Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mam wrazenie ze dębowy parkiet jest zbyt miekki


Recommended Posts

Doradźcie mi co zrobić bo zaczynam byc zalamana. Wydalam kupę kasy na dębowy parkiet ale mam wrażenie ze jest on jakiś miękki! Jak spadnie cos cięższego to robi sie wgniecenie, a ostatnio ekipa montująca meble zrobila w nim mala dziurę. Czy tak powinien zachowywać sie drewniany parkiet? Czy można w jakiś sposób go reklamować czy cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi co zrobić bo zaczynam byc zalamana. Wydalam kupę kasy na dębowy parkiet ale mam wrażenie ze jest on jakiś miękki! Jak spadnie cos cięższego to robi sie wgniecenie, a ostatnio ekipa montująca meble zrobila w nim mala dziurę. Czy tak powinien zachowywać sie drewniany parkiet? Czy można w jakiś sposób go reklamować czy cos?

Oczywiście że robią się wgniecenia i jest to nie do przeskoczenia :p- to tylko drewno . Na np sosnowe drewno spadnie wtyczka bolcem i też zrobi odgniot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde masakra, szkoda że wcześniej na to nie wpadłam, że byle pierdnięcie to podłoga się będzie wgniatać! do dupy z takim parkietem, tyle pieniędzy wydałam a teraz będę się bała go użytkować. co mnie podkusiło na drewno zamiast zwykłych paneli za połowę ceny ;( ;( ;( ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to lakiery są do bani. Ekologiczne, wodne aby wykonawca szybko pomalował i mało się nawąchał.

Z lakierami jest jak z wełną do ociepleń - fachowca nie zaproponuje materiału który jest najlepszy dla klienta...

 

Skąd takie teorie?? Przecież parkieciarz nie wciska klientowi lakieru na siłę- przed wycena prac przedstawia się różne opcje oraz omawia plusy i minusy chemii i eko ..jeśli klient chce super lakiery z najwyzszej półki to musi liczyć się z inną ceną ale jednak nikt przed nikim nie ukrywa nic , a po 2 to klienci nie są niemowami i sami mogą proponować co chcą ( w dobie internetu każdy wie co jest na rynku).

 

A po 3 to żaden lakier nie zapewni ochrony przed wgnieceniami od spadających ciężkich przedmiotów i uszkodzeniami tego typu

Edytowane przez monkey222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug twojej relacji parkiet został pomalowany slabym lakierem, w dodatku pewnie wodnym.

Jedyne wyjscie pomalowac minimum 2 razy dobrym lakierem, walkiem i nie wodnym.

Tylko maly mankament , taki lakier niestety smierdzi ok 2 doby. I podczas praclepiej ewakuowac zbedne osoby z domu.

Nawet zwykly domalux hemoutwardzalny lepiej zabezpieczy niz najlepszy wodny.

Dobry zwykly lakier w 3 warstwach wytrzyma nawet poruszanie sie drabina po parkiecie podczas remontu.

Jakim lakierem byl lakierowany twoj parkiet i ile razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Św.Mikołaj obudził się w maju i bajki opowiada.

 

Lakier nie poprawia twardości drewna.

 

Parametry - rodzaj lakieru powinny być odpowiednie do rodzaju - twardości drewna.

 

Dąb należy do gatunków średniotwardych, jakkolwiek drewno pozyskane z drzewa rosnącego na otwartej przestrzeni jest na ogół twardsze od drewna z lasu.

 

Twarde drewno to jatoba, merbau i tu twardy lakier to mniejsza podatność na uszkodzenie mechaniczne, ale za to mniejszy komfort w cieple dotyku.

 

Z drewnem miękkim jest zupełnie odwrotnie. Tu lakier powinien być bardziej miękki - elastyczny, aby nie pękał.

 

Warto trochę poczytać, popytać się, przemyśleć co bardziej odpowiada, trwałość, wygląd, komfort czy cena i wówczas dokonać wyboru.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug twojej relacji parkiet został pomalowany slabym lakierem, w dodatku pewnie wodnym.

Jedyne wyjscie pomalowac minimum 2 razy dobrym lakierem, walkiem i nie wodnym.

Tylko maly mankament , taki lakier niestety smierdzi ok 2 doby. I podczas praclepiej ewakuowac zbedne osoby z domu.

Nawet zwykly domalux hemoutwardzalny lepiej zabezpieczy niz najlepszy wodny.

Dobry zwykly lakier w 3 warstwach wytrzyma nawet poruszanie sie drabina po parkiecie podczas remontu.

Jakim lakierem byl lakierowany twoj parkiet i ile razy

 

Chryste Panie, daj zyć Sw. Mikołaju. Co za androny opowiadasz. Lakierami wodorozcieńczalnymi lakierowane sa samochody od kilku już lat. W jakich one jeżdżą warunkach, wszyscy wiemy. Lakier dobry wgniata się razem z drewnem. Zły lakier pęka w tym miejscu. Blacha 1mm na podłodze także ulegnie egnieceniu, jak spadnie np. nóz uchwytem w dół. Drewno lapacho nie pokaze już takich wgnieceń jak dąb, bo jest 2,5 razy twardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste Panie, daj zyć Sw. Mikołaju. Co za androny opowiadasz. Lakierami wodorozcieńczalnymi lakierowane sa samochody od kilku już lat. W jakich one jeżdżą warunkach, wszyscy wiemy. Lakier dobry wgniata się razem z drewnem. Zły lakier pęka w tym miejscu. Blacha 1mm na podłodze także ulegnie egnieceniu, jak spadnie np. nóz uchwytem w dół. Drewno lapacho nie pokaze już takich wgnieceń jak dąb, bo jest 2,5 razy twardsze.

 

Chryste panie co ty gadasz.

Po 1. Tak lakieruje sie samochody lakierami wodorozcienczalnymi, ale niestety na te lakiery naklada sie warstwe lakieru bezbarwnego.

Nie myl pojec to nie falba akrylwa ktora to w latach 80 lakierowalo sie duze fiaty i maluchy.

Zalakieruj sobie maske lakierem wodorozcienczalnym i nie polakieruj bezbarwnym, jedz na myjnie automatyczna i zobacz co ci zostanie bez bezbarwnego ktory zabezpiecza lakier.

Ps. Od kiedy ten pariet quick parkiet od Gajewskiego mozna nazwac parkietem.

To pseudo parkiet i w dodatku nie debowy bo tylko produkowany z debowych konglomeratow.

Jak to mozna nazwac parkietem.

Przepraszam nie obraz sie Kasiu, ale nie dziw sie ze ten parkiet sie wgniata.

To taki dmuchany parkiet nie prawdziwy tradycyjny, ktory nigdy by ci sie nie wgniutl od upadku wtyczki od zelazka.

Trzeba bylo sobie zalozyc panele, bylo by taniej.

Sprobuj przecyklinowac Kasiu swoj parkiet choc raz.

Niestety zostanie z niego bibula nie nadajaca sie do uzytku.

Panele zawse mozesz sobie wymienic po uszkodzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste panie co ty gadasz.

Po 1. Tak lakieruje sie samochody lakierami wodorozcienczalnymi, ale niestety na te lakiery naklada sie warstwe lakieru bezbarwnego.

Nie myl pojec to nie falba akrylwa ktora to w latach 80 lakierowalo sie duze fiaty i maluchy.

Zalakieruj sobie maske lakierem wodorozcienczalnym i nie polakieruj bezbarwnym, jedz na myjnie automatyczna i zobacz co ci zostanie bez bezbarwnego ktory zabezpiecza lakier.

Ps. Od kiedy ten pariet quick parkiet od Gajewskiego mozna nazwac parkietem.

To pseudo parkiet i w dodatku nie debowy bo tylko produkowany z debowych konglomeratow.

Jak to mozna nazwac parkietem.

Przepraszam nie obraz sie Kasiu, ale nie dziw sie ze ten parkiet sie wgniata.

To taki dmuchany parkiet nie prawdziwy tradycyjny, ktory nigdy by ci sie nie wgniutl od upadku wtyczki od zelazka.

Trzeba bylo sobie zalozyc panele, bylo by taniej.

Sprobuj przecyklinowac Kasiu swoj parkiet choc raz.

Niestety zostanie z niego bibula nie nadajaca sie do uzytku.

Panele zawse mozesz sobie wymienic po uszkodzeniu

Ośmieszyłeś się troche w pierwszym poście o wywodach i wróżeniu jaki lakier ma Kasia, a od drugiego postu już tylko się pogrążasz .

Ps - gdybyś wiedział z kim wdajesz się w przepychanke ( Jarek i parkiet) to ugryzłbyś wcześniej klawiature bo takich speców i fachowców to co oni powiedzą w tym temacie jest zazwyczaj święte :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Gdybym miala wczesniej taka wiedze jak dzis. Skąd miałam wiedzieć ze to dmuchany parkiet? Pytalam kiedys na forum o ta podłogę to niestety nikt mi nie odpisał. Myślicie ze mogę ja zareklamować ze jest za miekka czy cos z tym zrobić? Czy pozostaje mi przykryć dywanem :'( ale jestem zla na siebie. Co mnie podkusiło na ta podłogę! A chciałam drewno bo piękne, zdrowe. A nie miałam czasu na te wszystkie cyklinowania i lakierowania tobw sklepie polecono mi szybki parkiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmieszyłeś się troche w pierwszym poście o wywodach i wróżeniu jaki lakier ma Kasia, a od drugiego postu już tylko się pogrążasz .

Ps - gdybyś wiedział z kim wdajesz się w przepychanke ( Jarek i parkiet) to ugryzłbyś wcześniej klawiature bo takich speców i fachowców to co oni powiedzą w tym temacie jest zazwyczaj święte :D

 

Panie kochany mam w nowiutkim domku 220 m2 podlog i na wszystkich polozony piekny parkiet tradycyjny.

Mnie sie jakos nie wgniata.

Byl lakierowany i cyklinowany tradycyjna metoda i tradycyjnym lakieram, takim smierdzacym.

Taki parkiet mozna nazwac parkietem.

A na czym polega kladzenie parkietu i lakierowanie doskonale wiem, bo mam jeszcze 28 letni parkiet z mozajki w blokach po rodzicach.

Niedawno robilem kapitalny remont w blokach przed sprzedarza i jakos ta mozajka nawet od drabiny sie nie powgniatala.

A cyklinowany byl i malowany chyba z 10 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i nie wrozylem jakim lakierem ma kasia parkiet pomalowny tylko poddalem dyskusji moje przypuszczenia.

W nastepnym poscie zapytalem jaki parkiet i czym lakierowany.

A w przepychanki slowne sie nie wdaje, bo kultura forum tego wymaga.

Dziekuje za rozmowe.

Nie mam wiecej nic do dodania.

Wyrazilem tylko swoje zdanie.

Przepraszam nie wiedzialem, ze jest t zabronione.

Przepraszam za ewentualne bledy i pisownie,ale pisze z tabletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie teorie?? Przecież parkieciarz nie wciska klientowi lakieru na siłę- przed wycena prac przedstawia się różne opcje oraz omawia plusy i minusy chemii i eko ..jeśli klient chce super lakiery z najwyzszej półki to musi liczyć się z inną ceną ale jednak nikt przed nikim nie ukrywa nic , a po 2 to klienci nie są niemowami i sami mogą proponować co chcą ( w dobie internetu każdy wie co jest na rynku).

 

A po 3 to żaden lakier nie zapewni ochrony przed wgnieceniami od spadających ciężkich przedmiotów i uszkodzeniami tego typu

 

Mój jesion był malowany lakierem Blanchon intensiv. Może to wina samego drewna ale bym stawiał na lakier wodny. Fachowiec nie chciał gadać o lakierze firmy scala. Szkoda że dałem się namówić bez dogłębnej weryfikacji.

A co do 'fachowych' opinii na tym forum i to nie dotyczy teraz tego tematu to trzeba przejrzeć wiele wątków aby dowiedzieć się rzetelnej i nienaciąganej informacji. Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą i niestety spora część firm i wynajętych przez nich ludzi tworzy w ten sposób nową rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele ale sie naczytalem...moze bys rozwinoł..termin "dmuchany parkiet"....to raz a dwa moze podasz jakies konkrety..np ktory to lakier jest twardszy od drewna dajmy na to debowego..jesli podajesz za przykład swoja mozaike i dab lity jak rozumiem w postaci ułożonych deszczółek parkietowych..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie też bym chciała wiedzieć co to dmuchany parkiet.

Mam pytanie - czy ewentualnie widzicie ratunek dla mojej podłogi? Nie mówię dziś, ale za parę lat, by po cyklinowaniu go wzmocnić jakimś dobrym lakierem?

 

Czy twoje deski lub parkiet to element dwuwarstwowy (deszczułka), trój warstwowy (deska) lub wielowarstwowy (dąb przyklejony do sklejki). Im cieńsza warstwa wierzchnia lica, tym łatwiej powstają wgłębienia i dodatkowo tym bardziej gdy warstwą spodnią jest podłoże z drewna iglastego lub liściastego miękkiego. Jeżeli jest to lite drewno dębowe o grubości 16-22mm, to te wgłębienia są dużo mniejsze mimo, że twardośc jest bardzo podobna wręcz ta sama. Lico może mieć grubość minimum 2,5mm, klejone do miękkiej sosny czy świerka, niestety będzie miało tendencję do wgłębień większych, niż dąb 22mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele ale sie naczytalem...moze bys rozwinoł..termin "dmuchany parkiet"....to raz a dwa moze podasz jakies konkrety..np ktory to lakier jest twardszy od drewna dajmy na to debowego..jesli podajesz za przykład swoja mozaike i dab lity jak rozumiem w postaci ułożonych deszczółek parkietowych..

 

Tak wlasnie moja mozaika to dab lity w postaci ulozonych deszczulek.

I to mozna nazwac parkietem.

Ja napisalem ze dlamnie taki parkiet jak podala kasia to parkiet dmuchany lub inaczj pseudo parkiet.

Ja taki parkiet traktuje jako cos w stylu paneli z wzorem parkietu i nigdy nie moge tego typu parkietu przyrownywac do parkietu tradycyjnego.

Dla mnie jest to cos na wzor sprasowanego panela z przyklejona cienka warstwa lica w postaci debowego konglomeratu powstalego z odpadow powstalych przy produkcji parkietu tradycyjnego w postaci litego drewna debowego 16 -22 mm jak pisze kolega po nizej.

To cos na wzor plyty osb powstalej z odpadow trocin.

Nigdy produkt posredni nie bedzie tak trwaly jak produkt podstawowy.

Ja bym ci kasiu nie proponowal w przyszlosci go cyklinowac.

A napewno zadzwonic do producenta czy dopuszcza wogule cyklinowanie twojego guick parkietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...