Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Doradźcie który wybrać


dar_o

Recommended Posts

Zakładając że oba będą mnie tyle samo kosztować

 

1. Bef Inter 8

http://wklad-kominkowy.com.pl/bef-home-polska/76-bef-inter-8.html

2. MBO 15

https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-mbo-15_mbo

 

który byłby lepszy ?

Dom - ogrzewanie - 122 m2 z tego 4 pomieszczenia na poddaszu mają doloty gorącego powietrza z mechanicznym nawiewem.

Kominek wspomagał będzie piec gazowy.

Domek nowy, dobrze docieplony.

Który z tych kominków będzie lepszym wyborem ?

Chcę by powietrze czerpały z zewnątrz - zrobiłem dolot pod wylewką. No i długo trzymały ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że oba będą mnie tyle samo kosztować

 

1. Bef Inter 8

http://wklad-kominkowy.com.pl/bef-home-polska/76-bef-inter-8.html

2. MBO 15

https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-mbo-15_mbo

 

który byłby lepszy ?

Dom - ogrzewanie - 122 m2 z tego 4 pomieszczenia na poddaszu mają doloty gorącego powietrza z mechanicznym nawiewem.

Kominek wspomagał będzie piec gazowy.

Domek nowy, dobrze docieplony.

Który z tych kominków będzie lepszym wyborem ?

Chcę by powietrze czerpały z zewnątrz - zrobiłem dolot pod wylewką. No i długo trzymały ciepło :)

 

Nie za dużo oczekujesz od zwykłych wkładów? ("długo trzymały ciepło"...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że polski czy czeski ma dla mnie drugorzędne znaczenie, jeśli to ma być jedyny argument. Chcę poznać opinie, który będzie lepszy. Co do ciepla, to chyba będzie cieplejszy niż mój wcześniejszy typ, czyli zuzia. Te mają jakieś szamotki w sobie, ważą więcej. I co najwazniejsze, ciągną powietrze z zewnątrz.

pytanie, który będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że polski czy czeski ma dla mnie drugorzędne znaczenie, jeśli to ma być jedyny argument. Chcę poznać opinie, który będzie lepszy. Co do ciepla, to chyba będzie cieplejszy niż mój wcześniejszy typ, czyli zuzia. Te mają jakieś szamotki w sobie, ważą więcej. I co najwazniejsze, ciągną powietrze z zewnątrz.

pytanie, który będzie lepszy.

 

Rzuć monetę, bo odpowiedź będzie zależeć od tego kto odpowiada...Prawda może pójść bokiem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie zgodzę się tym że lepiej jest rzucać monetą.

Mając do wyboru podobnie wyglądające i jakościowo identyczne wyroby produkowane za granicą i w naszym kraju, dobrze jest wybrać te drugie. Obojętnie czy nazywają się Kratki, Arysto, Hajduk, Robi-Ren, Unico, tudzież Batura czy Forest-Natura ...

Dopóki w naszym narodzie się tego nie zrozumie, doputy będziemy biegać w chińskich koszulkach, kupowanych we francuskich marketach, zjadać greckie ziemniaki i argentyńskie jabłka oraz pracować w zakładzie, kórego właścicielem jest niemiecki przedsiębiorca.

Tyczy się to każdej branży - kominkowej również.

Jeżeli ktoś świadomie wybiera inaczej mając okazję do takiego wyboru (inna sprawa jak takiego wyboru nie ma ...), to niech później się nie dziwi że połowa jego rodziny uciekła z tego kraju w poszukiwaniu lepszego jutra.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mój kominek na uzdrowić naszą gospodarkę...

Do momentu, jak zwykły szary kredytobiorca nie będzie zarabiał tyle, ile przedstawiciel jego zawodu na zachodzie, to nie będę sugerował się rodzimym pochodzeniem towarów, które kupuje. Zwłaszcza, jeśli dotyczy to budowy i tak dużych zakupów. Nie stać mnie na tylko takie podejście. A jakbym raz jeszcze studia kończył, to na pewno nie pisałbym z tego końca Europy z którego piszę

Edytowane przez dar_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest, piszesz o utopijnych hasłach. I nie przeszkadzają mi chińskie buty na nogach moich i moich dzieci - lepsze są niż bose stopy. Bo na te lepsze, "polskie" nie starczyło dla wszystkich. I nie przeszkadza mi też, że jeżdżę fordem a nie polonezem. i na dokładkę - piwo też wolę czeskie :p

 

Czy ktoś - poza tym fanatycznie nastawionym człowiekiem ma jakieś rady - doświadczenia - tym razem na temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dlaczego przeinaczasz moje słowa, zmieniasz całkowicie ich znaczenie i na dodatek próbujesz mnie obrażać ?

Czy byłem w jakiś sposób nieuprzejmy wobec Ciebie ?

Przecież napisałem (nie tylko ja) że są to podobne wkłady pod względem ceny, wyglądu, jakości - wybór należy do Ciebie ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka rade zebys uwaznie przeczytal jego rady.

po za tym zobacz jak wygladaja nz zywo, to pomoze Ci mysle w wyborze.

 

Forest, piszesz o utopijnych hasłach. I nie przeszkadzają mi chińskie buty na nogach moich i moich dzieci - lepsze są niż bose stopy. Bo na te lepsze, "polskie" nie starczyło dla wszystkich. I nie przeszkadza mi też, że jeżdżę fordem a nie polonezem. i na dokładkę - piwo też wolę czeskie :p

 

Czy ktoś - poza tym fanatycznie nastawionym człowiekiem ma jakieś rady - doświadczenia - tym razem na temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby Twoja prace mial chinczyk wykonac, czy czech nawet... tez byloby Ci wszystko jedno?

Kto jest wiec utopista ? Forrest ?

Forest, piszesz o utopijnych hasłach. I nie przeszkadzają mi chińskie buty na nogach moich i moich dzieci - lepsze są niż bose stopy. Bo na te lepsze, "polskie" nie starczyło dla wszystkich. I nie przeszkadza mi też, że jeżdżę fordem a nie polonezem. i na dokładkę - piwo też wolę czeskie :p

 

Czy ktoś - poza tym fanatycznie nastawionym człowiekiem ma jakieś rady - doświadczenia - tym razem na temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest, piszesz o utopijnych hasłach. I nie przeszkadzają mi chińskie buty na nogach moich i moich dzieci - lepsze są niż bose stopy. Bo na te lepsze, "polskie" nie starczyło dla wszystkich. I nie przeszkadza mi też, że jeżdżę fordem a nie polonezem. i na dokładkę - piwo też wolę czeskie :p

 

Czy ktoś - poza tym fanatycznie nastawionym człowiekiem ma jakieś rady - doświadczenia - tym razem na temat ?

 

Uważaj, bo chłopaki "za kratkami" są wrażliwi na krytykę. Właśnie nadciągnęły posiłki...:D

 

Do wyboru masz wiele, wiele innych, np Robirena, Pamę, Unico, Thormę, Koboka, Romotopa http://www.romotop.com/fireplace-inserts/kv-heat-2g-59-50-01-h2n-01- ,

 

Ale z tych dwóch też możesz wybrać. Mówię Ci, rzuć monetą... A innym radzę wybierać bez pytania, bo tu jak spytasz o tani wkład i tak kratki zawsze na wierzch wylezą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanatycznie namawiasz do wybierania polskich produktów. Dlatego uważam za właściwe określenie "fanatyczny człowiek" . I nie uważam go za nic obraźliwego. Starałem się wybrać takie, które nie będzie negatywnie nacechowane i brzydkie. Obrażając, użyłbym całkiem innych sformułowań. ( możesz sam sprawdzić: https://www.synonimy.pl/synonim/fanatyk/ )

Ja wiem, że merkantylizm jest przydatny. Ale, nie będę się w dobie otwartego rynku i swobodnego handlu sugerował wyborem rodzimym - wybór mam znacznie szerszy.

Co do wykonującego pracę - jedyne, czym się sugeruję na kolejnych etapach prac przy budowie to wybieram tych, którzy zrobili u moich znajomych dobrą robotę i mogę ją obejrzeć/porównać. I jakby ktoś mi polecał chińćzyka czy czecha który dobrze zrobił swoją robotę, to pewnie bym go wybrał. Bo nie interesuje mnie pochodzenie osoby wykonującej swoją pracę, tylko jej jakość.

Koniec końców - wezmę BEFA - dziękuję za informacje - zarówno te na forum jak też posty prv. W sumie każdy zachwalał tego Intera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Fanatycznie namawiasz do wybierania polskich produktów.

Oczywiście ... ale wtedy jeżeli pomiędzy nimi a importowanymi nie ma żadnej różnicy w jakości i cenie ... :)

Mylisz fanatyzm z pragmatyzmem ... ale przekonasz się o tym dopiero jak zaczniesz swoje własne dzieci widywać dwa razy w roku z okazji Świąt ... jak im się zechce przyjechać do kraju ...

Wracając do tematu ... dobry wybór ... z resztą ... nie było innego ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Oczywiście ... ale wtedy jeżeli pomiędzy nimi a importowanymi nie ma żadnej różnicy w jakości i cenie ... :)

Mylisz fanatyzm z pragmatyzmem ... ale przekonasz się o tym dopiero jak zaczniesz swoje własne dzieci widywać dwa razy w roku z okazji Świąt ... jak im się zechce przyjechać do kraju ...

Wracając do tematu ... dobry wybór ... z resztą ... nie było innego ...

Pozdrawiam.

 

Pragmatyzm był do czasu jak się znalazłeś "za kratkami". Teraz to wyrachowanie i trochę idealizmu...W którym chętnie zresztą bym Cię wspierał, gdyby nie ta interesowność...:cool:

 

Po za tym, globalna wioska, jaką staje się Ziemia, kurczy trochę pozostałe wzniosłe hasła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Paradoks największy w tym taki, że przez cały czas sprzedaję i wykonuję swoje prace na kilkukrotnie większym wachlarzu producentów, niż Ty ... o czym zresztą dobrze wiesz ... więc nie pitol Piotrze publicznie farmazonów po to tylko żeby je pitolić ... :rolleyes:

Wybór dokonany, temat zakończony, wszyscy się cieszą - wybierające że dokonał wyboru, dyskutanci że sobie pogadali ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...