Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasze Wrzosowo - czyli powrot do korzeni


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 492
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

są prowizorki i prowizorki prowizoryczne :lol2: u mnie są tylko i wyłącznie te drugie. Wnerwiają, są całkowicie nie funkcjonalne a przede wszystkim koszmarnie brzydkie. To wszystko powoduję, że cały czas myślę jak je zlikwidować i powoli działam w tym kierunku, jednocześnie jakoś tam funkcjonuję w domu.

 

jak ktoś nie ma kasy na wymarzone rzeczy, to tym bardziej nie powinien jej wywalać na robienie prowizorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są prowizorki i prowizorki prowizoryczne :lol2: u mnie są tylko i wyłącznie te drugie. Wnerwiają, są całkowicie nie funkcjonalne a przede wszystkim koszmarnie brzydkie. To wszystko powoduję, że cały czas myślę jak je zlikwidować i powoli działam w tym kierunku, jednocześnie jakoś tam funkcjonuję w domu.

O to, to! :D Stąd pisałam o niewykończeniu salonu ;P Wkurzałoby mnie to tak niemiłosiernie, że szybciej wzięłabym się za hypokaustum niż zakładane 5 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie musi być rozpierdziel, kiedy się podmuruję podstawę. Będzie można zrobić podłogę na gotowo.

dziura w ściane do komina też będzie bardzo malownicza - bo pewnie zapchaną jakaś koniecznie brudną szmatą, żeby nie pizgało. Ale nie będzie trzeba kuć.

 

później tylko wymurować to co do wymurowania, otynkować, pomalować, szybka robota, bez większego syfu. Nie ma co się martwić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam z zaciekawienie czytałem Twój dziennik szczególnie zainteresowało mnie ogrzewanie PC szukałaś , szukałaś i znalazłaś jak napisałaś za ułamek ceny czy możesz przybliżyć temat ... jestem b zainteresowany ponieważ jestem na etapie projektu i zupełnie nie wiem co wybrać ...gazu nie mam , węgiel odpada w każdej postaci , co mi zostaje ? olej opałowy , PC .:yes: Pozdrawiam serdecznie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kurzu, niema syfu. Worki szczelne po 25 kg wnosisz do kotłowni i wsypujesz do zasobnika. U mnie wchodzi 12 stuk na jeden zasyp zbiornika. Troszkę się unosi pyłu podczas tego przesypywania, ale ciężki jest. To bardziej drobne wiórki. Natychmiast opada do zbiornika.

Nawet składować nie muszę u siebie, bo mam dostawcę w mojej wsi. Kończą sie dzwonię i albo przywożą tego samego dnia, albo odbieram sama.

Czyszczenie palnika i wyrzucanie popiołu 3-4 razy w okresie palenia. Z 1 tony pelletu jest nieco ponad 1 kg popiołu.

Tylko nie można używać pelletu słabej jakości, bo w palniku tworzy się żużel, który zapych tę niewielką przestrzeń i wtedy kocioł robi tzw pufnięcie, czyli wybuch idący kominem. Częste takie wybuchy mogą uszkodzić komin.

Są też kominki z palnikami pelletowymi np. Iwona Pellets o ile pamiętam. Murator ma filmy z prezentacją takiego kominka. Można w nim palićpelletami podawanymi automatycznie, a jak się chce to przejść na palenie szczapami drewnianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu wracaj :yes:

Dana, wróciłam!

Uff! Ale sie działo!!!

Teraz siedzę w domu i nic nie robię. Muszę odreagować ten pęd w jakim byłam przez ostatnie 10 dni.

W domku duuuzo sie dzieje, ale po kolei.

Wstawione są okienka, są śliczne.

Mamy juz tynki w środku, rekuperacje, swieci nam światełko :)

Dach sie kładzie. Alarm zainstalowany. Ziemia wyrównana.

Bardzo mi przykro z powodu trzech drzew, których nie udało sie uratować :(

To bardzo wysokie brzozy, około 2 metrów od domu z wypchniętym systemem korzennym i w dodatku nachylone; dwie w stronę domu a jedna w kierunku drogi.

W miedzy czasie biesiadowaliśmy przy ognisku, było pierwsze pieczenie kiełbasek i rybek.

Teraz lecę do moich ulubionych dzienników nadrabiać zaległości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Asiu, tez uważam ze domek nabiera sielski wiejski klimat.

Juz nie mogę doczekać sie instalacji moich ukochanych okiennic z serduszkami :)

Przyjechaliśmy cała rodzinka. Na zdjęciu, na pierwszym planie nasza 13 latka, a w czerwonym płaszczyku to córeczka naszych przyszłych sąsiadów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...