Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja na strychu (poddaszu nieużytkowym).


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Mam dość spore poddasze nieużytkowe, tzw strych. Dach dwuspadowy 45 stopni.

W tej chwili jeszcze nic nie ocieplone, na skosach widoczna membrana a wzgłuż całego dachu pod gąsiorami dekarze zostawili przerwę w membranie.

Zamierzam dać wełnę między krokwie 18cm i na to folia.

A może bez folii? Goła wełna?

 

Pytanie o wentylację takiego poddasza. Czy jest konieczna? Jeśli tak to jaka?

Zostawić wtedy tę wentylację pod gąsiorami, czy dać wełnę wszędzie i w dwóch szczytach zrobić otwory i kratki?

Nie wiem jak się do tego zabrać...

 

Dodsam jeszcze, że zamierzam tam czasami suszyć pranie..Taki jest plan.

Edytowane przez franco78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spore poddasze nieużytkowe, tzw strych. Dach dwuspadowy 45 stopni.

Dodam jeszcze, że zamierzam tam czasami suszyć pranie..Taki jest plan.

Poddasze (słowo klucz ->) nieużytkowe, więc bez WM/rekuperacji nawiew jest niepotrzebny bo nikt tam nie będzie siedział (no chyba że za karę :))

Wywiew nieporządany bo poddasze nieogrzewane.

Na czas suszenia prania można zostawić otwarte wejście na poddasze, a w lecie otwierać okno (o ile jakieś tam masz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Witam potrzebuje informacji jak w moim przypadku najlepiej wykonać wentylację strychu. Zacznę od opisania jak to wygląda u mnie. Domek z użytkowym poddaszem, ocieplonym [wełna i płyta osb] i ogrzewanym strychem nad poddaszem. Zastanawiam się czy dawać pod osb na wełnę i krokwie folię paroizolacyjną? W ścianach szczytowych nie mam okien oraz żadnych otworów [dopiero zacząłem docieplać ściany], mam zamontowany grzejnik aby zimą było tam około 20 stopni. Dach pokryty blachodachówką z pełnym deskowaniem i membraną paroprzepuszczalną. Deskowanie przy kalenicy jest z przerwą około 2cm przykryte membraną na to taśma kalenicowa i gąsior. Dodam jeszcze że w podłodze mam tam 100m2 i 2.5m do kalenicy, nachylenia dachu dwuspadowego 45stopni. Jakie rozwiązanie w takim przypadku było by najlepsze???Myślałem o rekuperatorze ściennym, tańszym nawietrzaku albo zwykłą kratką wentylacyjna w ścianie szczytowej, okna niestety odpadają. Chodzi tu bardziej o porę zimową, jak zapobiec żeby zimne powietrze nie dostawało się do środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...