Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłoga drewniana na balkonie, na płytkach ceramicznych - co pod legary ?


Recommended Posts

Witam,

 

Mam zamiar położyć deski drewniane na legarach na balkonie. Aktualnie na balkonie położone są płytki ceramiczne, które pozostaną pod podłogą drewnianą.

Pytanie, czy legary mogę kłaść bezpośrednio na płytki, czy potrzebna jest jakaś izolacja ? Balkon ma odpowiedni spad. Legary będą położone zgodnie ze spadem.

Wszystko mam już zaimpregnowane, zaolejowane, pozostał montaż :)

 

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poluz paski papy pod belki , zabezpieczy to je przed wnikaniem wody . Najlepiej jak belki beda ok. 1 cm nad podloga , beda wtedy z kazdej strony wentylowane co znaczaco wydluzy ich zywotnosc . Bardzo dobrym pomyslem jest zrobienie konstrukcji z drzewa Bankiraj , idealne na zewnatrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pape tylko wtedy jezeli belka lezy bezposrednio na plytkach . jezeli jest uniesiona nie trzeba zadnej papy , wystarcza dystansy co 50 cm . mozna uzyc klockow plastikowych do wstawiania okien o gr. 1 cm . nalezy terz pamietac zeby uzyc srub nierdzewnych najlepiej na gwiazdke i przed wkreceniem nawiercic deske zeby nie pekala ( nie musi odrazu , moze zaczac pekac przy gwaltownych zmianach temperatury , lub jak zmokna i zaczna peczniec )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręty, oczywiście, mam specjalne do desek tarasowych :).

 

Legary nie będą uniesione, będą bezpośrednio na płytkach ceramicznych. Dlatego pójdę w opcję z papą.

 

Jeszcze się zapytam, jaki typ papy ? Kupić mogę np. w leroy merlin, sprawdziłem ofertę na www ( http://www.leroymerlin.pl/szukaj-produkty,el50.html?q=papa ) i maja duży wybór. Nie wiem co będzie dobre, bo się zwyczajnie nie znam na papach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dałem dwie warstwy papy (razem około 6mm) na całej długości każdego legara.

Nic nie mocowałem do posadzki, wszystko trzyma grawitacja. Całość waży dość sporo (13m2), nic nie hałasuje i nic się nie przemieszcza.

 

Polecam wiercić otwory pod każdy wkręt, tam gdzie ich nie zrobiłem (z lenistwa) widać małe pęknięcia i pewnie deski będą do wymiany za jakiś czas, ale tym się nie przejmuję, bo to chwila.

 

Trochę roboty ze wszystkim było, szczególnie olejowanie, bo musiałem to zrobić przed montażem na balkonie. Dużo cięcia, wiercenia i wkręcania (około 600 wkrętów). Ale teraz jest miło na boso na balkonie.

 

Balkon przechodzi kolejne metamorfozy, jeszcze dużo pracy przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...