Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak estetycznie ukryć studzienkę


Recommended Posts

Witam. Wybudowałem dom na działce usytuowanej na niewielkim wzniesieniu (między poziomem drogi, a końcem działki jest 2 m różnicy). Po nawiezieniu około 30 wywrotek ziemi efekt jest taki, że przed i za domem teren jest równy jak stół, a zejście z jednego do drugiego poziomu następuje wzdłuż szczytów. Jednak mimo nawiezienia takiej ilości ziemi za domem znajduje się studzienka kanalizacyjna, której betonowa, owalna konstrukcja o średnicy około 1,5 metra znajduje się około 15 cm nad powierzchnią terenu. Do tego dochodzi sama klapa studzienki, czyli kolejne 10-15 cm. Czy ktoś ma pomysł jak to ukryć, żeby wyglądało dobrze, nie szpeciło terenu i nie stanowiło zagrożenia dla dzieci? Nasypywanie kolejnych kilkunastu wywrotek nie wchodzi w gre. Jakoś nie wyobrażam sobie usypania kopca wokoło. Szukam fajnego rozwiązania, które pozwoli nadal w razie potrzeby korzystać ze studzienki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć płytę stropową i jeden krąg, włożyć krąg o połowę niższy. Różnicę, która zostaje podmurować pod włazem (są prefabrykowane podkładki).

 

Zadam naiwne w polskich realiach pytanie: to legalne? Studzienki wraz z wysokościami n.p.m. są ponanoszone na mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam naiwne w polskich realiach pytanie: to legalne? Studzienki wraz z wysokościami n.p.m. są ponanoszone na mapy.

 

Na drodze może tak, ale na prywatnej działce? Chciałabym zobaczyć ten przepis. Jeśli możesz to wskaż go proszę.

 

Najprostszy pomysł to wykonanie drewnianego podestu o średnicy ok. 30cm większej od włazu. Moze być okrągły ale nie musi. Musi być natomiast nakładany na klapę i zdejmowalny. Zasłony kręgi i upiększyć ogród.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub wiatrak :)

Też może być w zależności co dla właściciela nieruchomości podoba się . Tutaj najważniejsze jest właśnie to i nie oznacza wcale, że innym musi się podobać. Z kolei co do wiatraka ( tutaj pisze całkowicie swoje zdanie) to wykonywałem kiedyś takie ruchome . Całość też ustawiała się do kierunku wiatru samoistnie dzięki tylnej ,, skrzydlicy,,. Całość była na łożysku oporowym a metalowa rama była mocno zakotwiona w ziemi( beton). Tutaj z kolei na pokrywie taki by odpadał chociaż też można pokusić się o zakotwienie ale może i być lekki wiatrak tylko z ruchomymi skrzydłami. Tutaj właściciel ma się czuć dobrze a nie bierni obserwatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...