Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przepływowy ogrzewacz wody


sq5rk

Recommended Posts

Potrzebuję porady dotyczącej elektrycznego przepływowego ogrzewacza wody. Zastosowanie to wanna, prysznic. Trzy fazy są. Zatem jaka moc jest wskazana, i jakieś ogólne wrażenia z użytkowania. Z góry dzięki

 

Mam dwa w moim domku. Mam 2x 18kW. Na razie jestem zadowolony. W twoim przypadku gdy chcesz pod wanne powinienieś dać 21 lub 24 kW. Bałem się kosztów, ale jest OK. Nie opłaca mi się bodować instalacji z zasobnioka objętościowego gdzieś w piwnicy i całego systemu rur cyrkulacyjnych! A dodam, że mam piwnicę i dużo miejsca na takie systemy. :lol:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1 podgrzewacz 21kV, który miał obsługiwać łazienkę i kuchnię i niestety nie był to dobry wybór. Oto dlaczego :

1. Jednocześnie można korzystać z jednego odbiornika wody, w innym przypadku w obu jest zmina woda. Po prostu, by przepływacz dobrze działał musi byc określone minimalne ciśnienie a to spada przy używaniu dwu kranów

2. Woda jest ogrzewana o określoną ilośc stopni (nie do zadanej temp. ale o np 40stopni) stąd zimą gdy pobierana woda jest zimna uzyskana temperatura jest ok np do prysznica, latem jest ona o kilka stopni wyższa a zatem za gorąca, gdy próbujesz wymieszać z zimną znów nastepuje problem z cisnieniem wody przepływającej przez podgrzewacz i grzałki sie wyłaczają

3. Kuchnia jest oddalona od podgrzewacza o około 3 m i nigdy nie ma tam ciepłej wody

4. Nie ma mowy o zamontowaniu baterii termostatycznych

5. Duże zużycie wody, bo zanim w umywalce bedzie ciepła woda musi zleciec ta zimna z rur (raptem 1m od podgrzewacza) więc ręce zawsze myje w zimnej :(

 

Generalizując :

Moim zdaniem lepsze rozwiązanie to kilka pogrzewaczy mniejszej mocy, ale wtedy i tak jest potrzebny jeden wiekszy do wanny. Może może to wszystko działac z pompami cyrkulacyjnymi, ale to podraża inwestycje. Tak więc ja na pewno w nowym domu będe miała zasobnik c.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda. Wprawdzie mam dwufunkcyjny piec gazowy, ale postanowiłem sobie zamontować także jakieś alternatywne źródło ciepłej wody, by np. w razie awarii pieca móc umyć się w ciepłej wodzie. Do zakupu ogrzewaczy przepływowych zniechęciły mnie wspomnienia tego jak dziala takie urządzenie u moich rodziców w kuchni: najpierw struga wrzątku na ręce (zawsze się zapominałem), potem ledwo letnia woda... Więc wybrałem zwykły, nieduży bojler.

 

P.S. 21 kV to może być co najwyżej krzesło elektryczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...