Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wymiennik ciepła (korozja?) w piecu dwufunkcyjnym gazowym


treq

Recommended Posts

masz duże wahania ciśnienia między zimnym a rozgrzanym układem?

 

dokładnie Ci nie odpowiem, bo to nie mój piec tylko teściów i dopiero co zainteresowałem się problemem. Na razie raz go oglądałem i sprawa wyglądała tak, że

na zimnym układzie po dobiciu wody do układu do ok. 1,3 bar, to po ok 1-2h spada już do 0,5bar, a nawet zera. Podgrzewanie niewiele podnosiło ciśnienie, ale dokładnie w tej chwili nie powiem do ilu (może do jakiś 1,6-1,8 ). W momencie gdy na piecu wskazuje 0bar, to na naczyniu przeponowym jest 1bar. Trochę mnie dziwi, że gdy na piecu jest prawidłowe ciśnienie, to w momencie odkręcania ciepłej wody w kranie i uruchomienia się pompki ciśnienie spada o jakieś 0,3-0,4bar. Jakieś sugestie? Może to być pozapowietrzany układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór bezpieczeństwa jest "wolny" i nie puszcza, ale tak jak piszesz spróbuję nabić kocioł i odciąć go od instalacji tylko do tej pory nie mogłem tego uczynić bo nie ma zaworu na wyjściu. Dołożę w weekend ten zawór, bo i tak jest tam zaraz za piecem coś do poprawki to będzie taka możliwość. Chciałbym wyeliminować na razie wszystko co się da, żeby nie kuć instalacji, której nie widać, a jest w podłodze. Ale tak nawiasem, to czy zapowietrzenie instalacji mogłoby dawać takie efekty, w tak krótkim czasie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...