Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie jest to już to co kiedyś niestety...

W wielu hurtowniach starają się wcisnąć drugi gatunek z 10-letnią gwarancją zamiast jedynkę z trzydziestoletnią - na to przede wszystkim trzeba zwracać uwagę. Jeśli nie są to jakieś wymyślne kolory to raczej problemu być nie powinno. Nie spotkałam się jeszcze z żadnym kłopotem przy układaniu koramicowej marsylki - chyba jedyna która tak naprawdę jeszcze trzyma wysoką jakość :-?

Z koramica można też wyszarpać muelerowskie dachówki (po przejęciu von muellera mają je w ofercie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 months później...
ale od wiel znajomych słyszałem tylko pochwały w stosunku do Creatona

no to napisz, że handlujesz Creatonem, Tondach jest do du.py - będzie zdrowsza atmosfera

bo pisząć, że zapłaciłeś 100% w kwietniu (czy też kiedy tam) i do tej pory nie dostałeś to sorry, ale sam się trochę, ten tego, no ...

jeżeli jesteś rzeczywiście kupcem/inwestorem to jesteś na razie jednynym niezadowolonym z usług producenta, tylko dla tego, że jeszcze materiału nie dostałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale od wiel znajomych słyszałem tylko pochwały w stosunku do Creatona

no to napisz, że handlujesz Creatonem, Tondach jest do du.py - będzie zdrowsza atmosfera

bo pisząć, że zapłaciłeś 100% w kwietniu (czy też kiedy tam) i do tej pory nie dostałeś to sorry, ale sam się trochę, ten tego, no ...

jeżeli jesteś rzeczywiście kupcem/inwestorem to jesteś na razie jednynym niezadowolonym z usług producenta, tylko dla tego, że jeszcze materiału nie dostałeś

Barbarossa napisz coś konstruktywnego nt Creatona.

Czy jest zły czy dobry bo mi chodzi o doświadczenia z eksploatacji czy montażu a nie o perypetie z zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pieniaczem ale zdecydowanie pozwałbym ich do sadu za taki syfski materiał na dachu. Musisz jednak wiedzieć że jeśli nawet wygrasz sprawę to i tak wymienią/dostarczą Ci tylko materiał ,a robociznę musisz sam pokryć, a jak się świetnie oruientujecie ceny za dekarzy są kosmiczne.Rozważ sytuację, ale wg mnie ta dachówka to porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Mam na dachu Koramic Renesansowa L15.

Z tego co wiem są dwa rodzaje tych dachówek: niemieckie i polskie.

Ja dostałem te niemieckie.

Zwróć uwagę na kształt gąsiorów.

My tego nie sprawdziliśmy (zazwyczaj się patrzy na dachówki) i mamy gąsiory, które nie za bardzo nam się podobają. Są takie ... "płaskie".

Zobacz na zdjęciu:

http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa167.html

Nie zauważyłem żeby były pofalowane (oprócz tej pożądanej fali :)).

Natomiast rzeczywiście miały trochę pościerane grzbiety. Widać to było jak się brało dachówkę z palety. Na dachu tego nie widać.

Drogie są dodatki typu kominki wentylacyjne (kwoty rzędu 400 do 500 zł za szt).

Ale to chyba w każdych dachówkach tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam się z opinią ustną, że są "pofalowane" -powyginane. Czy możecie potwierdzxić lub zaprzeczyć?

 

Mam na dachu L15 i też się spotkałem z taką opinią .... jak zwróciłem uwagę dekarzowi, żeby trochę wyrównał kilka dachówek. Do tego czasu i dłuższą chwilę po tej dyskusji (okazało się że poprawienei zajęło 5 sekund) już znowu były w porządku :) Idealnie proste to one nigdy nie będą - taki urok ceramiki, chcesz mieć róniejsze to trzeba wziąć cementowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam się z opinią ustną, że są "pofalowane" -powyginane. Czy możecie potwierdzxić lub zaprzeczyć?

 

Mam na dachu L15 i też się spotkałem z taką opinią .... jak zwróciłem uwagę dekarzowi, żeby trochę wyrównał kilka dachówek. Do tego czasu i dłuższą chwilę po tej dyskusji (okazało się że poprawienei zajęło 5 sekund) już znowu były w porządku :) Idealnie proste to one nigdy nie będą - taki urok ceramiki, chcesz mieć róniejsze to trzeba wziąć cementowe.

 

Albo ceramiczne lepszej firmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam się z opinią ustną, że są "pofalowane" -powyginane

nie zauważyłem, przyjże się im lepiej może coś wypatrzę, ale raczej penie chodzi tu o to pakowanie, przyjeżdżają solidnie poobijane i można odnieść wrażenie że są nierówne

 

tak czy siak tego z ziemi się nie dojrzy, to można tylko zauważyć trzymając dachówkę bezpośrednio w ręku

 

Pakowane są jak wszystkie inne, poza tym Twoje wrażenie jest jak najbardziej prawidłowe, ale trudno się spodziewać cudów po ceramice która kosztuje niewiele więcej od betonu :D ogólnie produkt do akceptacji w tej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...