Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DorkaS nie wiem czy wiesz że Fameg pojawił się w AgataMeble. MOżna obejrzeć krzesła, oczywiście nie wszystkie

 

A tego nie wiedziałam. Posiedzę sobie na nich w takim razie przy najbliższej sposobności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy ten piec-kocioł grzejny?

 

Kilka pomysłów na zagospodarowanie ściany kominkowej. Zajrzałam na początek wątku i tam masz wizualizację kuchni razem z salonem. Dopasowywałam układy kominkowe do tego co tam widać. Oczywiście nie zawsze wszystko pasuje.

 

Masz stosunkowo niedużą odległość do przeciwległej ściany, więc cokolwiek zdecydujesz czy kominek czy koza nie mogą mieć zbyt dużej mocy grzejnej. Jednym słowem szyba, bo ona będzie najbardziej nagrzewać okolicę musi być mała. Zdun jak sięz nim spotkasz powie Ci jakiej wielkośc. Ja myślę, że nie większa niż 50x50 cm, może kwadrat, a może prostokąt. Jeśli prostokąt, to ja dałabym go w pione np. 40 cm szerokości i max 60 cm wysokości.

Uważam też, że ze względu na dzieci i ilość miejsca powinnaś przemyśleć zrobienie paleniska podniesionego ponad podłogę podobnie jak na zdjęciach 1 i 2.

 

Tu ładny układ. kafle można dać tylko wokół paleniska, albo kiedyś wyłożyć nimi całą ścianę. Właściwie gotowa kompozycja na ścianę kominkową u Ciebie.

Contura-1207686_d8d440a135.jpg

 

Typowo szwedzki kącik kominkowy. Ty możesz zamiast czarnej ściany zrobić bibliotekę ze schowanym tv.

contura_i4_modern_4side_modelw.jpg

 

Tę ścianę kominkową możesz obłożyć kaflami teraz lub za 5 lat. Spodobało mi się przeciągnięcie belki do regału, który może być biblioteką.brick-fireplace-laura-burton-interiors.jpg

 

Piecyk wstawiony we wnękę. Ślicznie się wtapia w to czarne tło i ładny ten portal.

contura_51L_736x367.jpg

 

Nie koniecznie cegła. Mogą być w to miejsce kafelki i to nawet bardzo kolorowe.

brick-fireplace-keri-morel-designs.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka Dziękuję za inspiracje :) Tak jak piszesz kluczowe będzie wybranie wielkości szyby, co więcej wkład powinien być jak najpłytszy. Cały czas szukam, przeglądam i myślę :rolleyes:

 

Co do pieca muszę luknąć jutro do kotłowni bo...... nie wiem co to za firma. Oddałam tu pole mężowi, on w tym będzie palił :p

 

Zlokalizowałam kanapę

 

Inspiracja

 

8fbc4adc4e08624049b5f0efae5eb098.jpg

 

Do kupienia

 

7d3ca717d4288dc75cf85cc34c6cd334.jpg

 

Cena oczywiście ostudziła mój zapał :sick: Wystarczy dołożyć 1,5 tysiaczka i sofa może zyskać nowe śliczne poduchy :p

 

Tu tańsza wersja

 

109a861cebd0f01dd7a7cb70b31e738a.jpg

 

I odpowiednik odświeżony, tj współczesna produkcja

 

fbd54c833636c4bb2237f69371545c85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak wygladają pokoje Waszych dzieci na co dzień? Bo ja jestem bliska poddania się: meble porysowane, w ścianach dziury, regał pusty a po podłodze nie da się przejść. Musiałabym tam siedzieć cały czas z nimi, zabrać kredki i zabronić wszystkiego a przecież nie o to chodzi...Zanim ten pokój skończę będzie się nadawał do remontu :o Moje szkodniki mają 2,5 i 4 lata i nieograniczoną wyobraźnię.... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waniliana pokój moich dziewczyn wygląda podobnie, może jakoś go nie dewastują ale na podłodze trudno znaleźć przejście do łóżek :)

Ja się poddałam...

Muszą natomiast zawsze go sprzątnąć do niedzieli wieczorem żeby można było solidnie odkurzyć ...

Gdybym budowała dom jeszcze raz, zrobiłabym pokój - bawalnię a drugi do odrabiania lekcji i spania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak wygladają pokoje Waszych dzieci na co dzień? Bo ja jestem bliska poddania się: meble porysowane, w ścianach dziury, regał pusty a po podłodze nie da się przejść. Musiałabym tam siedzieć cały czas z nimi, zabrać kredki i zabronić wszystkiego a przecież nie o to chodzi...Zanim ten pokój skończę będzie się nadawał do remontu :o Moje szkodniki mają 2,5 i 4 lata i nieograniczoną wyobraźnię.... ;)

moje szkodniki w zasadzie wiek taki jak u Ciebie

* ściany porysowały miejscami już pierwsze dni po wprowadzeniu - mają kawałek pomalowany tablicówką i miały z założenia malować tylko tam... ale jakoś chciały sprawdzić jak będzie na innych ścianach - w mieszkaniu tego nie było

* zabawki często są porozwalane że do bawialni nie da się wejść, ale ja jestem dość stanowcza i muszą sprzątać... staram się by jak się kończą jedną rzeczą bawić i chcą drugą to pierwszą odłożyły na miejsce - coraz lepiej nam to idzie :)

* na lekki bałagan im pozwalam, bo specjalnie mają taki pokój-bawialnię, ale wiem że jak za młodu nie nauczę sprzątania to potem będzie mi trudniej i ganiam do roboty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Armagedon absolutny. Każda próba pogonienia kończy się ostrym atakiem inwalictwa. Przestają działać ręce, nogi. Siada na łóżku i płacze że jest zmęczona, wszystko ja boli. Ściany mam porysowane, ubrania z szafy wywalone, zabawki wszędzie. Opieka społeczna miałaby co robić ;)

Ale obiecała ze w swoim nowym pokoju będzie sprzątać 'popatrz mamo, nie krzyżuje palców, mówię prawdę' - szczerze jej nie wierzę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To choroba wszystkich dzieci. W pewnym okresie do pokoju mojej córki dawało się wejść tylko dlatego, że drzwi były przesuwne :lol2:

 

Moja pierwsza teściowa wobec swoich dwóch synów stosowała metodę worka. Raz im zagroziła, że jeśli nie posprzątają, to wszystko zbierze do wora i wystawi pod śmietnikiem. Nie podziałało, więc pewnego dnia przyszła do pokoju z plastikowym worem na śmieci, stanęła przy biurki i jednym zamachem zwaliła wsio do wora. Obaj rzucili się przepraszać i prosić, obiecywać, że natychmiast odgruzują nie tylko biurka, ale cały pokój. Oddała worek. Wystarczyło na tydzień. Potem pokój znowu zamienił się w szmaciarnio-śmieciarnię. Tym razem zrobiła „porządek” pod nieobecność potomstwa i wór zniknął w czeluściach piwnicy. Obaj synkowie zbaranieli, obrazili się, ale od tego momentu utrzymywali jaki taki porządek. Wór zwróciła im po półrocznej próbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMINEK – płytka, jedna z nielicznych tak płytka, jest Blanka z Kratki.pl

Głębokość całego wkładu po zewnętrznej stronie obudowy to 50,5 cm.

https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-blanka-8_blanka

 

Można też nabyć ją od razu z taką obudową, która nadaje się np. do obłożenia kaflami

https://kratki.pl/pl/produkt/obudowa-ciepla-do-wkladu-kominkowego-blanka-8_blankabeton

 

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka pomijając fakt że daleka jestem od stosowania takich metod to musiałabym spakować głównie książki, puzzle i klocki. moje dzieci mają naprawdę mało zabawek, zwłaszcza teraz kiedy część jest niewypakowana. Spędzamy tyle czasu na zewnątrz że nie widzę potrzeby żeby to wyciągać.

 

Zaraz zmierzę ścianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata stosował tą metodę. Tylko wszystko niszczył zamiast wyrzucać. Siostra w pewnym momencie wyczaila ze może w ramach zemsty szczuc na mnie i moje rzeczy tatę i wyrzuciła na środek pokoju moje zeszyty, książki, ubrania gdy nie chciałam czegoś jej zrobić. Ta metoda nie pomogła w nauce sprzatania. Gdy wprowadziła się na swoje utrzymywania porzadku dla własnej przyjemności a nie że strachu przed konsekwencją ze mi ktoś coś zniszczy musiałam się nauczyć. Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata stosował tą metodę. Tylko wszystko niszczył zamiast wyrzucać. Siostra w pewnym momencie wyczaila ze może w ramach zemsty szczuc na mnie i moje rzeczy tatę i wyrzuciła na środek pokoju moje zeszyty, książki, ubrania gdy nie chciałam czegoś jej zrobić. Ta metoda nie pomogła w nauce sprzatania. Gdy wprowadziła się na swoje utrzymywania porzadku dla własnej przyjemności a nie że strachu przed konsekwencją ze mi ktoś coś zniszczy musiałam się nauczyć.

 

Bo do porządku się dorasta, sama byłam bałaganiarą a teraz jak tyko mam wolną chwilę to sprzątam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...