Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Właśnie stoję na etapie wyboru koloru dachówki ... i mam pytanko posiada ktoś dach pokryty L15 mahoniową angobą szlachetną?? która wyszła w tym roku. Jeżeli niesprawiło by to problemy szczęśliwemu (mam nadzieję) posiadaczowi dachu w ty kolorze to byłbym zobowiązany za umieszczenie zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powtórze to co w innym wątku ale sens jest taki jak w bodajże w drugim poście że pakują do dupy!

 

A ja wybrałem KORAMICA E32 kasztan angoba i ..... ładna jest ale nie warta tych pieniędzy.

lepiej było chyba cementówke wybrać.

Chyba że to problem tylko mój...

a więc :

Dachówka fajnie wyglada ale pierwsza z paczki; każda pod tą jest na fali porysowana .Jedne po doczyszczeniu nie mają śladu inne niestety rażą w oczy.

Argument iz dachu nie oglądamy z kilku centymetrów do mnie nie dociera bo widać też to z dalszej odległości...a ja jeszcze mam 6 okien dachowych i spoglądam sobie na to:(

Złozyłem reklamacje przyjechał Pan Przedstawiciel.. popatrzył jak na głupka powiedział o polskiej normie zrobił fotki .. przyslali pismo i tyle.

treść poniżej

 

" =

WIENRBERGER Ceramika Budowlana Sp Z O.O. Kraków 28-07-2009

Ul. Ostrobramska 79

04-175 Warszawa

Tel. O22 514 21 00 Fax. 022 514 21 03

Dotyczy: Zgłoszenie reklamacyjne na dachówkę Renesansowa E32 kasztanowa angoba szlachetna.

 

Do firmy Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. została złożona w dniu 23-07-2009 telefonicznie reklamacja przez firmę T....... Sp. z o.o. z Krakowa na dachówkę Renesansowa E32 kasztanowa angoba szlachetna.

W dniu 24-07-2009 przeprowadzono wizję lokalną na ternie budowy w obecności inwestora.

W związku ze złożoną reklamacją, dotyczącą dachówki Renesansowa E32 kasztanowa angoba szlachetna, informuję, że występowanie na reklamowanych elementach „uszkodzeń” wskazanych przez inwestora mogły powstać podczas wytwarzania, pakowania, przekładania lub prac transportowych.

Polska Norma PN-EN-1304 Dachówki ceramiczne, Załącznik B (informacyjny) – „Wygląd i budowa“ dopuszcza występowanie uszkodzeń transportowych: ”Cechy powierzchni i fałdy jak to opisano w 4.4.7. – 4.4.8. nie stanowią wad użytkowych. Dotyczy to również ewentualnych zadrapań, wzdłużnych odprysków i śladów tarcia, które zostały spowodowane na dachówkach podczas wytwarzania, pakowania, przekładania i prac transportowych”.

 

Mając powyższe na uwadze przedmiotowe zgłoszenie reklamacyjne należy uznać za niezasadne

 

 

 

 

Z poważaniem

"

koniec pisma.

 

Więc powiem tak gdybym w salonie widzial takie dachówki ; lub ktokolwiek powiedział że to tak bedzie wyglądało to nigdy bym tego nie kupował .

Razi w oczy i tyle a niemiecką solidność mogą sobie wsadzić wiecie gdzie.

i do czasu dokonania przelewu wszystko miło i fajnie a później... coż.

No ale przeciez MERCEDES z porysowanymi drzwiami czy maską moze być użytkowany a nie wpływa to na jego funkcjonalność tylko na ESTETYKĘ która dla niektórych ( czytaj WIENEBERGER ) jest nieistotna i zasłaniają sie normami:(

Przykre.

JA NIE POLECAM TEGO PRODUKTU ZE WZGLEDÓW ESTETYCZNYCH mimo iż dekarze chwalą sobie układając...ale spogladają i mówia.. no fajna ale szkoda zę te rysy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie zmartwiłeś tym postem. Zamówiłem właśnie E32 kasztan angoba. Cały czas byłem zdecydowany na L15 ceglasta angoba szlachetna, wle w ostatniej chwili zmieniłem zdanie. Mam nadzieję, że nie będę żałował. A nie miałeś problemu z różnymi odcieniami? Słyszałem, że to jest główny problem z tą dachówką. Widziałem kilka dachów z tą dachówką i nie wszystkie mi się podobały właśnie ze względu na różnice w kolorach. Ponoć trzeba ją mocno miksować, żeby nie było aż tak widać? Jakie są Twoje doświadczenia w tej kwestii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

CZeśc wam wszystkim my też zamówiliśmy koramica L-15 antracyt angoba i uwierzcie nam że gdybyśmy wiedzieli że taka poobdzierana będzie to na pewno wzięlibyśmy inną.Całkowicie zgadzam się z postem rzufik1,my też jutro składamy reklamacje.Spróbujemy choć szanse marne jak pisał rzufik1.Dziwi nas jedno ONI odpisali że te wszystkie zadrapania mogly powstać w wyniku wytwarzania itd.Wytwarzanie to się równa produkowanie , czyli sami sobie wystawili świadectwo że produkują niedoróbki (wygląd jak z odzysku) nazywaja to klasa1,a to może druga?

 

Jesteśmy załamani,zdegustowani.

może w kolorach czerwieni mniej widać.

A tłumaczenie że na dachu tego nie widać do nas nie przemawia.

Majtek też nie widać i nie sprzedaja z dziurami ,porwanych.

 

Płacimy za towar pełnowartościowy a,dostajemy niedoróbki bo na to zezwala polska norma?

Gdzie renoma i honor firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od kilku tygodni też jestem dumną właścicielką angoby schlachetnej sceglastej L15 z Koramic ale błyszczącej.

 

Jeśli chodzi o odcienie to nie wiem czy w każdej hurtowni ale jest taka opcja jak zamówienie dachówki z jednego wypalania(czy jakoś tak to się nazywa – znam tylko niemiecki odpowiednik), tzn. sprzedawca gwarantuje, że zakupiona dachówka pochodzi z jednej serii i ma taki sam odcień.

 

A poza tym zawsze będą jakieś różnice – światło nie zwasze pada pod tym samym kątem na wszystkie połacie dachu.

 

Co do uszkodzeń – ja w zamówionych 250 m2 miałam może 20 uszkoszonych sztuk więc mogę się tylko cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ma ktos moze na dachu Koramica Renesansowa E32 orzechowa angoba szlachetna ? Bardzo prosze o zdjecia lub porady jesli ktos sie zetknal z tym modelem. Dzieki z gory!

 

Znalazlem. Koramic orzechowy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c0686b85c9d19d0.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52a7c1dee7cf444d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ma ktos moze na dachu Koramica Renesansowa E32 orzechowa angoba szlachetna ? Bardzo prosze o zdjecia lub porady jesli ktos sie zetknal z tym modelem. Dzieki z gory!

 

Ja mam taką dachówkę,od tygodnia na dachu.Ogólnie zadowolony jestem.Połamanych było kilka paczek trochę wyrobili na kosze ,reszta (28 szt do zwrotu).Nie zauważyłem innych wad.Fotkę znajdziesz u mnie w dzienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
niemieckie L 15 sa chyba mniejsze

 

Zgadza się, mało tego są twardsze, bardziej dokładnie wykrojone (lepsze formy? ) i odrobine różnią się odcieniem angoby (L-15 PL jest bardziej błyszcząca z tego co pamiętam ) z tych dwóch wybrał bym L-15 (bez znaczka PL)

 

Nieprawda

L-15 - 12,5 szt/m2

E32 - 14,5szt/m2

 

Poza tym L-15 to Kunice, a E32 VonMuller

To mówi za siebie

 

E32 występuje w bogatszych wersjach kolorystycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemieckie L 15 sa chyba mniejsze

 

Zgadza się, mało tego są twardsze, bardziej dokładnie wykrojone (lepsze formy? ) i odrobine różnią się odcieniem angoby (L-15 PL jest bardziej błyszcząca z tego co pamiętam ) z tych dwóch wybrał bym L-15 (bez znaczka PL)

 

Nieprawda

L-15 - 12,5 szt/m2

E32 - 14,5szt/m2

 

Poza tym L-15 to Kunice, a E32 VonMuller

To mówi za siebie

 

E32 występuje w bogatszych wersjach kolorystycznych

 

@TOMASZQS ma rację.Pisze o L15 a nie jak Ty o E32.Z niemieckiej fabryki L15 mają inny wymiar.Zapotrzebowanie 13szt/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Właśnie stoję na etapie wyboru koloru dachówki ... i mam pytanko posiada ktoś dach pokryty L15 mahoniową angobą szlachetną?? która wyszła w tym roku. Jeżeli niesprawiło by to problemy szczęśliwemu (mam nadzieję) posiadaczowi dachu w ty kolorze to byłbym zobowiązany za umieszczenie zdjęć.

 

Witam.

Za jakies 2-3 tygodnie wrzuce, bo wlasnie na nia sie zdecydowalismy. Pozdrawiam

KJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Sprzedam kominek wentylacyjny do dachówki Koramic E32-kasztan angoba szlachetna.Kupiliśmy 2 a potrzebny nam był tylko jeden.

 

Zdjęcia mogę przesłać na e-mail,

 

A nie możesz zwrócić do składu? Ja kupiłem trzy i jeszcze jeden by się przydał, ale mam już dosyć tematu dach :wink: Pod względem finansowym oczywiście. Też mam E32 kasztan angoba i również na 12 palet, uszkodzonych oddałem 6 szt. (trochę wykorzystanych w koszach i kalenicach). Ogólnie dachówka bardzo ładna, tylko muszę się przyzwyczaić do różnych odcieni, ale widać je tylko w słońcu i tylko z daleka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam kominek wentylacyjny do dachówki Koramic E32-kasztan angoba szlachetna.Kupiliśmy 2 a potrzebny nam był tylko jeden.

 

Zdjęcia mogę przesłać na e-mail,

 

A nie możesz zwrócić do składu? Ja kupiłem trzy i jeszcze jeden by się przydał, ale mam już dosyć tematu dach :wink: Pod względem finansowym oczywiście. Też mam E32 kasztan angoba i również na 12 palet, uszkodzonych oddałem 6 szt. (trochę wykorzystanych w koszach i kalenicach). Ogólnie dachówka bardzo ładna, tylko muszę się przyzwyczaić do różnych odcieni, ale widać je tylko w słońcu i tylko z daleka :D

 

No właśnie nie wiem czy mi to wezmą bo kupowałam to już pół roku temu,ale kominki mi teraz dopiero zakładali bo nie wiedzieliśmy wcześniej gdzie będą,a zwrot reszty materiałów robiłam już 3 miesiące temu :x .

Ale podjadę się tam dziś spytać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Wlasnie zaczynaja mi klasc L15 koramic - nazywa sie to ceglasta chociaz z cegla nie ma nic wspolnego. Cos mi to nie wyglada na rowno polozny dach, dachowka chyba nie jest krzywa ale ulozenie mi sie za bardzo nie podoba.

http://img249.imageshack.us/img249/1608/l15koramicangobaszlache.jpg

 

http://img291.imageshack.us/img291/1608/l15koramicangobaszlache.jpg

 

http://img199.imageshack.us/img199/1608/l15koramicangobaszlache.jpg

 

http://img714.imageshack.us/img714/1608/l15koramicangobaszlache.jpg

 

http://img441.imageshack.us/img441/9536/l15koramic.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez SirJohny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...