Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy to jest dobrze położona kosta brukowa ? rozbieżne zdania z wykonawcą


Recommended Posts

Witam

 

Na pewno ktoś z furomowiczów zna się lepiej na układaniu kostki brukowej niż ja ;-) . Potrzebuje opinii na temat położenia kostki w moim ogrodzie . Oczywiście mamy rozbieżne zdania z wykonawcą , który to uważa się za fachowca i twierdzi że nie mam racji . Może tak jest ale wole się upewnić że to kwestia mojego gustu a nie błąd w kładzeniu nawierzchni.

Jak zerknięcie na zdjęcia to na pierwszy plan wysuwają się bardzo duże szczeliny/fugi między kostką , moim zdaniem kostka powinna dolegać do kostki tu natomiast zostawiona są duze szczeliny . Co uważacie na ten temat

WP_20150422_031.jpg

WP_20150422_032.jpg

Edytowane przez jacekot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od postanowień przed rozpoczęciem prac. Ja np na podjeżdzie mam kostak przy kostce, a na chodnikach w ogrodzie chciałem takie szerokie fugi jak u ciebie na około 1cm- z tego powodu że chce żeby mi na nich mech i trawa rosła - żeby wtopiło się to w trawnik. Ale podejrzewam że ty tego efektu nie chiałeś, bo tak ułożone płytki cieżko utrzymać w czystości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

... moim zdaniem kostka powinna dolegać do kostki tu natomiast zostawiona są duże szczeliny . Co uważacie na ten temat

Oj duże są - będzie trawa rosła jeśli tego nie chcesz - ja np ustalałem to wcześniej, że nie życzę sobie żadnych eksperymentów z wielkością szczelin i samym układaniem kostki.Może byłem upierdliwy ale to ja będę z niej korzystał. Twój błąd że tego nie ustaliliście chociaż dziwię się bo takie ułożenie jak Twoje jest praco-chłonniejsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zależy jakie kto ma podejcie do przyrody - ja randapen nie leje, bo szkoda mi tych mrówek które sobie wynoszą piasek spomiędzy płytek

:( ja ich nie lubię...właśnie przez ten piasek...szkoda, że go nie przynoszą? Wystarczy wyrwać ręką takie zielsko i znów rok spokój ale jak jest tego wiele to jest problem.

ps: Roundup chyba nie działa na mrówki!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...