.

DorkaS masz upatrzone fotele? Bo tu zdecydowanie mniejszy problem niż z kanapą, trochę tego jest

 

Nickznikł :welcome: Twój wpis o PIW trochę niepokojący jest, mam nadzieję że wszystko ok u Ciebie

 

Emila zdun pisał o kominku, że to nie piec kaflowy i nie ma zdolności akumulacyjnych ale że da się to zrobić żeby było przyzwoicie

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanapy to jestem na etapie poszukiwania stolarzy którzy robią meble gięte, coś tam znalazłam.

DorkaS masz upatrzone fotele? Bo tu zdecydowanie mniejszy problem niż z kanapą, trochę tego jest

 

 

Chodzą mi po głowie fotele z Famagu z Radomska

http://www.fameg.pl/ProduktyRodzinaAranzacjaProdukt/18/13/192

z niebieskim obiciem :)

Zresztą uwielbiam ich całą pothonetowską spuściznę.

 

Podobają mi się też duńskie tekowe fotele, takie jak z lat pięćdziesiątych.

 

Ale pewnie skończy się przebieżką po niemieckim ebayu i nabycie tego, co w tym stylu akurat w dogodnym dla mnie czasie ów śmietnik wyrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą mi po głowie fotele z Famagu z Radomska

http://www.fameg.pl/ProduktyRodzinaAranzacjaProdukt/18/13/192

z niebieskim obiciem :)

Zresztą uwielbiam ich całą pothonetowską spuściznę.

 

Podobają mi się też duńskie tekowe fotele, takie jak z lat pięćdziesiątych.

 

Ale pewnie skończy się przebieżką po niemieckim ebayu i nabycie tego, co w tym stylu akurat w dogodnym dla mnie czasie ów śmietnik wyrzuci.

 

Fotele ładne ale mąż twierdzi ze nie da się w tym siedzieć....To może dla gości? :p

 

Fameg przeglądałam i myślałam o krzesłąch od nich. nie ma cen na stronie, coś wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele ładne ale mąż twierdzi ze nie da się w tym siedzieć....To może dla gości? :p

 

Fameg przeglądałam i myślałam o krzesłąch od nich. nie ma cen na stronie, coś wiesz?

 

A szanowny Małżonek próbował? Pytanie serio.

Choć w sumie cena na tyle obrzydliwa, że nie wiem czy to będzie miało znaczenie dla mnie w przyszłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szanowny Małżonek próbował? Pytanie serio.

Choć w sumie cena na tyle obrzydliwa, że nie wiem czy to będzie miało znaczenie dla mnie w przyszłości :)

 

Co znaczy obrzydliwa?

Nie, nie próbował, zwizualizował sobie. Chodzi o wysokość oparcia które kończy się na wysokości lędźwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy obrzydliwa?

Nie, nie próbował, zwizualizował sobie. Chodzi o wysokość oparcia które kończy się na wysokości lędźwi

 

Obrzydliwa, bo ma trzy miejsca, przed przecinkiem :) A ja wciąż na etapie czy kupić może jednak grzejniki do pokojów czy rozrzucić na coś, co aktualnie nie jest pierwszej potrzeby.

Aaa czyli nie siedział, to dobrze :) Ten sam efekt wizualny występuje przy duńskich mebelkach, a wygodne są z reguły na tyle, że można godzinami w nich siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...