Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komin nad kominkiem?


kulilin

Recommended Posts

Jeśli widziałeś jak grzeje rura stalowa pomiędzy "kozą budowlaną" a kominem to już wiesz jak bez tej izolacji ciepło będzie uciekać kominem

 

Którędy będzie uciekać, jak zamkniesz na dole i u góry? I o jakim cieple bredzisz? Ciepło w kominie ma być dla komina. Może faktycznie jakiś egzamin Ci zrobię...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam rozwiązanie opisane przez autora wątku poniekąd. U mnie także komin nie dochodzi do podłogi i kominek mam tuż przy ścianie. zostało to zrobione w ten sposob, że komin prefabrykowany stoi sobie na ścianie konstrukcyjnej nośnej bo są one tylko na parterze, (poddasze ma tylko słupki), komin ma wyczystke przy podłodzę i wyżej ponad nią otwór, do którego przyłączony będzie przewod spalinowy wychodzacy z kominka.. kominek ma swoja grubość i część tej grubosci będzie schowana w ścianie nośnej, jest tam na to otwór wielkości zbliżonej do drzwi...

 

semiramida, nie do końca rozumiem Twoje rozwiązanie, jeśli jesteś w stanie zrobić jakieś fotki i wrzucić, to byłbym wdzięczny, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie rozumiesz co ja wczesniej opisałam. mój komin nie odsuwa kominka od ściany bo jest zbudowany na niej, a wyczystka jest nad podłogą 1 pietra...

 

Tylko niktspecjaly Cię chyba rozumie...:D

 

O ile ja Cię rozumiem, masz rewizję, nie wyczystkę. Rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niktspecjaly Cię chyba rozumie...:D

 

O ile ja Cię rozumiem, masz rewizję, nie wyczystkę. Rozumiesz?

Ciebie to ta głupota goni.:mad:............Batura deklarujesz wpadki już nie słownie ,ale te techniczne na które nie odpowiadasz bo się boisz krytyki.Moda proszę o powściągliwość ponieważ mając reklamę w systemie PP. Takich głupot opowiadać nie przystoi.Nic takiego nie powiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba lepiej kolejnego metra rury dołożyć - więcej ciepła w chałupie zaostanie

Ciepło powinno zostawać w domu nie w kominie .

Kominy izolowane to mniej ciepła potrzebnego do zachowania odpowiedniego ciągu i szybsze rozgrzewanie .

Dodatkowy metr rury lub wymiennik przed kominem , oczywiście dobrany w granicach rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porażka ma różne oblicza,ale jest temat.Remix nazywa to bełkotem.Zgoda ale zawsze z waszym udziałem.Co do dzwonienia do Firmy owszem dzwoniłem i dzwonili moi znajomi,dzwoniła mama.Koniec.Baturka dla cię ale w temacie ponieważ są tam elementy przydatne topikowi.Bardzo zmysłowa prezentacja i na koniec ten odgłos.Powalił nas na kolana ze strachu.

.https://www.youtube.com/watch?v=nVginYdXaV0

 

Jest jeszcze to np.tu się dodzwoniliśmy i tu nas poinformowano.Taka tam mała różnica.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LP2EjFQdcuo

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny wątek rozwalony przez "zawodowców" kominkowych. Takiego ujadania, bzdur i czarowania teorią naginaną do własnych i zmiennych potrzeb nie ma chyba w żadnym innym obszarze forum. Sam niedawno robiłem (kazałem robić) kominek i oczywiście szukałem tu na FM info. I niestety musiałem przebijać się przez wątki z takimi gadkami :(

 

Autorze - znajdź 1-2 lokalnych kominkowców, pogadaj z nimi, na pewno dostaniesz sensowniejsze rady, niż tu.

Edytowane przez kater-acme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny wątek rozwalony przez "zawodowców" kominkowych. Takiego ujadania, bzdur i czarowania teorią naginaną do własnych i zmiennych potrzeb nie ma chyba w żadnym innym obszarze forum. Sam niedawno robiłem (kazałem robić) kominek i oczywiście szukałem tu na FM info. I niestety musiałem przebijać się przez wątki z takimi gadkami :(

 

Autorze - znajdź 1-2 lokalnych kominkowców, pogadaj z nimi, na pewno dostaniesz sensowniejsze rady, niż tu.

 

Tak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być merytoryczne gadanie w temacie

 

Od moda:No właśnie miało być, a musiałem z tego tematu usunąć kilka wypowiedzi niezwiązanych z tematem oraz parę zdań z tego postu. Osobiste docinki proszę załatwiać na priv, a jeśli już muszą być publiczne - to niech będą chociaż trochę związane z wątkiem

Pozdrawiam

finlandia

Edytowane przez finlandia
Brak związku z tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Tak sobie poczytałem po latach co tu się wypisuje.

W szczególności izolacja powietrzem, kontra wełną. Ludzie, przecież to to samo. To nie wełna izoluje, tylko powietrze znajdujące się w środku. Tak jak w styropianie, albo w oknach. Tyle, że wełna izoluje lepiej, bo powietrze w niej zawarte jest bardziej "uwięzione" i nie może się przemieszczać. To oczywiście nie jest definicja fizyczna, tylko przełożenie jej na "nasze". Bo cytowanie definicji, wzorów itd nie miałoby raczej sensu.

Był jeden głos w rozmowie, który to zauważył, ale fachowcy to fachowcy, olali temat. A to fizyka z podstawówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytałem po latach co tu się wypisuje.

W szczególności izolacja powietrzem, kontra wełną. Ludzie, przecież to to samo. To nie wełna izoluje, tylko powietrze znajdujące się w środku. Tak jak w styropianie, albo w oknach. Tyle, że wełna izoluje lepiej, bo powietrze w niej zawarte jest bardziej "uwięzione" i nie może się przemieszczać. To oczywiście nie jest definicja fizyczna, tylko przełożenie jej na "nasze". Bo cytowanie definicji, wzorów itd nie miałoby raczej sensu.

Był jeden głos w rozmowie, który to zauważył, ale fachowcy to fachowcy, olali temat. A to fizyka z podstawówki.

Napisałeś tylko nie dostrzegłeś chyba problemu. "Powietrze uwięzione" - z jednej strony i powietrze w ruchu - z drugiej. I czy o izolację tu chodzi, czy schładzanie przestrzeni za kominem? To też wszystko podstawówka...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
A wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem : izolacja powietrzem. Nic nie pisałem o przewietrzaniu.
Słuszna uwaga. Zwykle o zrozumienie chodzi. A ja właśnie o jednym i o drugim. O uwięzionym powietrzu jako dobrej izolacji i o przewietrzaniu...w kontekście p.poż. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...