Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki lakier do parkietu


Sylwester

Recommended Posts

Proszę zawsze przeczytać etykietę na opakowaniu. Zastosowany przez Ciebie lakier jest przeznaczony do boazerii i nie nadaje się do podłóg, jakkolwiek powinien wyschnąć (termin przydatności???).

Przesyłm link do lakierów domaluxu gdzie znajdziesz rodzaj i opis lakieru poluretanowo-akrylowegi (wodnego) do podłóg. http://www.domalux.pl/porady/jaki-lakier-wybrac

Nie mam dobrej recepty na usunięcie tylko problematycznego lakieru. Obawiam się, że czeka Cię szlifowanie powierzchni podłogi do surowego drewna. Pozdrawiam.

Edytowane przez Parkiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Witajcie,

potrzebuje polakierować podłogę w postaci desek sosnowych, zbiorczo około 60m kw. Wcześniej chciałbym je czymś przyciemnić (bejca lub coś innego), przeczytałem tutejsze fora i jestem w kropce. Na początku myślałem o caponie zabarwionym tikkurilą oraz warstwie wierzchniej z Domoluxa Super Gold (półmat) co by się nie ścierało za szybko. Czytam i czytam i nie wiem, czy to czasem dobre no bo śmierdzące i niekoniecznie zdrowe (mam małe dziecko). Co byście polecili?

coś wodnorozpuszczalnego? Czy ten zestaw co wcześniej wybrałem? Na pewno w grę wchodzi lakier a nie olejowanie. Ważne dla mnie są:

- ścieralność - ma być jak najmniejsza

- kwestia przyciemnienia desek - mają być zabarwione

Oczywiście nie ja będę lakierować i bejcować, także smrodek tego nie będzie mi przeszkadzać, dechy są już wycyklinowane przez fachowców i to oni będą lakierować, ja tylko wybieram materiał.

Proszę o odpowiedź i dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
  • 5 years później...

A ja mam taki dylemat:

Około 80m2 parkietu, malowany ok 2 lata temu, ale nie wiadomo czym (coś "ekologiczne", jak twierdzi sprzedawca mieszkania).

Parkiet jest w dobrym stanie, nie ma przetarć ani nic takiego. Widać wprawdzie, że stara warstwa nie była niedokładnie zdarta, ale nie przeszkadza mi to na tyle, żeby chcieć cyklinować całość i malować od zera. Mieszkanie było jednak remontowane i tu i ówdzie trzeba było uzupełniać parkiet (np w dziurach po usuniętej ścianie. Do tego obecnie jest mat, a ja chcę błysk. No i wykorzystując remont chcę załatwić temat parkietu tak, żeby mieć z nim spokój na kolejne 10-20 lat.

I teraz skonsultowałem dwóch parkieciarzy - jeden mówi, że nie trzeba zmatawiać, a tylko przemyć "takim specjalnym płynem za 50zł" i jechać z lakierem. Lakier jaki na to poleca to Arboritec. Drugi z kolei nie słyszał o żadnych płynach, chce zmatowić całość ("wie Pan, mam taką specjalną maszynę do matowienia, to nie cykliniarka") i jechać lakierem. Lakiery stosuje zazwyczaj Bona albo Uzin, ale może mi pomalować czym chcę.

No więc ja po lekturze tego wątku wymyśliłem, że dam chyba Berger Seidle AQUA SEAL 2K-PU Połysk (chyba najtrwalsze z tego, co teraz jest na rynku?) oraz powiem facetowi, żeby najpierw zmatowił, a potem przemył tym płynem.

Aaale po pierwsze nie jestem jeszcze pewien tego lakieru, po drugie nie wiem, ile warstw dać, żeby było dobrze, a po trzecie, nie znam marki tego płynu do przemywania (a robić dałbym temu drugiemu człowiekowi, który dotychczas płynu nie stosował). I w ogóle nie jestem pewien, jak jak to jest z nakładaniem na stary lakier - wszyscy tu raczej analizują świeży parkiet albo cyklinowany...

 

Co robić? I czym malować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...