Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w aranżacji łazienki


Wafel88

Recommended Posts

Bardzo pomogliście mi w zaplanowaniu kuchni, tak więc teraz zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w aranżacji łazienki :rolleyes: - doborze i rozmieszczeniu wszystkich elementów, ewentualnie jakąś wizualizację. Ze swojej strony chciałbym w łazience zmieścić wannę z parawanem prysznicowym + całe podstawowe wyposażenie, czyli wc (nie wiem czy lepiej wolnostojący czy zabudowany), umywalkę, miejsce na kosmetyki (jakaś półka czy to w formie mebla czy też może półki w ścianie?) spore lustro dla żony i pralkę. Pralkę najchętniej bym jakoś zabudował - myślałem o częściowym wykorzystaniu małego wc który jest obok i zabudowaniu tam pralki + zrobienie miejsca na brudne ciuchy i detergenty. Ogólnie chciałbym, żeby łazienka była funkcjonalna, a przy tym nie była zagracona. Kolorystycznie to beż, brąz, szary (wstępnie mam upatrzone płytki Paradyż Amiche/Coral/Binito). Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i komentarze:)

rzut arch.jpg

vis2.jpg

Edytowane przez Wafel88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedes na wprost wejścia a nad nim grzejnik. Po lewej długi blat z umywalką a pod nim pralka i szafki.Tylną ścianę można zabudować tworząc wnęki - na grzejnik, na półki nad wanną i blatem lub zamykane płytkie szafki.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/fdc8ca452f60.jpg

 

Jak wytniesz wnękę na pralkę to już raczej musisz się pożegnać w osobnym wc bo to pomieszczenie zrobi się za małe. Jeśli osobne wc nie jest Wam potrzebne to po prostu możecie tam urządzić pralnio-schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicyja dziękuję za propozycję. Na pewno się przyda, chociaż szczerze to wolałbym jednak by WC nie był bezpośrednio naprzeciwko drzwi. W chwili obecnej rozważam całkowite rozwalenie ścianki od WC i powiększenie łazienki. Ewentualnie może po tym zabudowanie jednej ze ścian po całej długości. Pytanie tylko czy miałoby to sens i po której stronie łazienki?Lewa.jpgPrawa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ mi sie podoba, wszystko wygląda funkcjonalnie. Tylko jedyne co mnie razi, to te płytki na podłodze w Twojej wizualizacji.

Ja bym badziej widział takie http://www.twojelazienki.pl/ceramika-paradyz/plytki-lazienkowe/artable-/-arole/arole-bianco-33-3x33-3.html

albo w ogóle w jakimś odjechanym kolorze. Oczywięcie to Twoje zdanie, aleprosiłeś o komentarze, to i komentuję, co uważam ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Układ mi sie podoba, wszystko wygląda funkcjonalnie. Tylko jedyne co mnie razi, to te płytki na podłodze w Twojej wizualizacji.

J(...).

 

Poprzednie wizualizacje niestety z powodu braku umiejętności obsługi programu do aranżacji nie oddawały faktycznej kolorystyki.

 

Na chwilę obecną sporo się pozmieniało. Jestem już po odbiorze mieszkania i wyszło też sporo spraw, które nieco zmieniły moją koncepcję na łazienkę (głównie rozmieszczenie poszczególnych złączy/odpływów i możliwości ich przeniesienia). Obecna koncepcja wygląda tak jak w załącznikach - połączenie płytek drewnopodobnych z jasnymi. Tu pojawia się pierwsze pytanie - może macie jakieś propozycję konkretnych płytek (najlepiej rektyfikowanych), których mógłbym użyć? Obrazki nie oddają faktycznych odcieni - poszukuje drewna najlepiej w kolorze z tej aranżacji http://mieszkanie-dla-singla.pl/wp-content/uploads/2014/05/lazienka-drewno.jpg Pozostałe płytki jasne, ale nie czysto białe. Drugie pytanie odnośnie tego drewnianego paska łączącego obie strony...czy lepiej z czy może to już zbyt wiele tego drewna?Lazienka#2.jpgLazienka.jpglazienka2#1.jpglazienka2#2.jpgLazienka2#3.jpg

Edytowane przez Wafel88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki układ jak zaproponowała ci alicja w dniu :

25-05-2015 10:35

 

a mam węższą łazienkę - bo 220cm.. i się naprawdę sprawdza.. mogę ci podesłać foty w wolnej chwili jeśli chcesz.

 

ps. czy moge prosić o pomoc w łazience którą muszę zrobić dla mamy:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-%C5%82azienki-wizualizacje/page416

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety samego układu z ostatniej mojej wizualizacji w chwili obecnej za bardzo zmienić nie mogę. WC'tem mogę manewrować tylko w tym rogu...równoległe lub prostopadle do wejścia. Poza tym stelaż z zabudową na całej dłuższej ścianie zabierze z dobre 20cm z niewielkiej szerokości łazienki, która wynosi 180 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...