Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brak komina wentylacyjnego


Recommended Posts

Witam. Kupiłem dom stan surowy zamknięty z solbetu wybudowany okna plastik. Problem jest tego typu ze poprzedni właściciel nie zrobił komina do wentylacji domek z podaszem uzytkowym ma 85m2 jedyny komin jest w kotłowni do pieca. Co zrobić by była wentylacja? Myślałem nad wentylatorami wyciagajacymi jeden w łazience drugi w kuchni+okap a trzeci w WC na gorze i do tego w oknach nawiewniki tzn kratki. Czy to dobry pomysł? Mam mocno ograniczy budżet niestety. A rekuperator dość dużo miejsca zajmuje? I droszy będzie chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Co zrobić by była wentylacja? Myślałem nad wentylatorami wyciagajacymi jeden w łazience drugi w kuchni+okap a trzeci w WC na gorze i do tego w oknach nawiewniki tzn kratki. Czy to dobry pomysł? ,,,,

 

NIE.

Przy ograniczonym budżecie zamontuj jeden wentylator wywiewny z regulowaną wydajnością i podłącz go poprzez skrzynkę rozdzielczą z wymienionymi przez Ciebie pomieszczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylacji mechanicznej to wpisując w Google wyskakują tematy z rekuperacja.

A co do wentylatora to jaki powinien mieć parametr przepływu powietrza itp dla domu 85m2? I czy zamontować go na poddaszu czy na parterze? Ma być z czujnikiem wilgotności czy jaki? Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylacji mechanicznej to wpisując w Google wyskakują tematy z rekuperacja. ,,,,

 

Niestety żyjemy w takich czasach.

Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach to sporych rozmiarów biznes.

 

 

,,,, A co do wentylatora to jaki powinien mieć parametr przepływu powietrza itp dla domu 85m2? I czy zamontować go na poddaszu czy na parterze? Ma być z czujnikiem wilgotności czy jaki? Dziękuję za zainteresowanie tematem.

 

To jest moje zdanie.

 

Wykonaj najprostszą wentylacje wywiewną z skrzynką rozdzielczą i filtrem kasetowym.

Jeżeli nie mieszkasz jeszcze z nowo zakupionym domu, to przemyśl i zainstaluj przewody powietrzne instalacji nawiewnej z skrzynką rozdzielczą i filtrem kasetonowym.

 

Inspiracje i pomysły jak to zrealizować, możesz zaczerpnąć chociażby z tego tematu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222208-Sam-robi%C4%99-wentylacj%C4%99 .

 

Jako wentylator wywiewny można zainstalować wentylator kanałowy o przepływie mieszanym serii TT 100 lub 125 Vents ( lub podobny ). Do tego dedykowany płynny regulator obrotów.

 

Do pomiarów wilgotności i temperatur powietrza w kanałach oraz "skromnego sterowania" wentylatorem (wentylatorami), mogę polecić (oczywiście dla miłośników sam zrobię) Lan Kontroler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...