Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłoga olejowana. Proszę o poradę w sprawie wykonania


Recommended Posts

Witam, podłoga zaolejowana wczoraj. Do dzisiaj nic się nie zmieniło. to znaczy- na całości praktycznie utworzony błyszczący film, suchy praktycznie, tylko nieliczne miejsca matowe. Wykonawca twierdzi że zebrał nadmiar oleju i przepolerował. Proszę o poradę- błąd czy to się wchłonie i wyrówna? Przesyłam zdjęcie. Mam nadzieję że pomoże. Proszę o poradę. Adrian

IMG_20150521_070233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że podłoga na całości nie jest równomiernie matowa lub błyszczaca?? że są miejsca świecące a inne są jałowe??

 

Zdjęcie dużo nie pokazuje , jaki olej był użyty ?? i jak był nakładany? ( ręcznie czy polerka a jeśli polerka to jakimi padami )

 

Zazwyczaj takie sytuacje tworzą się podczas złego aplikowania oleju ( nierównomiernego) lub złego szlifu ( drewno różnie szlifowane różnie pije olej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. podłoga tak jak piszesz, jest niejednolita- miejsca błyszczące i matowe. Deska klejona berg&berg, wstępnie zaolejowana, potem przeszlifowana i zaolejowana olejem Woca masteters professional dwukrotnie. Wykonawca ponoć zebrał nadmiar oleju i wypolerował maszynowo. Ale tego nie mogę sprawdzić- byłem wtedy w pracy. tak samo z techniką nakładania. Potem pozamykał okna bo padało wczoraj i kazał nie wchodzić, wietrzę dopiero od dzisiaj rano. Jak wrócę z pracy zobaczę czy wietrzenie pomogło ale obawiam się, ze nie. Po pierwszym olejowaniu był podobny efekt, ale miał według wykonawcy wyrównać się, ale jakoś się nie udało. podejrzewam, że trzeba będzie jeszcze raz olejować. Pytanie czy szlifować raz jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. podłoga tak jak piszesz, jest niejednolita- miejsca błyszczące i matowe. Deska klejona berg&berg, wstępnie zaolejowana, potem przeszlifowana i zaolejowana olejem Woca masteters professional dwukrotnie. Wykonawca ponoć zebrał nadmiar oleju i wypolerował maszynowo. Ale tego nie mogę sprawdzić- byłem wtedy w pracy. tak samo z techniką nakładania. Potem pozamykał okna bo padało wczoraj i kazał nie wchodzić, wietrzę dopiero od dzisiaj rano. Jak wrócę z pracy zobaczę czy wietrzenie pomogło ale obawiam się, ze nie. Po pierwszym olejowaniu był podobny efekt, ale miał według wykonawcy wyrównać się, ale jakoś się nie udało. podejrzewam, że trzeba będzie jeszcze raz olejować. Pytanie czy szlifować raz jeszcze?

 

Dawniej robiliśmy olejami LIOS maximusa i gdy został nadmiar oleju w jakimś miejscu to powstawały właśnie takie błyszczące placki ( nierównomierne nakładanie).

 

Aktualnie pracujemy tylko na osmo i już takie przygody się nie przytrafiają .

 

Co do twojej sytuacji to zapewne musisz wezwać parkieciarza żeby to poprawił jeśli nadal nic się nie zmieniło - o cyklinowanie ponowne się nie obawiaj, zapewne wystarczy przepolerować dokładniej i wszystko się zrówna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłoga zaolejowana wczoraj. Do dzisiaj nic się nie zmieniło. to znaczy- na całości praktycznie utworzony błyszczący film, suchy praktycznie, tylko nieliczne miejsca matowe. Wykonawca twierdzi że zebrał nadmiar oleju i przepolerował. Proszę o poradę- błąd czy to się wchłonie i wyrówna? Przesyłam zdjęcie. Mam nadzieję że pomoże. Proszę o poradę. Adrian

 

Witam

Zebranie nadmiaru oleju, wypolerowanie " na połysk lub mattowo, i jednolicie" to normalna sprawa dla Parkieciarza, my równiez układamy deski firmy Berg&Berg, i inne gotowe "warstwówki" do zaolejowania.

 

..."potem przeszlifowana i zaolejowana " - w trakcie szlifowania "POLEROWANIA" można popełnić kilka błędów, które zostaną uwidocznione po aplikacji oleju, tutaj prawdopodobnie Parkieciarz coś przeoczył lub, nie dopilnował.

 

Pozdrawiam

CAM00455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wydaje mi się, że doszedłem do istoty problemu. Te matowe miejsca były jakby niewystarczająco zaolejowane. Po nasączeniu ich olejem przy pomocy szmatki bawełnianej i przetarciu na sucho wydaje mi się, że problem zniknął. Odcień się wyrównał i matowe miejsca zniknęły. Powstała w miarę jednolita lekko połyskliwa powierzchnia. Mam nadzieję, że zrobiłem dobrze, bo wykonawca twierdzi, że samo by się dotarło, jakby olej całkiem wysechł. Co o tym sądzicie?

Ps. ładne te deski ze zdjęcia, u mnie jest dużo większy format, 2400x200 jednolamelowe. Tyle, że jest to deska pozaklasowa, więc może to też dodatkowo utrudniło pracę.

Edytowane przez AdrianRumia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. podłoga tak jak piszesz, jest niejednolita- miejsca błyszczące i matowe. Deska klejona berg&berg, wstępnie zaolejowana, potem przeszlifowana i zaolejowana olejem Woca masteters professional dwukrotnie. Wykonawca ponoć zebrał nadmiar oleju i wypolerował maszynowo. Ale tego nie mogę sprawdzić- byłem wtedy w pracy. tak samo z techniką nakładania. Potem pozamykał okna bo padało wczoraj i kazał nie wchodzić, wietrzę dopiero od dzisiaj rano. Jak wrócę z pracy zobaczę czy wietrzenie pomogło ale obawiam się, ze nie. Po pierwszym olejowaniu był podobny efekt, ale miał według wykonawcy wyrównać się, ale jakoś się nie udało. podejrzewam, że trzeba będzie jeszcze raz olejować. Pytanie czy szlifować raz jeszcze?

Deska wstępnie zaolejowana olejo-woskiem i poddany utwardzaniu UV. Parkieciarz "zmatowił" warstwę fabrycznego oleju nierównomiernie i nałożył także olejo-wosk. Nadmiar usunął i powtórzył zabieg. Niestety olejo-woski pozostawiają lekki satynowy połysk.

Czy deski po ułożeniu, a przed dodatkowym nakładaniem oleju, tez miały nierównomiernie rozłożony połysk? Wątpię. Nanoszenie dodatkowych warstw lakieru czy olejo-wosku na "gotowe" wyroby wymaga wiedzy i doświadczenia. najlepiej tego nie róbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...