Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pokój dzienny i sypialnia


rolmik

Recommended Posts

witam chciałbym poprosić o wasze sugestie odnośnie 2 pomieszczeń

farby tylko z palety beckers'a

sypialnia chciałbym ją w odcieniach beżu kolor almond i cappucino tzw przytulne gniazdko po ciężkim dniu do odpoczynku

ściany z oknem i na przeciwko (przy drabinie ) na almond a pozostałem na cappucino

w pokoju będą łóżko 198x220 i chciałbym szafę tam gdzie stoi drabina

pokój tak wygląda WP_20150530_007[1].jpgWP_20150530_008[1].jpg

w salonie mam problem z kolorami otóż na 1 ścianie jest zabudowa i tu chciałbym wnęka biała (podświetlenie led białe)

a boki light grey ,healding grey półkę chciałbym wyróżnić jakimś innym kolorem myślałem nad red deluxe lub cherry

tym samym kolorem co półkę chciałbym też pomalować ściany

tu chciałbym zmieścić narożnik i stół +4/6 krzeseł

WP_20150530_005[1].jpgIMG_20150530_143314[1].jpg

 

tak wyglądają pomieszczenia chodzi o 13,02mkw i 16,95mkw (ten większy z oknami na południe )

mieszkanieaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek idealnie to zrobiłeś włąśnie mi o takie coś chodziło szarości i czerwona półka i led ja bym dał ciut jaśniejszy szary i bardziej wyrazistą czerwień a ty co byś polecił ta ścianka to bajer io chce to jakoś wyszczególnić a co jakby w szarość z brązem ?

czekam na twoje sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na tikkurili także kolory trochę się różnią, dochodzi także ilość światła;) Jak już powiedziałem, mamy zupełnie inne gusta, jeśli chcesz bardzo podkreślić ścianę możesz dać ciemniejszą farbę/strukturę we wnęce lub tylko na ścianie z tv, pokój zostawić w tonacji jasnej, znacznie przyjemniej się wypoczywa. Jeśli lubisz ciemnie tonacje te kolory są całkiem w porządku. Zastanawiałeś się nad kolorem mebli, wypoczynku, zasłon? Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to panie powiedz mi byłem 2 tyg temu kupować farbe do kuchni wszystko było w plastiku dziś pojechałem po testery i wszystko było w metalu i inny katalog był czy to możliwe ? czy co jest grane bo miałem upatrzony light grej i red delux ale już ich nie ma :( i nazwy się zmieniły :(

kolega ma właśnie szarą jasną białą wnękę i czerwoną półkę i to mega wygląda chodzi o to żeby wyszczególnić ten fragment

myślałem tez nad lekkim brązem

coś jak tu 2012.09.23_1348359432.jpg

no właśnie chodzi mi żeby wyróżnić te 1 ściankę a reszta na 1 kolor i myślę tu oo light brown apricot lub gerbera / almond

narożnik coś w kolorystyce szarość brąz czerwień beż

http://www.mirjan24.pl/narozniki-pokojowe/5891-naroznik-hitos.html wersja 7,10,12

a stół to mały rozsuwany dąb olcha czereśnia wenge coś w tym stylu

ma być stylowo ale prosto

 

a powiedz mi czy np można dolać barwnika i troszkę pociemnić kolor czy coś się stanie ?

Edytowane przez rolmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem od farb nie jestem, najlepiej pytać panów na miejscu. Na fotce masz bardzo dobrze rozmieszczone kolory, szedłbym właśnie w tym kierunku, trzeci kolor w pomieszczeniu na półce to dla mnie byłoby za dużo bajerów na raz. Zanim wybierzesz kolor ścian spróbuj ułożyć sobie w głowie całe wnętrze tj kolor wypoczynku, zasłon, stołu i innych większych przedmiotów, żeby nie dostosowywać później wszystkiego pod kolor ściany, który najłatwiej zmienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi brąz to powie, że lepiej z brązem. Każdy kolor będzie ładnie wyglądał jeśli całe wnętrze będzie odpowiednio dopasowane. To zależy od człowieka, które kolory, faktury i jak styl lubi. Nie masz podłogi, narożnik piszesz o kompletnie różnych 4 kolorach, stół to samo. Na twoim miejscu poprzeglądał bym jeszcze inspiracje i uściślił kierunek, w którym chcesz iść, bo mam wrażenie, że kompletnie nie masz planu:) Wygląda to jak, jakbyś zobaczył czerwoną półkę u znajomego i chciał przekalkować, kompletnie nie zastanawiając się co z resztą. Podporządkowujesz wszystko pod półkę, której kolor można zmienić najmniejszym kosztem. Obrałbym inny kierunek, chyba że źle interpretuje sytuację;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...