Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problematyczna łazienka


Thamika

Recommended Posts

Prośba o pomoc w rozmieszczeniu płytek w łazience. Postawiłam na jasne kolory białe płytki i ciemniejsza podłoga + srebrna mozaika, którą muszę gdzieś "wsadzić" ponieważ skradła moje serce :p. Chciałabym, żeby łazienka była trochę nowoczesna, trochę glamour.

Łazienka jest strasznie nieustawna z krzywym sufitem, dlatego też nie chcę dawać płytek do samego sufitu. Wstępnie stawiam na Tubądzin Biloba grey na podłodze oraz białe prostokątne płytki na ścianach + ta nieszczęsna srebrna mozaika (sama jeszcze nie wiem gdzie). Drzwi do łazienki do białe Polskone Arco.

Okno będzie przesunięte w lewy górny róg tak aby zmieścił się prysznic.

Nie bardzo wiem do jakiej wysokości dać płytki i czy na komin też dawać czy zostawić "gołą ścianę" a może machnąć jakiś kolor ? Remont jest z małym budżetem, więc z grę nie wchodzą drogie rozwiązania niestety, oszczędzamy na ekipie robiąc sami.mozaika.jpgbiloba grey.jpgłazienka.jpg20150415_184455.jpg20150415_184523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało miejsca przewidziałaś na kibelek. Sam stelaż się co prawda zmieści ale zalecane jest zostawienie po bokach sedesu odstępów po ok.20cm(od ścian i innych sprzętów lub mebli) - u Ciebie wyjdzie mniej niż 10cm. Szczupła osoba jeszcze jakoś sobie usiądzie ale tęższa lub barczysta może się nie wcisnąć między pralkę a szafkę(?) przy kominie.

Kiepsko, że szafka umywalki dochodzi tak blisko kabiny - trudno będzie myć szybę w tamtym miejscu. Wizualnie też lżej by było gdyby przy kabinie stał kibelek - mniej by zasłaniał kabinę - ale pewnie nie można z nim za daleko od drzwi "odjechać".

 

Mozaikę chyba najlepiej położyć w okolicy lustra - jako pas między nim a blatem umywalki albo jako szeroką ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało miejsca przewidziałaś na kibelek. Sam stelaż się co prawda zmieści ale zalecane jest zostawienie po bokach sedesu odstępów po ok.20cm(od ścian i innych sprzętów lub mebli) - u Ciebie wyjdzie mniej niż 10cm. Szczupła osoba jeszcze jakoś sobie usiądzie ale tęższa lub barczysta może się nie wcisnąć między pralkę a szafkę(?) przy kominie.

Kiepsko, że szafka umywalki dochodzi tak blisko kabiny - trudno będzie myć szybę w tamtym miejscu. Wizualnie też lżej by było gdyby przy kabinie stał kibelek - mniej by zasłaniał kabinę - ale pewnie nie można z nim za daleko od drzwi "odjechać".

 

Mozaikę chyba najlepiej położyć w okolicy lustra - jako pas między nim a blatem umywalki albo jako szeroką ramę.

 

Właśnie najlepsze jest to, że choćbym nie wiem jak kombinowała, nie wygospodaruję więcej miejsca na kibelek. Łazienka jest strasznie mała, próbowałam nawet "przenieść" pralkę na korytarz i zabudować ale niestety nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś pierwsze od drzwi, o wymiarach 58x57, to jest komin czy jakaś szafka? Na fotkach nie wygląda jakby tam było coś tak szerokiego... Jeśli to szafka to zrób ją albo węższą albo trochę szerszą i wtedy w niej schowaj pralkę.

Umywalkę możesz umieścić nad pralką jeśli komin jest faktycznie taki duży. Oczywiście jakąś płytką(niską)umywalkę a syfon/rurę puścić z boku pralki. Jedna z forumowiczek coś takiego u siebie zastosowała(próbuję wkleić foto ale u mnie się teraz obrazki z tinypic nie pokazują więc nie wiem czy poszło):

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=34pyjw9&s=8

Jeśli nie widać obrazka to podaję linki do postu z prezentacją łazienki josei:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-%C5%81AZIENKI-NASZE-!!!!!!&p=6443999&viewfull=1#post6443999

 

I jeszcze fotka z podobnym rozwiązaniem (tu widać, że sedes i tak trochę za blisko pralki ale nie wiem co jest po jego drugiej stronie):

dsc_0044.jpg

 

Spróbuj te dodatkowe kilka cm wygospodarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś pierwsze od drzwi, o wymiarach 58x57, to jest komin czy jakaś szafka? Na fotkach nie wygląda jakby tam było coś tak szerokiego... Jeśli to szafka to zrób ją albo węższą albo trochę szerszą i wtedy w niej schowaj pralkę.

Umywalkę możesz umieścić nad pralką jeśli komin jest faktycznie taki duży. Oczywiście jakąś płytką(niską)umywalkę a syfon/rurę puścić z boku pralki. Jedna z forumowiczek coś takiego u siebie zastosowała(próbuję wkleić foto ale u mnie się teraz obrazki z tinypic nie pokazują więc nie wiem czy poszło):

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=34pyjw9&s=8

Jeśli nie widać obrazka to podaję linki do postu z prezentacją łazienki josei:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-%C5%81AZIENKI-NASZE-!!!!!!&p=6443999&viewfull=1#post6443999

 

I jeszcze fotka z podobnym rozwiązaniem (tu widać, że sedes i tak trochę za blisko pralki ale nie wiem co jest po jego drugiej stronie):

dsc_0044.jpg

 

Spróbuj te dodatkowe kilka cm wygospodarować

 

To coś obok drzwi o wymiarach 58x57 to komin :) Nie da się go niestety zmniejszyć. Zdjęcie się wkleiło ale szczerze? średnio to estetycznie wygląda. Może po prostu zmniejszę tą umywalką? Wezmę 40x40 i wtedy automatycznie szafka pod umywalką też będzie mniejsza (robiona na zamówienie). Nie będzie to karykaturalnie wyglądać? Zawsze to dodatkowe 8-10 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U josei nieestetycznie? Jej umywalka nie jest w moim guście ale na pewno nie powiedziałabym, że jest nieestetycznie. Na tej drugiej fotce i owszem - wyszło tak sobie ale chodziło mi o pokazanie, że takie rozwiązanie jest możliwe. Moim zadaniem lepiej umywalkę postawić na blacie i niech sobie trochę nawet nad pralkę nachodzi niż wpuszczać umywalkę w kawalątek blatu obok pralki.

Przykładowa wizualka z proponowanym przeze mnie rozmieszczeniem.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1d1e6fac6c35.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5eea54e05123.jpg

 

Szafka umywalkowo-pralkowa ma 96cm, miejsce na kibelek ok.64cm - razem 160cm i zostaje z 90cm więc będzie odstęp 10cm między szafką a kabiną. Szafka ma 45cm głębokości bo szkoda tu wstawiać jakiegoś wielkiego kloca, pralka jak najpłytsza. Stelaż wc niski, żeby nie wystawał powyżej blatu. Pas mozaiki pod lustrem. Białe płytki możesz położyć tylko w kącie prysznicowym i za kibelkiem, ewentualnie na pozostałych ścianach do wysokości ok.120cm(tak jak się kończy mozaika i zaczyna lustro). Ale jak chcesz wszędzie płytki wysoko to też chyba nie zaszkodzi. Pod oknem możesz postawić jakiś ładny, płytki, niewysoki regalik na ręczniki, kosmetyki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U josei nieestetycznie? Jej umywalka nie jest w moim guście ale na pewno nie powiedziałabym, że jest nieestetycznie. Na tej drugiej fotce i owszem - wyszło tak sobie ale chodziło mi o pokazanie, że takie rozwiązanie jest możliwe. Moim zadaniem lepiej umywalkę postawić na blacie i niech sobie trochę nawet nad pralkę nachodzi niż wpuszczać umywalkę w kawalątek blatu obok pralki.

Przykładowa wizualka z proponowanym przeze mnie rozmieszczeniem.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1d1e6fac6c35.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5eea54e05123.jpg

 

Szafka umywalkowo-pralkowa ma 96cm, miejsce na kibelek ok.64cm - razem 160cm i zostaje z 90cm więc będzie odstęp 10cm między szafką a kabiną. Szafka ma 45cm głębokości bo szkoda tu wstawiać jakiegoś wielkiego kloca, pralka jak najpłytsza. Stelaż wc niski, żeby nie wystawał powyżej blatu. Pas mozaiki pod lustrem. Białe płytki możesz położyć tylko w kącie prysznicowym i za kibelkiem, ewentualnie na pozostałych ścianach do wysokości ok.120cm(tak jak się kończy mozaika i zaczyna lustro). Ale jak chcesz wszędzie płytki wysoko to też chyba nie zaszkodzi. Pod oknem możesz postawić jakiś ładny, płytki, niewysoki regalik na ręczniki, kosmetyki itp.

ALICYJA, już teraz widzę, po prostu wcześniej nie spojrzałam w link tylko na wklejone zdjęcie z samym blatem. Faktycznie ładnie to wygląda. Przeogromnie dziękuję ja wizualizacje! :) idę przegadać z przyszłym mężem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...