Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Mnie namówiono na tą dachówkę, mam czarną angobę szlachetną ..... powiem tak. Kupując - miałem wyobrażenie że za taką cenę- będe miał cudny dach.

Wyszło inaczej

nie jestem zadowolony

mam mnóstwo fotek - jeśli ktoś zaintersowany - prosze o maila , wyślę na priva

pozdrawiam

Robasek

Edytowane przez Robasek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie wyboru dachówki i bardzo mocno biorę pod uwagę właśnie tego KORAMICa Antracyt angoba (Nie szlachetna). Mam pojedynczą sztukę dachówki i ciężko na tej podstawię zwizualizować sobie jak będzie wyglądał dach. Mam wątpliwości czy dachówka nie będzie za bardzo wchodziła w brąz oraz jak jest z jej ew połyskiem. Po rozmowie z doradcą dowiedziałem się, że L15 angoba ma 40% połysku , szlachetna 70% a glazura 100%. Alternatywą dla w/w dachówki jest KORAMIC czarna szlachetna, ale wydaje mi się, że będzie za ciemna i zbyt świecąca, jak również koszmarna w utrzymaniu.

Byłbym wdzięczny gdybym uzyskał od kolegów z forum opinie na temat tej dachówki oraz

BARDZO DUŻA PROŚBA O ZDJĘCIA OD OSÓB KTÓRE MAJĄ TĄ DACHÓWKĘ NA SWOICH DOMKACH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat wyboru między czarną agobą szlachetną a antracytową angobą ( moja lepsza połowa optuje za antracytem ). Mur będzie z ekoklinkieru ( siena + carmel ) a okna ,,niesmiertelny'' złoty dąb. Ponieważ mam niewielki kąt nachylenia dachu ok.22% wolałbym bardziej gładką dachówkę ( ale nie wiem czy wygram z awersją mojej małzonki do błyszczącej dachówki ). :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem oglądać jeszcze dachówki w jednym miejscu i na 90% bierzemy tą "KORAMIC Antracyt Angoba". Przede wszystkim chodziło o to, żeby dachowka nie była za bardzo czarna i za bardzo świecąca.Antracyt angoba taka nie jest. Dodatkowo technicznie jest dość dobra (2 zamki). Inną alternatywą była CREATON - Łupek kryształ, ale cena 40% większa niż KORAMIC. Planujemy Antracytową dachówkę, brązowa więźba i okna (złoty dąb), elewacja planowo ma być kawa z mlekiem kolor :D. Zastawiam się jaki kolor klinkierowych cegiełek na kominy. Chyba też brąz. Edytowane przez rafaell68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam jestem już po problemie co do dachówki też miałem problem z wyborem wybrałem Creatona Futura nie miałem z nią żadnych problemów jest super pod każdym względem dach robiłem w październiku ,Futura jest bardzo szczelną dachówką w zimie nigdzie nie nawiało śniegu ja osobiście jestem z creatona zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje zdjecia dachu pokrytego dachowka Jungmeier Universo Czarna Angoba i jakies opinie o tej dachowce. Dzisiaj dostalem na nia wycene: 21.885 tys. zl z orynnowaniem Galeco, jest to cena netto, dojdzie 23% VAT :( Powierzchnia dachu 301 m2 ( kat 30 stopni ) Jest ktos kto nia przykryl dom???? Pozdrawiam Serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...