Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanawiam się co wybrać:

Porotherm 25 PW czy E3 lub Termoton lub Mega-Max bo parametrami wszystko wygląda podobnie. Analizował ktoś temat głębiej? Co je różni?

Co wybrać?

 

Znalazłem że Porotherm E3 jest w grupie konstrukcyjnej (grupa elementów murowych) 3. Może mi wyjaśnić ktoś czego to dotyczy?

Edytowane przez trzcionek
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/200933-porotherm-25-pw-czy-e3-lub-termoton-lub-mega-max/
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat. Wziąłem Cerpola mega max ponieważ bardzo go zachwalali, że pustak równy i mniej kruchy niż np leier. Jestem zadowolony bo jest tańszy o 0.70 gr, na sztuce w porównaniu z Porothermem,nie ma w ogóle odpadów, ale mimo wszystkich pochwał jakie zebrał to napewno nie jest w 100% równy.
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/200933-porotherm-25-pw-czy-e3-lub-termoton-lub-mega-max/#findComment-6836038
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy będzie najprawdopodobniej Porotherm 25 E3, czyli pustak o nieco mniejszej zawartości materiału ceramicznego, a przez to z nieco mniejszą nośnością i izolacyjnością termiczną i akustyczną i większą kruchością. Ja brałem tego pustaka na dwie ściany zewnętrzne garażu (w obrysie budynku). Polecam, ale przed zakupem warto obejrzeć sobie pustaki w składzie, bo rzeczywiście kruszą się trochę bardziej niż zwykła 25-tka.
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/200933-porotherm-25-pw-czy-e3-lub-termoton-lub-mega-max/#findComment-6836221
Udostępnij na innych stronach

ok w poniedzialek zaczynam sciany wiec napisze co i jak cena jaka zaplacilem za sztuke poro E3 to 3,70 zl

 

Ja mam z E3 wymurowaną ścianę narożną garażu (garaż jest w bryle budynku). Nie było z tymi cegłami żadnych problemów, są tańsze od zwykłych 25-tek o kilkanaście procent. Wizualnie różnicy nie ma dużej - pustaki wydają się być trochę jaśniejsze i mają cieńsze żebra w środku. Parametry też jakoś szczególnie nie odbiegają od klasycznego pustaka. Moim zdaniem jest to sensowne rozwiązanie, szczególnie przy łączeniu z innymi technologiami Porothermu. Co do nośności to znam człowieka, który całe pierwsze piętro wymurował z pustaków E3 i nic a nic mu się nie stało - ścianę kolankową zrobił potem bez żadnych problemów. Co do ceny, to ja płaciłem na pewno mniej niż 3,70 za pustak E3. Z tego co pamiętam było to coś w granicach 3,20. Transport był w cenie, więc koniec końców cena wyszła naprawdę dobra. Generalnie polecam "e-trójki" wszystkim inwestorom :)

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/200933-porotherm-25-pw-czy-e3-lub-termoton-lub-mega-max/#findComment-6842123
Udostępnij na innych stronach

witam moge powiedziec ze E3 jest troche nierowny niewiem jak zwykly poro bo z tego jeszcze nie murowalem ale ogolnie jest ok jest muowany na tradycyjnej zaprawie wiec male nierownosci nie sa tu problemem

 

rowniez polecam E3 po co przeplacac sciana to tylko konstrukcja a za ocieplenie bedzie i tak styropian odpowiadal wiec konstrukcje lepiej zrobic z tanszegomaterialu a roznice lepiej wpakowac w lepsze ocieplenie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/200933-porotherm-25-pw-czy-e3-lub-termoton-lub-mega-max/#findComment-6843204
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...