Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Mam na dachu L15 i też się spotkałem z taką opinią .... jak zwróciłem uwagę dekarzowi, żeby trochę wyrównał kilka dachówek. Do tego czasu i dłuższą chwilę po tej dyskusji (okazało się że poprawienei zajęło 5 sekund) już znowu były w porządku :) Idealnie proste to one nigdy nie będą - taki urok ceramiki, chcesz mieć róniejsze to trzeba wziąć cementowe.

 

Albo ceramiczne lepszej firmy :D

 

I zarazem droższe. Gdzieś trzeba znaleźć rozsądny kompromis innaczej można być wiecznie niezadowolonym z każdego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w zeszłym tygodniu zamówiłem E32 kasztan i muszę przyznać, że miałem duże wątpliwości. Kolor dachówki bardzo się nam podobał ale widzieliśmy jeden dach przykryty tą dachówką na którym były dość spore różnice odcieni. Wyglądało to bardzo nieciekawie: dach w pewnych miejscach wyglądał jak gdyby kolor spłowiał :-? :-? :-?

 

Może macie zdjęcia dachów z E32 kasztan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... widzieliśmy jeden dach przykryty tą dachówką na którym były dość spore różnice odcieni. Wyglądało to bardzo nieciekawie: dach w pewnych miejscach wyglądał jak gdyby kolor spłowiał :-? :-?

 

 

to niemozliwe w przypadku dachowki z Kunic pod warunkiem ,

ze pilnuje sie daty produkcji

 

im wieksza roznica tym wieksze ryzyko

 

nawiasem mowiac dach zrobiony karpiowka o przeroznych odcieniach wyglada bardzo ladnie , niepowtarzalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w zeszłym tygodniu zamówiłem E32 kasztan i muszę przyznać, że miałem duże wątpliwości. Kolor dachówki bardzo się nam podobał ale widzieliśmy jeden dach przykryty tą dachówką na którym były dość spore różnice odcieni. Wyglądało to bardzo nieciekawie: dach w pewnych miejscach wyglądał jak gdyby kolor spłowiał :-? :-? :-?

 

Może macie zdjęcia dachów z E32 kasztan?

 

Potwierdzam , w kasztanie jest to dość widoczne, zresztą tyczy się to wszystkich modeli dawnego von Muller w tym kolorze, choć w ceramice to rzecz jak najbardziej normalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam na dachu L15 i też się spotkałem z taką opinią .... jak zwróciłem uwagę dekarzowi, żeby trochę wyrównał kilka dachówek. Do tego czasu i dłuższą chwilę po tej dyskusji (okazało się że poprawienei zajęło 5 sekund) już znowu były w porządku :) Idealnie proste to one nigdy nie będą - taki urok ceramiki, chcesz mieć róniejsze to trzeba wziąć cementowe.

 

Albo ceramiczne lepszej firmy :D

 

I zarazem droższe. Gdzieś trzeba znaleźć rozsądny kompromis innaczej można być wiecznie niezadowolonym z każdego wyboru :)

 

Niekoniecznie , polecam lekturę innych producentów dachówek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roofdach - nie wiem jak to wygląda w chwili obecnej. Na moment kiedy ja kupowałem dachówkę to miałem do wybory albo czekać na tańszego Robena (tylko nikt wtedy nie wiedział czy to będzie miesiąc czy pół roku takie mieli opóźnienia) albo dopłacić kilka tysięcy złotych do każdej innej, niekoniecznie nawet lepszej. Nie musisz mnie przekonywać, że są dachówki lepsze ale dla mnie to był już i tak naciągany kompromis :wink: ("budżetowanie" zaczeliśmy od niedrogiej blachy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niemozliwe w przypadku dachowki z Kunic pod warunkiem ,

ze pilnuje sie daty produkcji

 

z tego co wiem E32 nie jest produkowana w Kunicach tylko Goerlitz.

 

Zdecydowaliśmy się na ten model bo widzieliśmy jednak kilka dachów, na których nie widać było przebarwień lub nie stanowiły one wady. A wręcz przeciwnie - wyglądało to ciekawie. Być może zależy to od położenia.

 

Porównywaliśmy Robena w kasztanie i Creaton wiśnia i kolor Koramica wyglądał IMHO najlepiej. Cenowo jak można się domyślać oferta Koramica plasowała się w środku stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roofdach - nie wiem jak to wygląda w chwili obecnej. Na moment kiedy ja kupowałem dachówkę to miałem do wybory albo czekać na tańszego Robena (tylko nikt wtedy nie wiedział czy to będzie miesiąc czy pół roku takie mieli opóźnienia) albo dopłacić kilka tysięcy złotych do każdej innej, niekoniecznie nawet lepszej. Nie musisz mnie przekonywać, że są dachówki lepsze ale dla mnie to był już i tak naciągany kompromis :wink: ("budżetowanie" zaczeliśmy od niedrogiej blachy).

 

Jak dla mnie , nie ma pojęcia niedrogiej blachy (mam na myśli jakość w stosunku do ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roofdach - nie wiem jak to wygląda w chwili obecnej. Na moment kiedy ja kupowałem dachówkę to miałem do wybory albo czekać na tańszego Robena (tylko nikt wtedy nie wiedział czy to będzie miesiąc czy pół roku takie mieli opóźnienia) albo dopłacić kilka tysięcy złotych do każdej innej, niekoniecznie nawet lepszej. Nie musisz mnie przekonywać, że są dachówki lepsze ale dla mnie to był już i tak naciągany kompromis :wink: ("budżetowanie" zaczeliśmy od niedrogiej blachy).

 

Jak dla mnie , nie ma pojęcia niedrogiej blachy (mam na myśli jakość w stosunku do ceny)

 

no coś Ty ... tak na poważnie? ... so we łiner is ... blacha trapezówka - niska cena/marna jakość. Wyraźnie powiedziałem przy cenie jaką uzyskałem na L15 nie miałem lepszego kompromisu. A tak przy okazji, jakiego producenta reprezentujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roofdach - nie wiem jak to wygląda w chwili obecnej. Na moment kiedy ja kupowałem dachówkę to miałem do wybory albo czekać na tańszego Robena (tylko nikt wtedy nie wiedział czy to będzie miesiąc czy pół roku takie mieli opóźnienia) albo dopłacić kilka tysięcy złotych do każdej innej, niekoniecznie nawet lepszej. Nie musisz mnie przekonywać, że są dachówki lepsze ale dla mnie to był już i tak naciągany kompromis :wink: ("budżetowanie" zaczeliśmy od niedrogiej blachy).

 

Jak dla mnie , nie ma pojęcia niedrogiej blachy (mam na myśli jakość w stosunku do ceny)

 

no coś Ty ... tak na poważnie? ... so we łiner is ... blacha trapezówka - niska cena/marna jakość. Wyraźnie powiedziałem przy cenie jaką uzyskałem na L15 nie miałem lepszego kompromisu. A tak przy okazji, jakiego producenta reprezentujesz?

 

Tu się może zdziwisz, ale ta wyśmiewana trapezówka ma lepszą jakość od uwielbianych u nas blachodachówek :wink: Tak przy okazji , to nie reprezentuję żadnego producenta, tylko montuję takim gagatkom jak Ty , wszystkie wyroby które zakupią w promocji ( w przeświadczeniu zrobienia dobrego interesu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech Roofdach ... w jakiej promocji ... to że się kupuje w dobrej cenie nie zawsze jest wynikiem promocji (czasem jest to wręcz odwrotnie :wink: ). Konkludując uważasz że L-15 jest do d... To powiedz tylko jasno, tylko w punktach żeby nawet taki gagatek jak ja zrozumiał w czym jest gorsza ta dachówka od innych w swojej kategorii cenowej ale konkrety same :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...