Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kuchnia- wizje


evito

Recommended Posts

Cześć wszystkim, korzystając z okazji nowicjusza liczę z góry na wyrozumiałość wiem że na forum jest pewnie dużo przykładów i propozycji urządzenia kuchni ale idę trochę na łatwiznę i chciałam poprosić o kilka rad i opinie. Jestem na etapie urządzania kuchni o wymiarach 5,2x2,4 m docelowo koniec kuchni bedzie wydzielony na spiżarnię dlatego kuchnia bedzie miała ok 3,8x2,4 m. [ATTACH=CONFIG]320775[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]320776[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]320777[/ATTACH]

Plan jest taki aby pod oknami zrobić długi blat z szafkami na podłodze bez szafek górnych, ściana lewa od skosu bedzie spiżarnią a na prawej scianie planuję zabudowę do samej góry na równo ze skosem i ustawienie lodówki albo zabudowanej albo osobno.

Pomóżcie mi w rozplanowaniu liczy sie dla mnie kazda opinia (pod lewym oknem chce umiescić zlew a pod prawym kuchenkę i płytę) czy moja wizja wam sie podoba, czy macie jakies inne odczucia i wizje

Czekam z niecierpliwością na komentarze i pytania

Pzdr Krysia

 

Płyta na oknie to chyba nie jest najlepszy pomysł. Co z okapem? Ile jest od podłogi do parapetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Arek. Okna zaczynają sie na wys. ok 80 cm niestety nie mierzyłam ale zrobię to jutro.

O okapie nie myślałam bo miałam nadzieję ze nie bedzie potrzebny skoro mam okno które zawsze można otworzyć.

Z pod drugiego okna chcę przenieść grzejnik na przeciwległą scianę ale też słyszałam że pod oknem powinien być grzejnik tylko to raczej bedzie duzy problem dla mnie bo pod oknami chce koniecznie zabudowę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Arek. Okna zaczynają sie na wys. ok 80 cm niestety nie mierzyłam ale zrobię to jutro.

O okapie nie myślałam bo miałam nadzieję ze nie bedzie potrzebny skoro mam okno które zawsze można otworzyć.

Z pod drugiego okna chcę przenieść grzejnik na przeciwległą scianę ale też słyszałam że pod oknem powinien być grzejnik tylko to raczej bedzie duzy problem dla mnie bo pod oknami chce koniecznie zabudowę :/

 

Standardowo wysokość blatu to 86cm, ale coraz częściej dochodzi nawet do ponad 90cm, przy niższej wysokości będziesz bardzo męczyć kręgosłup, 80cm to stanowczo za mało. Kuchni bez pochłaniacza też sobie nie wyobrażam... Grzejnik pod oknem to kolejna przeszkoda. Może zostawić ścianę z oknami w spokoju i zabudować przeciwległą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku: zmierzyłam okno i parapet zaczyna sie na wys 93 cm. Jeśli okap to konieczność to wolę podzielić zabudowę na lewej scianie i wstawić tam płytę z piekarnikiem. Plus takie ze na lewej scianie jest wentylacja. Pod prawe okno dam zlew i skrócę blat przez co nie bedzie trzeba przenosic grzejnika. Szkoda mi tylko tak to zrobić bo az sie prosi długi blat pod oknami :) A przeciwległa sciana zostanie pod stół. Co o tym myślisz ?

I jeszcze z innej beczki - dlaczego nie powinnam przenosic grzejnika na przeciwległą scianę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie konieczność, bo są osoby, które go nie mają;) Na pewno przy płycie gazowej okap jest obowiązkowy, okno nie zawsze można otworzyć. Grzejnik też jak się uprzesz można zabudować. Co do twojej propozycji przydałby się rzut z góry i oznaczenie ścian np ABCD i twój zarys, bo nie do końca wiem co masz na myśli. Nie możesz porozmieszczać sprzętów na 3 różnych ścianach bo kuchnia ma ponad 5m długości (spiżarka jeszcze jest czy jej nie ma?), nabiegasz się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek załączam rzut kuchni abyś lepiej mnie zrozumiał. Takie ustawienie byłoby najlepsze wg. mnie ale szukam potwierdzenia mojej wizji aby nie zrobić jakiegoś głupstwa. Na ścianie z lodówką jak pisałam chciałabym pełną zabudowę, całą "szafę" do sufitu, skos sprawi że bedzie ciekawa. Taka zabudowa bedzie super z uwagi na brak szafek na scianie z oknami, powinno sie wszystko pomieścić przy takim ustawieniu. Blat o takiej długości bedzie też wygodny do pracy - miejsce planuje między zlewem i płytą ok 100 cm to powinno wystarczyć :)

Kuchnia model.jpg

Edytowane przez krsia-krk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo gotujesz? Jeśli nie to będzie ok:) Jeśli tak to brak okapu, wiszących szafek czy większej ilości blatu będzie odczuwalny. Jakoś nie widzi mi się schylanie do szuflad po talerze, szkło czy przyprawy co chwilę. Górną będziesz miała jedną, do kolejnych już się trzeba schylać. Na blacie zwykle coś stoi, chlebak, krajalnica, inny drobny sprzęt lub zostawiony nieporządek. W zimę podczas dłuższego gotowania okna nie otworzysz, a opary będą osiadały na meblach i ścianach. Można skrócić tą wysoką zabudowę, i dać na prawej ścianie płytę. Ja najchętniej zabudowałbym proste ściany (np dolna i lewa), a przy oknach postawił stół. Po prawej od góry do dołu zabudowa służąca jako spiżarnia. Pomieszczenie będzie zdecydowanie większe, w takim przyjemniej się spędza czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arku za sugestie, myślę że sprawa i tak rozstrzygnie sie na jesień jak bedziemy mieli już wszystko podomykane. Mam jeszcze trochę czasu na przemyślenia i poszukanie inspiracji. Na tą chwilę ściągnę kogoś od mebli bo to też ważne żeby oszacować koszty mebli w zależności od ustawienia.

Jak zacznę działać to wrzucę fotki z realizacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...