Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

do Anuli i Paw?a


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Teska, pięć godzin sie paliło na pewno bo tyle czasu bylismy, ile czasu sie paliło dalej nie wiem bo pojechaliśmy do domu, zostawiając kominek z palącym sie drewnem. Zdjęcia sa na onecie, na stronie fotoalbumy, w kategorii Chatki Puchatki, tytuł dom Anuli i Pawła, na razie sa tam tylko dwa zdjęcia ale może uda mi się cos jeszcze tam umieścić. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Pytania mam dwa:

-w którą stronę otwiera się brama wjazdowa i czy macie juz zamontowany siłownik /jaka firma i ile kosztował//

- czy w łazience górnej da się stanąć w wannie po jej szerszej stronie?

Anula macie dom pięknie wkomponowany w otoczenie, gratulacje.

Majka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za dobre słowa :smile: Do Majki: brama wjazdowa jeszcze bez siłownika ale na pewno bedzie to NICE bo taki napęd ma brama garażowa a chcemy mieć wszystko w jednym pilocie. Cen jeszcze nie znam (ale na pewno beda wysokie i bardzo wysokie). W wannie po szerszej stronie da sie stanąć jesli się trafi w otwór na okno :smile:, mozna tam tez usiąść tzn ja mogę bo Paweł ma 190 cm wzrostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...
Anula! Gratulacje za wspaniały dziennik - konkretny a jednocześnie z humorem i odpowiednią do naszej rzeczywistości dozą ironii. Ja dopiero zaczęłam pisać swój, ale czuję, że mnie wciąga i też powoli zostaję Agatą Christie! To całkiem fajne! Dom też macie superowy - taki z fantazją; nasz będzie niestety (z powodu moich odczuć estetycznych) i stety (z powodów finansowych - hurra!) bardzo prosty - prostokącik z dwuspadowym dachem, lecz za to bardzo funkcjonalny i mimo małej powierzchni 116mkw + garaż dość przestronny. Za to jednak będą u nas dwa duże tarasy - jeden zadaszony i jeden z naszej sypialni - odkryty, na którym zamierzamy wieczorkiem czytać książki, albo rozmawiać, albo.... Pozdrawiam i szczerze gratuluję (i po cichu też zazdroszczę finiszu, chociaż te naloty inspekcji i sąsiadka - do odrzutu). Ivette
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ivette! Nasz dom tez jest bardzo prosty, glownie z powodow finansowych i bardzo malej dzialki. Jako ze jestesmy w trakcie podzialu nieruchomosci ostatnio dowiedzialam sie dokladnie ile ma nasza ziemia: niecale 650 m. Gdybym mogla budowalabym parterowy ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. Gdzie budujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Anula! Ja buduję w Szczecinie. Moja działka ma 520 mkw, więc to prawdziwe maleństwo ale za to w pięknym miejscu, 400 metrów od Puszczy Wkrzańskiej. Działki tu są bardzo drogie 115,-zł za mkw, za to z pełnym uzbrojeniem (droga i óswietlenie też i kanalizacja deszczowa). Nam nasze włości w zupełności wystarczą tym bardiej, że żadne z nas nie garnie się do "obrabiania" ogrodu. Jeszcze raz pozdrawiam! Ivette
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Zgadza się, tynk jest dwukolorowy bo chcielismy poprawić proporcje po podniesieniu scianki kolankowej :smile:

Anula, super pomysł. Muszę się przyjrzeć czy u nas by coś takiego dobrze wyglądało bo też podnieśliśmy i niestety :( proporcje wyszły do poprawienia. Tylko że u Was chyba też dach trochę dłuższy ( taki miał być czy wydłużaliście ? ), my o tym w porę nie pomyśleliśmy, wydłużyliśmy tylko okap nad wejściem.

Przyłączam się do pytania o cenę schodów, czy też tak jak parkiet są dębowe ? ( sorry jeśli tego nie doczytałam )

Czy robiliście już podbitkę ?

Pozdrawiam. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc i czolem

Co do ceny schodów to poznam ja ostatecznie dzis wieczorem. To znaczy wiem ze jeden stopien (debowy) kosztuje 100 PLN ale nie wiem ile kosztuje balustrada. Metr parkietu (debowy i jesionowy) tez 100; w tej cenie jest drewno, ulozenie, wycyklinowanie, kaponowanie i pierwsza warstwa lakieru. Klej, kapon i lakier płacimy my. uwazam ze to dobra cena.

Pozdrawiam i napisze jutro ile ostatecznie kosztowaly schody :D

Anula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...