Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, wymieniałam dachówki i po długich poszukiwaniach i zdecydowałam się na dachówkę L15 Koramica w glazurze o kolorze miodowym. Dachówka śliczna nie za ciemna i pięknie się świeci. Przed zakupem upewniłam się ze będzie z jednej partii aby uniknąc różnych odcieni, w składzie budowlanym dachówka została sprawdzona i przyjechała do mnie. Po położeniu dachówki okazało się ze mam dach w ciapki dachówki są w różnych odcieniach. Przedstawiciel handlowy przyjechał i zabrał dachówki jaśniejsze i ciemniejsze do reklamacji. Czy istnieją jakieś szanse na pozytywne rozpatrzenie mojej reklamacji? Jak to możliwe ze dachówka jedzie z fabryki na konkretne zamówienie klienta i jest w różnych odcieniach? Czy taka firma ma gdzieś klienta który kupuje ich dachówkę na 300 m2 dachu dopłaca jeszcze 100% ceny za glazurę i jest wściekły. Proszę o info czy ktoś miał taką sytuację z taką dachówką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szczerze to napisze tak:

Kiedyś chciałem Koramica , ale odstraszyla mnie cena i ich polityka

potem chciałem Creatona, ale tam tez są problemy z ciapkami na dachu

zeszło na Robena, ale tu juz z jakością gorzej. Posłuchałem mojego cieśli i wybrałem Brassa. Dachówka prosta tania i ładna!

p.s.

Kupilem kominy Schiedla (Mercedes wśród kominów) i gwarancji na papierze nie dostałem, a podobno dają 30 lat.Tak właśnie opłaca sie zaplacić więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... szansa na uznana reklamacje znikoma...

dachowke nalezy ukladac jednoczesnie z kilku palet, nie na zasadzie otwieramy palete i jedziemy az do konca, otwiera sie 4-5 palet i na przemian z roznych palet sie wybiera dachowke... w ten sposob otrzymuje sie jednolity kolor calej polaci dachu.

Ta sama zasada dotyczy cegly klinkierowej.

na 90% reklamacja zostanie odrzucona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor da się mierzyć odpowiednimi urządzeniami. Trzeba by do nich wystosować zapytanie jaką dopuszczają odchyłkę kolorystyczną od wzorca. Liczbowo, a nie 'trochę jaśniejsze'. Niech przedstawią raport z pomiaru tej partii produkcyjnej. Laboratorium w zakładzie w Kunicach kiedyś miało taki spektrofotometr, nie wiem jak teraz i z którego zakładu były dachówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówki były z zakładu z Kunic czekam na rozpatrzenie reklamacji, przedstawiciel zabrał 4 dachówki do laboratorium. Ponoć dachówki były mieszane z różnych palet ale ja się na tym nie znam. Dopiero rozpoczełam remont a już mi się odechciało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam odświeżam temat

 

Czy ma ktoś L15 w mahoniu angobę szlachetną na dachu,co można o niej powiedzieć pod względem jakości wykonania , a może tondach holenderka 11 w glazurze była by lepsza co o tych dachówkach sądzicie .

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Unikaj Koramica To dziady - krzywe dachowki jak diabli, kupilem L15 kazda dachowka inna, kupa sniegu pod nimi a producent mowi ze one sa w normie

 

Moj tato ma taka sama na dachu ale z fabryki z niemiec i jest idealna - polska jest jak wszystko polskie - do wymiany szykuje mi sie sprawa w sadzie chce aby mi ja przelozyli na wlasny koszt jesli to sa ich normy

http://img35.imageshack.us/img35/6852/dachowkakoramicl15.jpg

 

Tutaj kod do wysokiej rozdzielczosci:

http://img35.imageshack.us/i/dachowkakoramicl15.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SirJohny wklej proszę jakieś zdjęcia, na których widać tą "krzywość jak diabli". Albo zaznacz strzałkami...

U mnie L-15 Koramica położyła się ładnie, ale to wiele zależy od tego kto kładzie. Jednemu gościowi kładła się idealnie, a drugi co chwilę poprawiał, bo mu palcem pokazywałem które dachówki nierówno leżą.

Swoją droga chcąc mieć perfekcyjnie równy dach dachówka nie jest najlepszym materiałem... blachodachówka jest idealna i idealnie powtarzalna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, kolysze sie jak diabli, zarz pokaze zdjecie wyzszej rozdzielczosci i zaznacze, dachowka nie jest najtansza wcale cena jest "w normie" a moj tato ma taka sama tylko ze z zakladu Weinbergera w niemczech i to jest niebo a ziemia. Tamta lezy idealnie.

Z jednej strony jest super ale druga strona niestety. Ten co kladl mowil ze ta sie kolysze na zamkach i probowalismy reklamowac, nawet w sklepie zauwazyli i tez wyslali pismo - niestety "miesci sie w POlskiej normie" Snieg pod dachowkami tez jest w "POlskiej normie"

http://img688.imageshack.us/img688/8553/l15angobkrzywa.jpg

By slaweksawicki at 2011-01-19

 

 

 

Link do wyzszej rozdzielczosci

 

http://img688.imageshack.us/img688/8553/l15angobkrzywa.jpg

Edytowane przez SirJohny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koramic L15 nie jest produktem z najwyższej półki, ba nawet nie jest ze średniej. Nie trzyma takich standardów jak dachówki wyższe cenowo a co za tym idzie też jakościowo. Ale jestem pewny że to co jest u Ciebie w normach się mieści. Nie rozumiem Twojego oburzenia. To jest identycznie jak z wieloma produktami na rynku. Chyba nie przestane się podpierać przykładem aut. Ale on najbardziej pasuje. Jakoś przy wyborze samochodu nikt nie kwestionuje wyższości ekskluzywnych marek z tymi pospolitymi. A wiadomo że różnica zawiera się nie tylko w cenie ale i w jakości użytych materiałów do produkcji, jak również w staranności wykonania poszczególnych elementów, aż w końcu całości produktu.

Jak odstaje Ci kilka dachówek to zwyczajnie poproś ekipę aby wymienili na inne, lepsze i po sprawie.

 

A odnośnie Twojego zdania o naszym narodzie. Jeżeli na prawdę uważasz tak jak napisałeś, to dlaczego piszesz na polskim forum i oczekujesz porad o nas Polaków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...