Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nawoskowałam się tej mojej wyspy przez kilka nocy. i takie mam spostrzeżenia

 

najgorzej idzie pędzlem z twardym włosiem - wosk kryje tedy jak lazura powstają maziaje po pędzlu, co nie powinno dziwić, ile by się nie namachało pedzlem to nie wyjdzie ładnie

 

duzo lepiej idzie pędzlem do lakierów - syntetycznym, miękkim i elastyczym. wosk kryje jednolitą warstwą, ale nie można go nakładać za grubo i trzeba dobrze rozcierać, bo powstają plamy, tam gdzie jest grubiej wosku.Tak woskowałam elementy, które nie będą bardzo widoczne.

 

Najlepszy efekt wychodzi, kiedy sie nałoży wosk byle jak, poczeka się kilkanaście minut aż przeschnie i nadmiar wytrze się szmatką, wtedy wosk cudnie podkreśla usłojenie drewna.

 

tak jak na calą konstrukcje wyspy mazianej pędzlem ubyło mi może z poł centymetra z puszki, tak przy metodzie szmatkowej poszło poł puszki, ale efekt rewelacyjny. Chociaż tu też sie plamy mogą zdarzyć jak sie nie równomiernie zetrze, a robiłam to tylko na kilku frontach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woskowałam takimi szmatkami z rossmana, mam nadzieję że nie zrąbałam tej belki :( NO nic, bez paniki, czekam do rana

 

O lustrze myślę i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem

 

Strona lewa, tj ta płytsza, z tym że zamiast ławki mogłaby być szafka na buty

 

a6be74034d7bd279a7811f3f98a4e896.jpg

 

Strona prawa coś w ten deseń, tyle że u mnie raczej normalna szafa i do tego siedzisko

 

b7fecae8f60bf82c49830fa88e8f720c.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz w świetle dziennym, jak nie wyszło to zetrzesz papierem ściernym i od nowa zaczniesz zabawę :)

 

bardzo fajne te inspiracje :)

 

Ciekawe, na próbnym klocku wtarłam totalnie byle jak i wyszło super a tu się starałam i grozi mi wtopa :p

 

Inspiracje fajne, niestety ich zastosowanie może wymagać zaangażowania stolarza co jak wiadomo jest rozwiązaniem niekorzystnym czasowo i finansowo :)

 

MOgłabym wsadzić takie szafki z Ikea ale zostanie mi 60 cm luzu na ścianie

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/stall-szafka-na-buty-przedzialy-bia-y__0105257_PE252359_S4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już zdecydowałaś co z sofą, ale wpadło mi dziś takie coś na maila

http://internum.pl/k/24/sofy

 

 

Co do woskowania – w Leroy Merlin w dziale lakierów, bejc do drewna, na samym dole regału z bejcami są specjalne bawełniane „szarpie” do nasączania drewna. Nie są drogie.

 

Być może wyszło tak nierówno, bo w pionie robi się to dużo ciężej.

Szkoda, że zaczęłaś od pionowego. Na płaskim nabrałabyś wprawy.

 

Warunkiem sukcesu jest dobre wyszlifowanie drewna i usunięcie wszelkich pyłków – najpierw odkurzacz, a potem wilgotny mop lub szmatka.

Dopiero potem woskujesz lub olejujesz.

 

Najlepiej wychodzi, gdy najpierw nałożysz warstwę nie wcierając, a potem miękką dobrze spraną (bawełna bez włosków) rozetrzesz i usuniesz przy tej okazji nadmiar.

Samym woskiem jeszcze nic nie robiłam. Olejo-wosk nakładam pędzlem, a potem docieram „szarpiami”.

Na równej poziomej powierzchni można nawet mopem, albo wylać i rozprowadzić raklem gumowym. Potem oczywiście trzeba rozetrzeć.

 

 

EMi świetnie radzisz:

duzo lepiej idzie pędzlem do lakierów - syntetycznym, miękkim i elastyczym. wosk kryje jednolitą warstwą, ale nie można go nakładać za grubo i trzeba dobrze rozcierać, bo powstają plamy, tam gdzie jest grubiej wosku.Tak woskowałam elementy, które nie będą bardzo widoczne.

Najlepszy efekt wychodzi, kiedy sie nałoży wosk byle jak, poczeka się kilkanaście minut aż przeschnie i nadmiar wytrze się szmatką, wtedy wosk cudnie podkreśla usłojenie drewna.

 

 

Wani, jeśli chodzi o drzwi do szafy, spróbuj poszukać na wyprzedażach Ikea, bo oni tam ostatnio wstawili wysokie fronty Laxarby w kolorze białym. Wycofują białe z produkcji. Są fajne bo lekko przebija usłojenie drewna przez kolor. My takie właśnie kupiliśmy.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waniliana, w moich ostatnich zabawach z woskami Osmo najlepiej się sprawdzają prymitywne gąbki do mycia naczyń. Przerobiłam pędzle, przerobiłam wałki, szmatki i już nie wiem co. A prymitywne gąbki sprawdziły się najlepiej. Najpierw robię takie pac pac w regularnych odstępach, powstają plamki wosku, a potem delikatnie rozprowadzam gąbką jadąc w jednym kierunku. Pozwoliło mi to uniknąć zamazów i zacieków.

Może się ten hint Ci przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani podstawowe pytanie. Podoba Ci się ta belka taka jak jest czy nie.Może jej nie ruszać, niech będzie taka nie równa, bardziej rustykalna. :)

 

szafki mogą być takie wysokie. będzie np. blat, żeby klucze odłożyć. a szafę spróbuj najpierw z ikea wykombinować, może obędzie sie bez stolarza. wysoka zabudowa kuchenna daje sporo możliwosći - ma szerokości 40, 60, 80 i dwie rożne głębokości, tak samo jak pax - tylko tu inne trochę wymiary :) można dopasować idealnie szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wani, jeśli chodzi o drzwi do szafy, spróbuj poszukać na wyprzedażach Ikea, bo oni tam ostatnio wstawili wysokie fronty Laxarby w kolorze białym. Wycofują białe z produkcji. Są fajne bo lekko przebija usłojenie drewna przez kolor. My takie właśnie kupiliśmy.

 

Pestka ale szukac tego bezpośrednio w sklepie? Jutro jedziemy z samiuśkiego rana żeby obrobić się przed tłumami

 

Stronę zachowam chociaż bardziej chodzi mi po głowie fotel ercol niż uszak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...