Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym lepiej doświetlić kamerę w nocy?


Recommended Posts

  • 1 month później...
To nie był żart.

Jak masz kamerkę z wbudowanym IR to musisz się liczyć z tym że w nocy będzie tam latać cała chmara owadów co przyciąga pająki. Sieć na takich kamerach to normalka.

.

 

potwierdzam. Nie ma nocy bez pajęczyny. A wtedy alarmy są co chwila i zanieczyszczenie obrazu. Zewnetrzna kamera musi mieć doświetlacz niezależny od kamery bo wbudowany prześwietla pajęczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nietoperze jeszcze za zimno...

Te dopiero dają czadu!

 

Postawiłem kamerę z widoczkiem na sad "od tyłu" posesji.

Cholera, przy gnojowniku sąsiedzkim... Niedopatrzenie...

Nietoperze latały na posiłek nad gnojownikiem "na grubość lakieru" mijając gałęzie w sadzie...

:lol:

Kupa fałszywek!

 

Zmiana czułości i oświetlenie boczne IR rozwiązało problem.

Oczywiście, obrazki B/W.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dużo zdjęć ptaków wron. NIetoperzy nie widziałem. A jak sobie radzicie z zasłanianiem słońca przez chmury i generowaniem przez to alarmow?

 

jeżeli kamera pozwala to ustawisz to poprzez regulację czułości, tylko sprawdź czy nie przesadzisz bo wtedy powolny ruch przepuści bez reakcji.

Ja sam sobie zrobiłem jeszcze większe kuku bo dołożyłem szybkoobrotówkę z bardzo silną IR-dą (150m) , która przemieszcza się po trasie lub robi tracking poruszających się obiektów. Po tej samej stronie mam rybie oko na którym widzę silny strumień przemieszczającego się szybko światła IR jakby obok odbywał się koncert U2 ;-)

Będę kombinował coś z przesłoną żeby wyeliminować wpływ tego światła. Czy się uda - nie wiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nietoperze jeszcze za zimno...

Te dopiero dają czadu!

 

Postawiłem kamerę z widoczkiem na sad "od tyłu" posesji.

Cholera, przy gnojowniku sąsiedzkim... Niedopatrzenie...

Nietoperze latały na posiłek nad gnojownikiem "na grubość lakieru" mijając gałęzie w sadzie...

:lol:

Kupa fałszywek!

Zmiana czułości i oświetlenie boczne IR rozwiązało problem.

Oczywiście, obrazki B/W.

 

nie odstraszaj Ich, czasami wychodzą piękne ujęcia. U mnie jastrząb polował na mniejsze ptaki. Widoki jak na "National geografic". ;-)

na rybim oku super wychodzą ujęcia doziemnych wyładowań atmosferycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...