Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grubość deski na podłogę do konstrukcji na placu zabaw .


Recommended Posts

Witam

 

zaprojektowałem plac zabaw , wieżyczki , zjeżdzalnie , mostki ...itd . Jedna rzecz nie daje mi spokoju , a mianowicie deski na podłogę konstrukcji .

Zastanawiam się czy deska o grubości 3,2 cm będzie odpowiednia tzn nie będzie się wyginała pod ciężarem dzieci (trzeba pamiętać że może być taki moment że w danym miejscu znajdzie się na raz 4 dzieci i obciążenie może być 100 - 120kg w danym miejscu . Podłogi będą na wysokości 1m - 1,5m wiec ważne aby były wytrzymałe . Aby podać cały obraz to tylko dodam że podłogi będą osadzone na dwóch belkach konstrukcyjnych o grubości 10cmx10cm oddalonych od siebie o 60 cm więc odległość jest nie wielka więc wg mnie nie powinno być problemu i deski 3,2 cm nie powinny się uginać .

 

Czy dobrze sobie skalkulowałem ? czu jednak powinienem na podłogę polożyć deski 4cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

w zasadzie skończone zostały jeszcze daszki do pokrycia ,ale deska podłogowa 3,2 cm w zupełności wystarcza , w sumie poszło ponad 3 m3 szlifowanego drewna , przetestowane przez dzieci jak i dorosłych eszcze się pochwale na koniec moim wykonaniem , kolejny będzie już łatwiej budować mam już jakieś doświadczenie ;-) , więcej zdjęć na http://www.domkikotwica.pl

ale to jeszcze nie koniec mam jeszcze parę pomysłów co można tu dodać ....

Domki Letniskowe Dąbki Kotwica Plac Zabaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...