Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Bardzo proszę o propozycje rozwiązania w układzie tej łazienki.

 

Obecnie miejsce na wc znajduje się na przeciwko wejścia a odpływ jest przy kominie.

Na prawej ścianie, zaraz za kominem jest miejsce na pralkę a nad nią jest nie wielki piecyk gazowy, które chcę zabudować stolarką lub żaluzją.

Miejsce na zlew jakie pozostaje to tylko 60 cm, brak miejsca na meblowy słupek a po zabudowie pralki zostanie ciasna wnęka.

 

Rura jest na zero więc, jedynym wyjściem aby ją przenieść w miejsce zlewu jest przeniesienie jej w "półce" zbudowanej pod pralką.

 

 

Proszę o rozwiązanie.

 

 

 

Poniżej zdjęcia zabudowy jeśli uda się zamiana miejsc wc - zlew.

z17723336K,Chowanie-pralki-w-lazience.jpg

zabudowa-pralki.jpg

z15266146Q.jpg

z11161120K,Pralke-przeslaniaja-drzwi-z-aluminiowych-zaluzji--.jpg

2565745_20150407_095947.jpg

z17723336K,Chowanie-pralki-w-lazience.jpg

zabudowa-pralki.jpg

z15266146Q.jpg

z11161120K,Pralke-przeslaniaja-drzwi-z-aluminiowych-zaluzji--.jpg

2565745_20150407_095947.jpg

Edytowane przez Monika1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Proszę o pomoc w aranżacji salonu z aneksem oraz kąta w przedpokoju.

 

Mieszkanie ogrzewane jest gazowo , w łazience jest piecyk. Rury gazowe są w kuchni na jednej ścianie, przedpokoju oraz łazience.

 

Aneks kuchenny jest we wnęce, która oddzielona jest od salonu kominem.

Rozpoczynając ciąg kuchenny w kształcie litery U za kominem są: lodówka, zmywarka, zlew - na kolejnej ścianie płyta grzewcza - pod nią szuflady i na kolejnej ścianie piekarnik i cały wolny blat, ponieważ na tym mi zależało.

Wydaje mi się, że to rozmieszczenie jest jedynym dobrym, ponieważ lodówka jest schowana, zlew także, zlew i zmywarka są obok siebie.

Chcę aby szafki górne były zabudowane po sam sufit, niestety jest to nieopłacalne więc szafki górne kończyły by się nieco niżej i pod sufitem umieściłabym blendę maskującą w której schowana była by rura gazowa oraz rura od wyciągu. Z racji umiejscowienia płyty i okapu jest ona dość daleko od komina.

 

Chciałabym postawić stół zaraz za kominem aby był blisko kuchni a obok kanapę 250 lub 270 cm długości. Zrezygnowałam z narożnika ponieważ ściany przy oknie balkonowym mają za małą szerokość. Niestety kanapa + stół nie zmieszczą się swobodnie na tej długości.

 

Inne rozwiązania to:

- postawienie za stołem szafki tv a kanapę dać na przeciwną stronę vis a vis wejścia do pokoju.

- postawienie kanapy na ścianie gdzie komin a na przeciwnej postawienie szafki tv i stołu vis a vis wejścia.

 

Poniżej przesyłam różne kombinacje projektowania kuchni.

 

W przedpokoju nie wiem jak zagospodarować ten kąt pomiędzy drzwiami wejściowymi a łazienką. We wnęce będzie zabudowana szafa, a w tym kącie myślałam o szafce na buty z szufladą ewentualnie jakaś ławką z siedziskiem nad tym wieszaki a nad wieszakami taki wąski pawlacz. Pod sufitem na ścianie wejściowej idzie rura gazowa.

 

Proszę o wizualizacje i porady :)

 

 

 

 

2566193_20150407_095938.jpg

2566193_20150407_095938.jpg

3.jpg

5.jpg

2567843_20150601_131138.jpg

2567840_20150601_131132.jpg

Edytowane przez Monika1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na zlew jakie pozostaje to tylko 60 cm, brak miejsca na meblowy słupek a po zabudowie pralki zostanie ciasna wnęka.

na kibelek 60cm to tez trochę za mało. Jesteś w ogóle pewna, że kibelek można przenieść? Mam wątpliwości co do rury okrążającej komin z zewnątrz albo przecinającej kanały wentylacyjne w środku...

W aneksie za lodówką zostawiłabym większy kawałek blatu, zlew na wprost a kuchenka po prawej - byłyby dwa spore kawałki blatu a oba blisko zlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kibelek da się przenieść to po prawej stronie od wejścia zostawiłabym go tylko w towarzystwie piecyka i płytkich szafek(nad stelażem i po bokach). Narysowałam wstępnie zabudowę prawej ściany głęboką na 30cm, ze stelażem wc wyrównanym do frontów szafek i krótkim sedesem(50cm). Na wprost wejścia płytka pralka pod blatem umywalki.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/039f73876110.jpg

 

Rury od okapu nie trzeba ciągnąć przez trzy ściany - można w poprzek i jakoś zamaskować od strony salonu, np. tworząc nadproże nad wejściem do kuchni albo obniżyć sufit nad całym aneksem.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/12cae0d1c41c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Alicyja, dziękuje bardzo za projekty, Pomysł z łazienką jest możliwy do wykonania. Kuchnia nie bardzo wyjdzie w praktyce.

 

"Chciałabym postawić stół zaraz za kominem aby był blisko kuchni a obok kanapę 250 lub 270 cm długości. Zrezygnowałam z narożnika ponieważ ściany przy oknie balkonowym mają za małą szerokość. Niestety kanapa + stół nie zmieszczą się swobodnie na tej długości.

 

Inne rozwiązania to:

- postawienie za stołem szafki tv a kanapę dać na przeciwną stronę vis a vis wejścia do pokoju.

- postawienie kanapy na ścianie gdzie komin a na przeciwnej postawienie szafki tv i stołu vis a vis wejścia."

 

Proszę o podpowiedzi lub wizualizacje jak umeblować ten salonik :)

 

Poniżej zdjęcia podobne do 1 z opcji.

 

kuchnia-otwarta-na-salon_1175366.jpg

 

kuchnia-po-remoncie_1654308.jpg

Edytowane przez Monika1985
Dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...